Radio Opole » Gospodarka
2018-10-29, 10:03 Autor: Ewelina Laxy

Asystent medyczny wystawi zwolnienie

Zapisz się na bezpłatną wizytę u lekarza specjalisty [fot. sxc.hu]
Zapisz się na bezpłatną wizytę u lekarza specjalisty [fot. sxc.hu]
ZUS w Opolu
ZUS w Opolu
Nie tylko lekarz, ale i jego asystent będzie mógł wystawić elektroniczne zwolnienie lekarskie. Osoba wspomagająca nie będzie mogła badać pacjentów i orzekać o stanie zdrowia. Pracownik wprowadzi dane z zaświadczenia do elektronicznego systemu. Zrobi to na podstawie wytycznych lekarza oraz informacji zawartych w dokumentacji medycznej osoby badanej.
- Asystenci mają pomóc lekarzom w czynnościach administracyjnych - mówi Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy opolskiego ZUS-u. - To ma dać więcej czasu lekarzom na zajęcie się pacjentem. Każdy lekarz, który ma profil na platformie usług elektronicznych ZUS, będzie mógł upoważnić konkretnego pracownika do wystawiania zaświadczeń. Będzie to mogła być osoba, która wykonuje zawód medyczny lub czynności pomocnicze w udzielaniu świadczeń zdrowotnych.

Zwolnienia będą mogli wystawiać pielęgniarki, ratownicy medyczni, czy sekretarki medyczne. Osoby te będą mogły być przeszkolone.

- Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych do placówek medycznych wysłał propozycję bezpłatnych szkoleń. Osoba wskazana jako asystent medyczny będzie musiała mieć założony profil na platformie usług elektronicznych, bo bez tego wystawienie elektronicznych zwolnień lekarskich będzie po prostu niemożliwe - mówi Sebastian Szczurek.

Upoważnienie dla wskazanego pracownika będzie ważne przez rok, po tym czasie można je przedłużyć.

Ustawowy obowiązek wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich wchodzi w życie 1 grudnia.
Sebastian Szczurek 1
Sebastian Szczurek 2

Gospodarka

2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej 2019-02-19, godz. 14:04 Olszanka stawia na drogi. Szykują się większe i mniejsze inwestycje Po wielu latach starań mieszkańcy Janowa doczekają się gruntownej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 462. Władze Olszanki współfinansują te inwestycje. Ponadto ... » więcej 2019-02-18, godz. 16:15 Nieskanalizowane wioski stanowią problem gminy Prudnik Po kilku latach dyskusji i szukania pieniędzy ruszy budowa kanalizacji wsi Szybowice w gminie Prudnik. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 13 mln złoty ... » więcej 2019-02-18, godz. 13:00 W pierwszym półroczu gotowa będzie obwodnica Malni i Choruli Prace przy budowie obwodnicy Malni i Choruli są już bardzo zaawansowane. Mieszkańcy Gogolina dopingują drogowców, bo liczą na jak najszybsze otwarcie tej drog ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:07 Rusza budowa sieci gazowej w gminie Ujazd Rozpoczyna się proces gazyfikacji miejscowości gminy Ujazd. Najpierw sieć pojawi się w miejscowościach położonych niedaleko dróg krajowych i wojewódzkich, w n ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:25 Waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca ZUS wypłaci wyższe świadczenia Od marca najniższe emerytury wzrosną o 70 złotych i wyniosą 1100 złotych brutto. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wskaźnik waloryzac ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »