Radio Opole » Gospodarka
2018-09-13, 07:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Dobrzeń Wielki: miał być duży park wodny. Teraz będzie osiedle?

Osiedle Energetyk w Dobrzeniu Wielkim [fot. nieruchomości]
Osiedle Energetyk w Dobrzeniu Wielkim [fot. nieruchomości]
Gmina Dobrzeń Wielki kilka lat temu wykupiła ziemię tuż obok stadionu TOR-u i osiedla Energetyk. To właśnie tam miała zbudować aquapark za prawie 30 mln złotych. Wówczas ponad połowa mieszkańców zadeklarowała, że będzie korzystać z obiektu. Tę inwestycję radni odłożyli na półkę i rozpoczęli dyskusję o kolejnych, m.in. o już wybudowanej nowej oczyszczalni ścieków. Teraz władze gminy chcą sprzedać ten teren na rzecz budowy dużego osiedla w centrum wsi.
To nie podoba się mieszkańcom, którzy licznie zgromadzili się w tamtejszym ośrodku kultury.

- Myślę, że wójt nie ma pomysłu i dlatego oferuje sprzedaż tych działek. Wydaje mi się, że w tak atrakcyjnym miejscu te działki są położone, że raczej powinny zostać w sferze gminy, a nie podmiotów zewnętrznych czy prywatnych - mówi pan Marek.

- Cieszyłam się już na ten basen. Mam małą córeczkę i to naprawdę byłaby ciekawa forma spędzenia czasu. A teraz co? Bloki tam wysokie wybudują - mówi pani Agnieszka.

- Po zmianie granic nie ma szans na coś takiego - opowiada Henryk Wróbel, wójt gminy Dobrzeń Wielki. - Ja pytałem w różnych miejscach, czy taki teren byłby interesujący dla dewelopera. Okazuje się, że tak, że są chętni. Te 1000 osób, które by przybyły do gminy bardzo wsparłyby jej rozwój - dodaje Wróbel.

Teren, na którym miał postać park wody obejmuje ponad 3 hektary. Rada gminy niebawem ma przegłosować, czy wójt może ogłosić przetarg.
Marek, Henryk Wróbel

Gospodarka

2019-01-20, godz. 19:00 Pogoda sprawia, że w drogach roi się od dziur Zmienna pogoda jest zabójcza dla dróg - w ostatnich dniach pojawiło się bardzo dużo dziur. Drogowcy już zaczęli łatać największe ubytki, na razie tylko masą a ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:00 Gmina Walce: w marcu ruszy program dotacji do wymiany pieców Po raz pierwszy w gminie Walce rusza program dopłat dla mieszkańców, którzy zdecydują się na wymianę domowego pieca na nowszy i bardziej ekologiczny. Będzie m ... » więcej 2019-01-20, godz. 13:00 Duża inwestycja w przedszkolu w Raszowej. Będzie ładniej i cieplej Przebudowa i ocieplenie przedszkola w Raszowej, to jedna z większych inwestycji w tegorocznym budżecie gminy Leśnica. Prace mają się rozpocząć wiosną i zakońc ... » więcej 2019-01-20, godz. 09:00 Młodzi rolnicy z Głubczyc zobaczą, jak pracują ich rówieśnicy w Grecji i Czechach. Uczniowie głubczyckiego 'Rolniczaka' będą mieli okazję poznać kulturę, obyczaje, oraz zobaczyć, jak wygląda rolnictwo w Czechach i Grecji. » więcej 2019-01-19, godz. 16:17 Kietrz liczy na odrolnienie gruntów. To da szanse na stworzenie terenu przemysłowego Kietrz chce pozyskać tereny inwestycyjne. W tym celu gmina stara się o pozwolenie na odrolnienie 50 hektarów. To tereny, które rozciągają się wzdłuż cały czas ... » więcej 2019-01-19, godz. 08:30 Nie tylko mieszkańcy - samorządy też wymieniają "kopciuchy" Nie tylko osoby indywidualne mogą starać się o dofinansowanie do wymiany pieców na bardziej nowoczesne. Również samorządy mogą sięgać po takie pieniądze i tak ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:15 RIO negatywnie o budżecie powiatu kluczborskiego. Czy będzie program naprawczy? Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała projekt budżetu powiatu kluczborskiego. » więcej 2019-01-18, godz. 18:15 Opolskie zyskało nowych specjalistów z uprawnieniami budowlanymi 70 inżynierów z rąk szefostwa Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odebrało uprawnienia budowlane. To m.in. konstruktorzy budownictwa, elektrycy, drogowcy i ... » więcej 2019-01-18, godz. 15:30 Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Ujeździe na finiszu Coraz bliżej końca modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Ujeździe. Inwestycja podzielona została na trzy etapy, całość prac powinna się zakończyć do ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:00 Ruch na Kanale Gliwickim rośnie. Jest podsumowanie ostatniego sezonu 16 tys. prześluzowanych jednostek, do tego spławione kilkaset tysięcy ton ładunku - tak Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »