Radio Opole » Gospodarka
2018-03-20, 10:22 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Budują drogi, rewitalizują wzgórze i bunkier

Budynek starego przedszkola jest już wyburzony. W jego miejsce powstanie hospicjum [fot. archiwum urzędu miejskiego]
Budynek starego przedszkola jest już wyburzony. W jego miejsce powstanie hospicjum [fot. archiwum urzędu miejskiego]
Nagły powrót zimy wstrzymał nieco prace inwestycyjne w Kędzierzynie-Koźlu, ale wykonawcy, których zakontraktowało miasto, nie dają za wygraną. To, co da się robić nawet przy mrozach, jest kontynuowane.
- Mamy szereg średnich i drobnych inwestycji, które są bardzo oczekiwane przez mieszkańców – mówi Artur Maruszczak, zastępca prezydent Kędzierzyna-Koźla. - Prowadzone są roboty i tam też są utrudnienia, na Karpackiej i Staffa. W maju powinniśmy już zamknąć te inwestycje. Dojazd do portu - też drogowa inwestycja. Jej zakończenie planujemy na maj. Cmentarz jest także w trakcie realizacji, rozbudowa cmentarza, tutaj mamy plan zakończenia w kwietniu.

Przygotowywana jest dokumentacja na remont targowiska przy ul. Damrota. Zgodnie z porozumieniem z kupcami, prace rozpoczną się w sierpniu. Nieco przesunięty jest termin zakończenia rewitalizacji wzgórza zamkowego – to związane z dodatkowymi pracami zleconymi przez konserwatora zabytków.

Wre praca przy hospicjum – praktycznie całkowicie wyburzono już budynek starego przedszkola, niedługo ma rozpocząć się budowa nowego obiektu. Rozpoczęto też prace w Blachowni, przy przebudowie starego bunkra na muzeum, które prowadzić będzie stowarzyszenie Blechhammer-1944.
Artur Maruszczak

Gospodarka

2019-02-18, godz. 10:07 Rusza budowa sieci gazowej w gminie Ujazd Rozpoczyna się proces gazyfikacji miejscowości gminy Ujazd. Najpierw sieć pojawi się w miejscowościach położonych niedaleko dróg krajowych i wojewódzkich, w n ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:25 Waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca ZUS wypłaci wyższe świadczenia Od marca najniższe emerytury wzrosną o 70 złotych i wyniosą 1100 złotych brutto. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wskaźnik waloryzac ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:30 Gmina Wołczyn stara się o koncesję na eksploatację złóż solankowych Gruby segregator dokumentów musi przygotować gmina Wołczyn, zanim wybuduje tężnię. Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przystąpiły trzy firmy i ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:56 Deklaracje podatkowe wypełnione przez skarbówkę już dostępne w internecie. Ruszyła platforma "Twój e-PIT" Od piątku (15.02) działa platforma 'Twój e-PIT' uruchomiona przez fiskus na portalu podatki.gov.pl. Dzięki niej podatnicy mogą w internecie sprawdzić swoje ze ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:34 Opolski Park Naukowo-Technologiczny ma jedną z najnowocześniejszych serwerowni w kraju Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu otrzymało certyfikat Rated 3. Oznacza to, że może być ono poddawane naprawom i konserwacji ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:09 Dokumentacja polderu Żelazna przekazana. Teraz czas na formalności finansowe i przetargowe Dokumentacja modernizacji polderu Żelazna w rękach Wód Polskich. Ważące blisko dwie tony akta zostały przekazane instytucji odpowiedzialnej za tę inwestycję - ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:28 9. Forum Przedsiębiorczości w Krapkowicach. Coraz trudniej o pracowników Po raz 9. przedsiębiorcy związani z gminą Krapkowice spotkali się na Forum Gospodarczym. Tegoroczne spotkanie zdominowały tematy: ulgi na działalność badawczo ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:28 Lokalna firma meblarska przenosi się do strefy pod Olszową Docelowo ok. 30 osób ma znaleźć zatrudnienie w firmie Sotrab produkującej meble, która przenosi się do strefy gospodarczej w Olszowej. Obecnie zakład działa w ... » więcej 2019-02-15, godz. 08:45 Centrum Otmuchowa czekają spore zmiany Otmuchów przechodzi rewitalizację. Na części ulic miejskiej starówki, jeszcze do końca wiosny, trzeba się liczyć z utrudnieniami. » więcej 2019-02-14, godz. 19:45 Wypracować jednolitą wizję. Rozpoczęły się prace nad regionalną strategią innowacji na lata 2021-2027 Częściej korzystać z programów ogólnokrajowych, wykorzystać potencjał regionu i rozwijać jego najmocniejsze gałęzie. W Opolu samorządowcy, naukowcy oraz przed ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »