Radio Opole » Gospodarka
2018-03-28, 14:48 Autor: Mariusz Chałupnik

Głubczyckie liceum w trakcie termomodernizacji. Mało czasu na inwestycje

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Ocieplenie stropów, nowa elewacja, wymiana źródeł ogrzewania a także drzwi, okien oraz dachówek. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach rozpoczął się drugi etap termomodernizacji. Obejmie on jeden budynek szkoły oraz salę gimnastyczną.
Czas na wykonanie inwestycji, dofinansowanej z Unii Europejskiej, jest ograniczony. Związane jest to z przepisami unijnymi, które zakładają, że zadania z zakresu termomodernizacji mają być zakończone do połowy września.

- Będziemy się śpieszyć, a szkoła musi funkcjonować normalnie - mówi Anita Juchno, wicestarosta głubczycki. - Liceum funkcjonuje, czyli rok szkolny trwa. Przed nami jest czas matur i wiadomo, że te szkoły są w pewnym stopniu bardziej tutaj chronione. Termin jest bardzo krótki, bo musimy skończyć do 15. września i nie może być żadnych poślizgów terminowych. Akurat przy tym poddziałaniu nie ma możliwości przedłużenia terminu.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że budynek objęty jest opieką konserwatora.

- Prace będą wykonywane pod nadzorem - dodaje Juchno. - To zadanie też może być bardziej uciążliwe, jeżeli chodzi o wykonawcę, bo niestety, ale będzie musiał dopełnić wszystkich wymogów zgodnie z przepisami prawa. Wybrany już został inspektor nadzoru. Zadanie duże, a czasu bardzo mało.

Koszt inwestycji, to niecałe 2 miliony złotych.
Anita Juchno
Anita Juchno

Gospodarka

2019-04-25, godz. 21:00 PPK to nie OFE. Tak przekonywano w Opolu Od lipca pierwsi pracownicy zostaną objęci Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. PPK to system dobrowolnego oszczędzania na przyszłość, do którego dołożą pracow ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:57 Chińska firma Hongbo zainwestuje około 800 milionów złotych w kolejną fabrykę w Opolu W Opolu powstanie kolejna fabryka chińskiej firmy Hongbo. Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola podpisał w Pekinie porozumienie z przedstawicielami inwestora. ... » więcej 2019-04-25, godz. 13:34 Pałacyk w Komornie w końcu ma nowego właściciela Po kilku latach starań gminie Reńska Wieś udało się sprzedać zabytkowy pałacyk w Komornie wraz z 6 hektarami otaczającego go parku. Dzisiaj w południe podpisa ... » więcej 2019-04-25, godz. 10:00 Spółdzielcy z kluczborskiej "Przyszłości" wolą płacić za ciepło według pomiaru. Takie są wyniki referendum Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku zorganizowała referendum dotyczące rozliczeń za centralne ogrzewanie. W 2020 roku skończy się 10-letnia um ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:00 Otmuchów pożycza prawie 4 miliony złotych. "Nie otrzymaliśmy jeszcze zwrotu za poprzednie inwestycje a musimy mieć za ... Otmuchowski magistrat rozstrzygnął dwa przetargi na udzielenie kredytów, które pokryją planowany na ten rok deficyt gminy. Samorząd zapożyczy się na prawie 4 ... » więcej 2019-04-24, godz. 19:00 W regionie rośnie liczba osób dorabiających na emeryturze W ciągu czterech lat liczba osób dorabiających na emeryturze na Opolszczyźnie wzrosła o 30%. W regionie obecnie pracuje ponad 16 tysięcy osób pobierających św ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:02 Chcąc zaoszczędzić czas, sięgamy po dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne Coraz chętniej korzystamy z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Pozwalają one na uniknięcie kolejek do lekarzy specjalistów, z którymi musimy się liczyć w ram ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:18 6,2% wynosi stopa bezrobocia w naszym województwie. Bez pracy pozostaje około 22 tysięcy mieszkańców regionu Opole to miasto z najniższym bezrobociem w regionie. Według ostatnich danych wynosi ono 3,2%. Najwięcej bezrobotnych jest w powiecie głubczyckim (9,5%) i prud ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:00 Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:00 Prudnik: z czeskimi partnerami utworzą inkubatory przedsiębiorczości dla uczniów Z izraelskich doświadczeń chcą skorzystać na pograniczu opolsko-czeskim. Chodzi o utworzenie szkolnych inkubatorów przedsiębiorczości. Inicjatywa jest pokłosi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »