Radio Opole » Gospodarka
2017-01-28, 10:56 Autor: Jacek Rudnik

Klaudia Kluczniok o nowych zasadach sprzedaży bezpośredniej

Miody z własnej pasieki [fot. Piotr Wrona]
Miody z własnej pasieki [fot. Piotr Wrona]
Klaudia Kluczniok, Związek Śląskich Rolników © (fot. Karolina Kopacz)
Klaudia Kluczniok, Związek Śląskich Rolników © (fot. Karolina Kopacz)
Nowe regulacje dotyczące sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw rolnych będzie można wiarygodnie ocenić dopiero po pierwszym roku obowiązywania - stwierdziła na antenie RO Klaudia Kluczniok ze Związku Śląskich Rolników. Zainteresowanie nowymi możliwościami wśród opolskich rolników jest znaczne. Niebawem też odbędą się szkolenia, na których będą wyjaśnianie wątpliwości dotyczące zasad zarabiania na sprzedaży przetworzonych we własnym zakresie produktów.
- To na razie mały krok, ale na pewno w dobrym kierunku - powiedziała na naszej antenie Klaudia Kluczniok ze Związku Śląskich Rolników odnosząc się do nowych przepisów dotyczących ułatwień przy sprzedaży bezpośredniej produktów z gospodarstw rolnych.

- Na razie najwięcej korzystają opolskie gospodarstwa agroturystyczne, dlatego, że w regulacjach jest zapis, iż musi to być produkt dostarczony do konsumenta ostatecznego - zauważyła Klaudia Kluczniok.

- W naszym regionie nie mamy na razie aż tak wielu odbiorców bezpośrednich - dodała Klaudia Kluczniok.

W ocenie naszego gościa byłoby większe zainteresowanie ułatwieniami, gdyby np. rolnik mógł produkować swojski makaron, który jest zresztą zarejestrowany na liście produktów tradycyjnych, dla opolskich lokali gastronomicznych, a na dziś nie ma takiej możliwości.

Teraz w okresie zimowym opolscy rolnicy analizują nowe przepisy, a zainteresowanie, biorąc pod uwagę liczbę telefonów do biura związku, jest spore - potwierdziła Klaudia Kluczniok.

Zgodnie z nowymi regulacjami rolnicy mogą sprzedawać przetworzone we własnym zakresie produkty, są jednak pewne ograniczenia dotyczące np. warunków sanitarnych i będzie to wyjaśniane podczas szkoleń, dla rolników zainteresowanych poszerzeniem swojej działalności.

Roczna wartość obrotów uzyskiwanych z takiej sprzedaży nie może przekroczyć 20 tysięcy złotych.
Klaudia Kluczniok

Gospodarka

2020-09-20, godz. 20:00 Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa, w planach ma kolejne drobne remonty Przepust na ul. Stawowej w Jaryszowie i ulica Jaryszowska w Zimnej Wódce zostaną przebudowane. Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa i realizuje zaplanowane… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 W listopadzie mieszkańcy gminy Strzeleczki skorzystają z nowego PSZOKU. Inwestycja czeka na odbiory techniczne PSZOK w gminie Strzeleczki już gotowy. Inwestycja czeka teraz na odbiory techniczne i niezbędne pozwolenie na użytkowanie obiektu. Do tej pory śmieci, które… » więcej 2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej 2020-09-17, godz. 19:45 Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka DW 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. To kontynuacja prac związana jest z modernizacją nawierzchni… » więcej 2020-09-17, godz. 17:00 Praca wre przy budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. Trwają roboty konstrukcyjne, a dziś wmurowano kapsułę c… Kapsułę czasu wmurowano na budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. 4-kondygnacyjny budynek będzie mieć prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych powierz… » więcej 2020-09-17, godz. 13:55 Studenci i absolwenci nyskiej PWSZ będą mogli skorzystać z praktyk i stażów w firmie Alsecco Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała kolejne porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą. Tym razem jest to firma Alsecco, produkującą okna… » więcej 2020-09-17, godz. 08:30 Gmina Ujazd ogłosiła przetarg na rewitalizację rynku. "Koniunktura jest dużo lepsza niż w lutym" Rynek w Ujeździe zostanie zrewitalizowany, a w miejscu asfaltowej nawierzchni pojawią się nowe ławki i nasadzenia. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie… » więcej 2020-09-16, godz. 14:30 Termomodernizacja głubczyckiego "Rolniczaka" i jego internatu dobiega końca. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł Głubczycki „Rolniczak” prowadzi termomodernizację i remontuje swoje wnętrza, jak również w przynależącym do niej internacie. W samej szkole gruntownie… » więcej 2020-09-16, godz. 09:45 Mieszkanie, stancja czy akademik? Studentów czeka wybór lokum. Zainteresowanie mniejsze, ale ceny nie spadły Przez epidemię koronawirusa spadł popyt na studenckie mieszkania i stancje. W ubiegłym roku wolnego lokum nie można było znaleźć już w sierpniu, teraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***