Radio Opole » Gospodarka
2018-03-24, 08:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Kluczborska Fampra zmienia oblicze. Będzie kawiarnia, zakład aktywności i świetlica terapeutyczna

Były zakład FAMPRA [fot. UM Kluczbork]
Były zakład FAMPRA [fot. UM Kluczbork]
W pierwszej kolejności powstaną tam artystyczna kawiarnia, Zakład Aktywności Społecznej dla osób niepełnosprawnych i świetlice terapeutyczne "Parasol". Na razie jednak przygotowywany jest teren pod inwestycje. Kończy się kolejny etap rewitalizacji Fampry, czyli terenu po zakładzie Famak w Kluczborku.
- Kończy się wyburzanie starych budynków - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka. - Pozostają tylko te budynki, które będą rewitalizowane. W chwili obecnej jest uzyskane pozwolenie na budowę dla rewitalizowanych budynków. Od wiosny będzie już naprawdę widoczny efekt tych prac. To miejsce zyska zupełnie nowego ducha. Jest to taki duch społeczny. Takie było założenie miejsc do rewitalizacji. Dedykowane osobom, które mają problemy wychowawcze. Młodzież spędza do tej pory czas w różnych miejscach, a tutaj będzie mogła się spotykać w zupełnie innych warunkach. A z drugiej strony osoby niepełnosprawne będą mogły zarabiać na życie dzięki Zakładowi Aktywności Zawodowej.

Całość prac będzie kosztowała 9 milionów złotych. Ponad 5 milionów złotych to dotacja unijna. Teren w całości ma być gotowy w 2020 roku.
Jarosław Kielar
Jarosław Kielar

Gospodarka

2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »