Radio Opole » Gospodarka
2018-03-28, 14:48 Autor: Mariusz Chałupnik

Głubczyckie liceum w trakcie termomodernizacji. Mało czasu na inwestycje

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Ocieplenie stropów, nowa elewacja, wymiana źródeł ogrzewania a także drzwi, okien oraz dachówek. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach rozpoczął się drugi etap termomodernizacji. Obejmie on jeden budynek szkoły oraz salę gimnastyczną.
Czas na wykonanie inwestycji, dofinansowanej z Unii Europejskiej, jest ograniczony. Związane jest to z przepisami unijnymi, które zakładają, że zadania z zakresu termomodernizacji mają być zakończone do połowy września.

- Będziemy się śpieszyć, a szkoła musi funkcjonować normalnie - mówi Anita Juchno, wicestarosta głubczycki. - Liceum funkcjonuje, czyli rok szkolny trwa. Przed nami jest czas matur i wiadomo, że te szkoły są w pewnym stopniu bardziej tutaj chronione. Termin jest bardzo krótki, bo musimy skończyć do 15. września i nie może być żadnych poślizgów terminowych. Akurat przy tym poddziałaniu nie ma możliwości przedłużenia terminu.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że budynek objęty jest opieką konserwatora.

- Prace będą wykonywane pod nadzorem - dodaje Juchno. - To zadanie też może być bardziej uciążliwe, jeżeli chodzi o wykonawcę, bo niestety, ale będzie musiał dopełnić wszystkich wymogów zgodnie z przepisami prawa. Wybrany już został inspektor nadzoru. Zadanie duże, a czasu bardzo mało.

Koszt inwestycji, to niecałe 2 miliony złotych.
Anita Juchno
Anita Juchno

Gospodarka

2020-02-23, godz. 19:00 Od jutra można zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego w Byczynie W poniedziałek (24.02) rozpocznie się przyjmowanie propozycji do Budżetu Obywatelskiego w Byczynie. Samorząd na ten cel przeznaczył w 2020 roku 56 tysięcy zło… » więcej 2020-02-23, godz. 10:00 Ujazd: dopłacają do pieców, chcą też dopłacić do paneli słonecznych W Ujeździe gminny program dofinansowań do wymiany pieców przyjął się bardzo dobrze. W ubiegłym roku dzięki niemu zlikwidowano 40 kopciuchów i zastąpiono je nowymi… » więcej 2020-02-21, godz. 19:26 Gmina chce wybudować dwie nowe drogi w Otmicach Otmice to miejscowość w gminie Izbicko, w której powstaje bardzo dużo nowych domów. W miarę pojawiania się nowych mieszkańców, konieczne jest budowanie przez samorząd… » więcej 2020-02-21, godz. 13:40 Wybudowali centrum przesiadkowe, ale po terminie. Gmina nałożyła prawie 900 tysięcy kary Miało być gotowe w lipcu 2018 roku, jednak dopiero teraz zostało oddane do użytku - mowa o centrum przesiadkowym w Zawadzkiem. Choć wykonawca wywiązał się z umowy… » więcej 2020-02-20, godz. 20:00 Drugi przetarg "śmieciowy" w Turawie. Na razie mieszkańcy płacą według stawek z 2019 roku Turawa unieważniła styczniowy przetarg na wywóz odpadów i czeka na rozstrzygnięcie kolejnego. Powodem takiej decyzji są zbyt wysokie stawki, które zaproponowała… » więcej 2020-02-20, godz. 19:16 Nowe tereny szansą rozwoju. Baborów szykuje działki pod zabudowę jednorodzinną Utworzenie miejsc pod zabudowę jednorodzinną - to jeden z pomysłów władz Baborowa na zatrzymanie procesu wyludniania się gminy. Taki teren wydzielono przy ulicy… » więcej 2020-02-20, godz. 15:05 Remont kędzierzyńsko-kozielskich śluz na Kanale Gliwickim za półmetkiem. Już można korzystać ze zmodernizowanych komór Już ponad połowa zaplanowanych prac budowlanych została zrealizowana podczas remontu śluz Sławięcice i Nowa Wieś na Kanale Gliwickim na terenie Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2020-02-20, godz. 12:14 Uwaga oszuści! Tym razem podają się za kuriera z urzędu marszałkowskiego Próba wyłudzenia pieniędzy na.. urząd marszałkowski - ostrzegają służby marszałka województwa. Pracownik kancelarii urzędu odebrał dziś (20.02) telefon od mieszkanki… » więcej 2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 21:00 Na początku marca zamkną odcinek trasy z Opola do Namysłowa 2 marca drogowcy zamkną odcinek drogi wojewódzkiej 454 Opole - Namysłów. Zmiana organizacji ruchu związana jest z robotami drogowymi między Pokojem a Ładzą. Arkadiusz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »