Radio Opole » Gospodarka
2018-09-13, 07:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Dobrzeń Wielki: miał być duży park wodny. Teraz będzie osiedle?

Osiedle Energetyk w Dobrzeniu Wielkim [fot. nieruchomości]
Osiedle Energetyk w Dobrzeniu Wielkim [fot. nieruchomości]
Gmina Dobrzeń Wielki kilka lat temu wykupiła ziemię tuż obok stadionu TOR-u i osiedla Energetyk. To właśnie tam miała zbudować aquapark za prawie 30 mln złotych. Wówczas ponad połowa mieszkańców zadeklarowała, że będzie korzystać z obiektu. Tę inwestycję radni odłożyli na półkę i rozpoczęli dyskusję o kolejnych, m.in. o już wybudowanej nowej oczyszczalni ścieków. Teraz władze gminy chcą sprzedać ten teren na rzecz budowy dużego osiedla w centrum wsi.
To nie podoba się mieszkańcom, którzy licznie zgromadzili się w tamtejszym ośrodku kultury.

- Myślę, że wójt nie ma pomysłu i dlatego oferuje sprzedaż tych działek. Wydaje mi się, że w tak atrakcyjnym miejscu te działki są położone, że raczej powinny zostać w sferze gminy, a nie podmiotów zewnętrznych czy prywatnych - mówi pan Marek.

- Cieszyłam się już na ten basen. Mam małą córeczkę i to naprawdę byłaby ciekawa forma spędzenia czasu. A teraz co? Bloki tam wysokie wybudują - mówi pani Agnieszka.

- Po zmianie granic nie ma szans na coś takiego - opowiada Henryk Wróbel, wójt gminy Dobrzeń Wielki. - Ja pytałem w różnych miejscach, czy taki teren byłby interesujący dla dewelopera. Okazuje się, że tak, że są chętni. Te 1000 osób, które by przybyły do gminy bardzo wsparłyby jej rozwój - dodaje Wróbel.

Teren, na którym miał postać park wody obejmuje ponad 3 hektary. Rada gminy niebawem ma przegłosować, czy wójt może ogłosić przetarg.
Marek, Henryk Wróbel

Gospodarka

2018-11-15, godz. 16:35 Mieszkańcy Głuchołaz korzystają z dotacji na usuwanie azbestu. "Niektórzy liczą, że gmina sfinansuje też nowy dach" Właściciele prawie 140 obiektów znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy skorzystali jak dotąd z gminnego programu dofinansowania utylizacji azbestu. » więcej 2018-11-15, godz. 10:30 Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozi ... » więcej 2018-11-15, godz. 07:00 Włodarze Krapkowic chcą skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Na początek jeden lub dwa budynki Gmina Krapkowice szykuje się do udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus. We wrześniu tego roku zmieniły się zasady i teraz można korzystać z programu jed ... » więcej 2018-11-14, godz. 17:36 KRUS podsumował konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Opolszczyzna na czele Opolszczyzna ma najniższy wskaźnik wypadków w rolnictwie w kraju. Tak wynika z analiz prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. KRUS podsu ... » więcej 2018-11-14, godz. 14:02 Opole znów z rekordowym budżetem. Miasto pół miliarda złotych przeznaczy na inwestycje 1,333 miliarda złotych - to budżet Opola na 2019 rok. Oznacza to kolejny finansowy rekord miasta. Budżet 2019 względem tegorocznego będzie większy o blisko 20 ... » więcej 2018-11-14, godz. 11:00 Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości W Opolu to wydarzenie odbywa się pod hasłem 'Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości'. » więcej 2018-11-14, godz. 06:00 Kamiennik sięgnie kredyt, choć nie wiadomo jeszcze czy skorzysta z całej wnioskowanej kwoty Ponad 104 tysiące złotych może kosztować gminę Kamiennik obsługa tegorocznego deficytu, na którego pokrycie władze gminy zdecydowały się zaciągnąć kredyt. » więcej 2018-11-13, godz. 16:29 W Nysie ruszył Tydzień Branży Produkcyjnej. "Zauważamy, że firmy naprawdę zaczynają podnosić zarobki" Firmy z Opolszczyzny i Dolnego Śląska zachęcają mieszkańców powiatu nyskiego do pracy w swoich zakładach. W nyskim pośredniaku ruszył Tydzień Branży Produkcyj ... » więcej 2018-11-13, godz. 10:00 W Branicach brakuje mieszkań. Władze gminy chcą to zmienić Branice chcą postawić na rozwój mieszkalnictwa. Władze gminy liczą, że na przygotowywanych działkach powstaną nie tylko bloki ale i domy jednorodzinne. » więcej 2018-11-13, godz. 09:00 Opolskie awansowało w dziedzinie innowacyjności Województwo opolskie odnotowało największy postęp w dziedzinie innowacyjności - wynika z najnowszego rankingu Indeks Millennium. Autorzy raportu porównali woj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »