Radio Opole » Gospodarka
2018-12-12, 13:30 Autor: Joanna Matlak

Są pieniądze dla przedsiębiorców i subregionów, będą na żłobki

Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
35 firm z regionu otrzyma dofinansowanie na wzmocnienie swojej pozycji na rynku w kraju i za granicą. Zarząd województwa opolskiego rozstrzygnął drugi nabór dot. projektów, których wartość wynosi blisko 10,5 mln złotych.
Dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego firmy te będą mogły rozwinąć współpracę i wzmocnić swoją promocję.

- Władze województwa wybrały też kolejne projekty w subregionach – mówi Violetta Ruszczewska, rzecznik marszałka. - Zwiększono pulę pieniędzy, które były dostępne na projekty dotyczące termomodernizacji, czyli zwiększenia efektywności energetycznej budynków i zamiast jednego będą realizowane trzy. Ich wartość w sumie przekracza 3 miliony złotych, a dofinansowanie unijne to ponad 2 miliony złotych. Będą to termomodernizacje sali gimnastycznej w II LO Brzegu, szkoły podstawowej nr 1 w Brzegu i Biblioteki Gminnej w Żłobiźnie.

Z kolei w subregionie północnym wybrano 8 projektów na łączną kwotę blisko 5,9 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 3,9 mln złotych. Termomodernizację przejdą m.in. przedszkole w Bukowie Śląskiej, szkoła podstawowa w Radłowie i Wiejskie Centrum Kultury i Rekreacji w Biestrzykowicach.

- Na ocenę czekają projekty w dwóch naborach dot. organizacji miejsc opieki nad najmłodszymi – dodaje Ruszczewska. - Z jednej strony jest to konkurs na inwestycje zwiększające liczbę miejsc w żłobkach, mamy na to prawie 5 milionów złotych. Złożono 7 projektów i jeśli one zostaną dobrze ocenione, to wszystkie mają szansę na realizację, bo ich ogólna kwota nie przekracza tej kwoty, która jest dostępna w programie operacyjnym.

- Z kolei w naborze na wsparcie edukacji przedszkolnej złożono aż 22 wnioski i nie wszystkie mogą liczyć na dofinansowanie, bo przekraczają kwotę przeznaczoną na ten cel, czyli 7 milionów 200 tys. złotych – mówi Ruszczewska.
Violetta Ruszczewska
Violetta Ruszczewska

Gospodarka

2020-06-04, godz. 19:24 Ponad 280 milionów złotych na inwestycje w Opolu w 2019 roku. Zarząd miasta o wykonaniu zeszłorocznego budżetu Ponad miliard dwieście milionów złotych w ubiegłym roku wydało Opole na realizację zadań. Na inwestycje przekazano 284 miliony złotych. Wśród nich jest między… » więcej 2020-06-04, godz. 07:30 Przyspieszyły prace przy przebudowie krytej pływalni w Praszce. Otwarcie? W grę wchodzi nawet lipiec lub sierpień Dobre wiadomości z gruntownej przebudowy krytej pływalni w Praszce. Być może uda się uruchomić basen w lipcu lub sierpniu. » więcej 2020-06-03, godz. 17:15 "Współpraca buduje". Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego o działaniach w czasie pandemii koronawirusa 315 milionów złotych z pieniędzy unijnych na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego, ekonomicznego i społecznego. Ponad 132 miliony złotych w ramach tarczy antykryzysowej… » więcej 2020-06-03, godz. 09:30 Cudzoziemców na Opolszczyźnie mniej, ale chętniej zakładają własne firmy W opolskich placówkach ZUS zmniejszyła się liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. W regionie jest niespełna 16 tysięcy takich osób. Jednocześnie… » więcej 2020-06-02, godz. 17:47 PSZOK w Rudnikach wznowił działalność na wniosek mieszkańców. Obowiązują letnie godziny otwarcia Znów można korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudnikach. » więcej 2020-06-02, godz. 14:47 Olescy przedsiębiorcy doceniają pomoc z tarczy antykryzysowej. Wojewoda: ten powiat jest wzorem do naśladowania 10 milionów złotych trafiło do firm z powiatu oleskiego w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. » więcej 2020-06-02, godz. 11:26 Gminne spółki będą połączone, żeby ograniczyć koszty. Jest już wybrany nowy prezes Nowym prezesem firmy Gogolińskie Usługi Komunalne został Adam Gacka. Jednocześnie jest on członkiem zarządu spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Gogolinie… » więcej 2020-06-01, godz. 21:06 Praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne już możliwe dla uczniów technikum i trzecich klas szkół branżowych Uczniowie technikum i trzecich klas szkoły branżowej mogą od dziś (01.06) wrócić na praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne. » więcej 2020-06-01, godz. 14:00 ZUS przypomina o nowych limitach dla wcześniejszych emerytów i rencistów. Mowa o grupie nadal pracującej Zmieniły się limity dodatkowych zarobków dla osób na wcześniejszej emeryturze lub rencie. Warto uważać, bo Zakład Ubezpieczeń Społecznych może pomniejszyć wypłacane… » więcej 2020-06-01, godz. 10:00 19 milionów złotych nie wystarczy na przebudowę oleskiej oczyszczalni. Najtańsza oferta przekracza 24 miliony 11 firm zgłosiło się do przetargu na gruntowną przebudowę oczyszczalni ścieków w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »