Radio Opole » Gospodarka
2018-09-07, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Gmina Olesno przygotowuje spotkanie dla firm chcących inwestować w specjalnej strefie ekonomicznej

Tereny inwestycyjne w Oleśnie [fot. googlemaps.com]
Tereny inwestycyjne w Oleśnie [fot. googlemaps.com]
Kilka firm poważnie rozważa zainwestowanie w oleskiej strefie ekonomicznej. Magistrat prowadzi rozmowy równolegle, między innymi z singapurską firmą branży automotive, ale też z lokalnymi przedsiębiorstwami.
Gmina ma jeszcze 8 hektarów terenów inwestycyjnych, a Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa kilka dni temu ogłosił chęć sprzedaży ponad 7 hektarów ziemi w sąsiedztwie strefy ekonomicznej.

- Biorąc pod uwagę zmianę przepisów funkcjonowania w specjalnych strefach ekonomicznych, za kilka tygodni zorganizujemy duże spotkanie dla przedsiębiorców - mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Sylwester Lewicki.

- Spotkanie dla przedsiębiorców naszych, z całego województwa, ale też dla firm zainteresowanych inwestowaniem w strefie. Na terenach wokół Gliwic Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nie ma już wolnych gruntów, dlatego my chcemy zaprosić potencjalnych kupców działek w Oleśnie.

W ubiegłym tygodniu gmina Olesno podpisała z urzędem marszałkowskim umowę na dozbrojenie terenów inwestycyjnych w pobliżu ulicy Leśnej i Biskupickiej. Samorząd wojewódzki przekaże 1,7 miliona złotych na przygotowanie gruntów dla małych oraz średnich firm.
Sylwester Lewicki

Gospodarka

2018-11-18, godz. 18:30 NFZ ma dodatkowe pieniądze na doposażanie związane z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi 1,35 miliona złotych ma do rozdysponowania opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na podnoszenie kompetencji w zakresie elektronicznych zwolnień lekarski ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Promują karpia, bo chcą zachęcić do jedzenia tej ryby nie tylko w Wigilię Na promocję karpia stawia Rybacka Lokalna Grupa Działania 'Opolszczyzna' i gmina Niemodlin. Statystyki mówią jasno: 85 procent ogólnej sprzedaży tej ryby doty ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:30 Nowe prawo wodne wciąż pozostaje nie do końca jasne i bywa różnie interpretowane Nowe prawo wodne było jednym z tematów jesiennej konferencji Rybackiej Lokalnej Grupy Działania 'Opolszczyzna' w niemodlińskim ośrodku kultury. » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 Opolskie w krajowej czołówce hodowli karpia. Mimo najmniejszej powierzchni stawów Województwo opolskie jest liderem w Polsce pod względem wydajności hodowli karpia. Oznacza to największą liczbę kilogramów ryby na jeden hektar. » więcej 2018-11-16, godz. 14:00 Prudnik: przyszłoroczne inwestycje powiatu ograniczą m.in. rosnące wydatki na oświatę Mniejsze dochody i mniejszy zakres inwestycji niż w tym roku. Taki w ogólnym zarysie jest projekt przyszłorocznego budżetu powiatu prudnickiego. Do połowy lis ... » więcej 2018-11-16, godz. 09:29 Niebieskie pojemniki na makulaturę pojawią się za kilka miesięcy w Opolu Szykują się zmiany w segregacji odpadów w Opolu. W kwietniu przyszłego roku obok żółtych, brązowych, czy czarnych pojemników na śmieci, staną także niebieskie ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Mieszkańcy Głuchołaz korzystają z dotacji na usuwanie azbestu. "Niektórzy liczą, że gmina sfinansuje też nowy dach" Właściciele prawie 140 obiektów znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy skorzystali jak dotąd z gminnego programu dofinansowania utylizacji azbestu. » więcej 2018-11-15, godz. 10:30 Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozi ... » więcej 2018-11-15, godz. 07:00 Włodarze Krapkowic chcą skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Na początek jeden lub dwa budynki Gmina Krapkowice szykuje się do udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus. We wrześniu tego roku zmieniły się zasady i teraz można korzystać z programu jed ... » więcej 2018-11-14, godz. 17:36 KRUS podsumował konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Opolszczyzna na czele Opolszczyzna ma najniższy wskaźnik wypadków w rolnictwie w kraju. Tak wynika z analiz prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. KRUS podsu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »