Radio Opole » Gospodarka
2019-02-18, 10:07 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Rusza budowa sieci gazowej w gminie Ujazd

Gaz [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Gaz [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Rozpoczyna się proces gazyfikacji miejscowości gminy Ujazd. Najpierw sieć pojawi się w miejscowościach położonych niedaleko dróg krajowych i wojewódzkich, w następnej kolejności podłączane będą wioski leżące wewnątrz gminy. Burmistrz zapowiada finansowe ułatwienia dla tych, którzy będą chcieli zmienić ogrzewanie domu na gazowe.
- Otrzymaliśmy bardzo pozytywne informacje od Polskiej Spółki Gazownictwa, że pierwsza miejscowość gminy Ujazd zostanie całkowicie zgazyfikowana. Są to Sieroniowice. Mają one zostać zgazyfikowane do lutego 2020 roku - mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.

W drugiej kolejności mają być zgazyfikowane Olszowa i Niezdrowice.

Władze gminy chcą finansowo wspomóc tych mieszkańców, którzy zdecydują się na zmianę ogrzewania na gazowe. Już trwają prace nad korektą regulaminu przyznawania dopłat.

- Chcemy wyróżnić bardzo mocno piece gazowe i zwiększyć to dofinansowanie, zobaczymy czy to 5, czy 6 tysięcy złotych – dodaje burmistrz.

Obecnie można uzyskać do 4 tysięcy złotych na wymianę pieca na paliwo stałe na kocioł V klasy. Gmina planuje również dofinansować połowę kosztów budowy przyłącza do sieci gazowej.
Hubert Ibrom (część 1)
Hubert Ibrom (część 2)

Gospodarka

2019-04-23, godz. 14:00 Drogowcy "wyprostują" skomplikowane skrzyżowanie w Choruli Jedno z głównych skrzyżowań w Choruli, w gminie Gogolin, jest jednocześnie tym, które sprawia kierowcom najwięcej problemów. Niedługo to się zmieni. Rozpoczyn ... » więcej 2019-04-22, godz. 19:00 Będą spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego Spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego przygotowuje tamtejszy magistrat na okres po Wielkanocy. Chodzi między innymi o szczegóły zbliżającej ... » więcej 2019-04-22, godz. 18:00 Wołczyn stawia na ochronę środowiska i porządek w mieście Do gruntownej termomodernizacji dwóch budynków przymierza się w tym roku gmina Wołczyn. Chodzi o Wołczyński Ośrodek Kultury i tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecz ... » więcej 2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »