Radio Opole » Gospodarka
2018-09-13, 07:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Dobrzeń Wielki: miał być duży park wodny. Teraz będzie osiedle?

Osiedle Energetyk w Dobrzeniu Wielkim [fot. nieruchomości]
Osiedle Energetyk w Dobrzeniu Wielkim [fot. nieruchomości]
Gmina Dobrzeń Wielki kilka lat temu wykupiła ziemię tuż obok stadionu TOR-u i osiedla Energetyk. To właśnie tam miała zbudować aquapark za prawie 30 mln złotych. Wówczas ponad połowa mieszkańców zadeklarowała, że będzie korzystać z obiektu. Tę inwestycję radni odłożyli na półkę i rozpoczęli dyskusję o kolejnych, m.in. o już wybudowanej nowej oczyszczalni ścieków. Teraz władze gminy chcą sprzedać ten teren na rzecz budowy dużego osiedla w centrum wsi.
To nie podoba się mieszkańcom, którzy licznie zgromadzili się w tamtejszym ośrodku kultury.

- Myślę, że wójt nie ma pomysłu i dlatego oferuje sprzedaż tych działek. Wydaje mi się, że w tak atrakcyjnym miejscu te działki są położone, że raczej powinny zostać w sferze gminy, a nie podmiotów zewnętrznych czy prywatnych - mówi pan Marek.

- Cieszyłam się już na ten basen. Mam małą córeczkę i to naprawdę byłaby ciekawa forma spędzenia czasu. A teraz co? Bloki tam wysokie wybudują - mówi pani Agnieszka.

- Po zmianie granic nie ma szans na coś takiego - opowiada Henryk Wróbel, wójt gminy Dobrzeń Wielki. - Ja pytałem w różnych miejscach, czy taki teren byłby interesujący dla dewelopera. Okazuje się, że tak, że są chętni. Te 1000 osób, które by przybyły do gminy bardzo wsparłyby jej rozwój - dodaje Wróbel.

Teren, na którym miał postać park wody obejmuje ponad 3 hektary. Rada gminy niebawem ma przegłosować, czy wójt może ogłosić przetarg.
Marek, Henryk Wróbel

Gospodarka

2018-09-18, godz. 11:15 Praca poza krajem i wypłacanie emerytury - ZUS organizuje Dni Poradnictwa dla pracujących za granicą Kto wypłaci emeryturę, jak złożyć wniosek o rentę, jakie świadczenia za pracę za granicą można pobrać - w ramach Polsko-Niemieckich Dni Poradnictwa Emerytalno ... » więcej 2018-09-18, godz. 08:00 Gorzów Śląski ma internet światłowodowy. Mieszkańcy deklarują chęć dołączenia do sieci Bardzo szybki internet światłowodowy zawitał do Gorzowa Śląskiego. Na razie sieć przyłączona od pobliskiej Praszki dotarła do jednej z firm, urzędu miejskiego ... » więcej 2018-09-17, godz. 20:10 Zmian w Kodeksie Pracy chce poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński Obowiązek podawania wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę chce wprowadzić opolski poseł Witold Zembaczyński. Projekt zmian w Kodeksie Pracy jego auto ... » więcej 2018-09-17, godz. 18:00 Mieszkańcy Brzegu zyskają superszybki internet Brzeski samorząd podpisał list intencyjny z telekomunikacyjnym gigantem, który w ciągu najbliższych dwóch lat ma wybudować na terenie miasta sieć światłowodow ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:50 Inwestycje drogowe w powiecie brzeskim. Czy wykonawcy zdążą na czas? Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu realizuje trzy duże zadania. Do końca roku zostało niewiele czasu, a na części inwestycji wykonawcy dopiero weszli na plac bu ... » więcej 2018-09-16, godz. 10:00 "Działki dla młodych" w Nysie. Chętni mogą składać dokumenty Nysa ogłosiła przetarg w ramach drugiej edycji programu 'Działki dla młodych'. Do dyspozycji jest teren przy ul. Lazurowej, ul. Zawiszy Czarnego lub w Domaszk ... » więcej 2018-09-15, godz. 10:15 Wystawcy z całego kraju zawitali do Prudnika. Ruszyły targi Inter-Region "Dom i ogród" W prudnickiej hali OSiR-u rozpoczęły się Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region 'Dom i ogród'. Prezentują się na nich firmy z branż związanych z za ... » więcej 2018-09-14, godz. 19:00 Czysto i wygodnie. Głubczyce mają nowe centrum przesiadkowe i dworzec autobusowy. W Głubczycach otwarto centrum przesiadkowe i przebudowany dworzec. Dla podróżnych przygotowano nową poczekalnię, zadaszone miejsca przy stanowiskach autobusow ... » więcej 2018-09-14, godz. 08:00 W Opolu będą promować komunikację zbiorową. 16 września rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Edukacyjne warsztaty, nocny przejazd rolkarzy, rodzinny festyn czy bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w ramach akcji darmowy piątek czekają na opolan po ... » więcej 2018-09-13, godz. 18:36 Nyscy przedsiębiorcy poznali założenia "Konstytucji biznesu" Ułatwienia dla firm wprowadzone przez Konstytucję dla Biznesu były tematem kolejnego spotkania pod hasłem 'Prawo do przedsiębiorczości' adresowanego do przeds ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »