Radio Opole » Gospodarka
2017-01-28, 10:56 Autor: Jacek Rudnik

Klaudia Kluczniok o nowych zasadach sprzedaży bezpośredniej

Miody z własnej pasieki [fot. Piotr Wrona]
Miody z własnej pasieki [fot. Piotr Wrona]
Klaudia Kluczniok, Związek Śląskich Rolników © (fot. Karolina Kopacz)
Klaudia Kluczniok, Związek Śląskich Rolników © (fot. Karolina Kopacz)
Nowe regulacje dotyczące sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw rolnych będzie można wiarygodnie ocenić dopiero po pierwszym roku obowiązywania - stwierdziła na antenie RO Klaudia Kluczniok ze Związku Śląskich Rolników. Zainteresowanie nowymi możliwościami wśród opolskich rolników jest znaczne. Niebawem też odbędą się szkolenia, na których będą wyjaśnianie wątpliwości dotyczące zasad zarabiania na sprzedaży przetworzonych we własnym zakresie produktów.
- To na razie mały krok, ale na pewno w dobrym kierunku - powiedziała na naszej antenie Klaudia Kluczniok ze Związku Śląskich Rolników odnosząc się do nowych przepisów dotyczących ułatwień przy sprzedaży bezpośredniej produktów z gospodarstw rolnych.

- Na razie najwięcej korzystają opolskie gospodarstwa agroturystyczne, dlatego, że w regulacjach jest zapis, iż musi to być produkt dostarczony do konsumenta ostatecznego - zauważyła Klaudia Kluczniok.

- W naszym regionie nie mamy na razie aż tak wielu odbiorców bezpośrednich - dodała Klaudia Kluczniok.

W ocenie naszego gościa byłoby większe zainteresowanie ułatwieniami, gdyby np. rolnik mógł produkować swojski makaron, który jest zresztą zarejestrowany na liście produktów tradycyjnych, dla opolskich lokali gastronomicznych, a na dziś nie ma takiej możliwości.

Teraz w okresie zimowym opolscy rolnicy analizują nowe przepisy, a zainteresowanie, biorąc pod uwagę liczbę telefonów do biura związku, jest spore - potwierdziła Klaudia Kluczniok.

Zgodnie z nowymi regulacjami rolnicy mogą sprzedawać przetworzone we własnym zakresie produkty, są jednak pewne ograniczenia dotyczące np. warunków sanitarnych i będzie to wyjaśniane podczas szkoleń, dla rolników zainteresowanych poszerzeniem swojej działalności.

Roczna wartość obrotów uzyskiwanych z takiej sprzedaży nie może przekroczyć 20 tysięcy złotych.
Klaudia Kluczniok

Gospodarka

2019-12-15, godz. 18:38 Niedziela handlowa to dobry czas na świąteczne zakupy. Tłok w opolskich galeriach handlowych W pierwszą przedświąteczną niedzielę handlową opolanie szturmują galerie handlowe w poszukiwaniu gwiazdkowych prezentów. W restauracjach na terenie centrów handlowych… » więcej 2019-12-15, godz. 13:30 Wcześniej z kamienia, teraz asfaltowa. Prószków wyremontował ulicę Zieloną z pieniędzy FDS Wcześniej trudno było nią przejechać, a piesi musieli chodzić po trawie. Teraz już ma nową nawierzchnię, chodnik oraz zmodernizowaną kanalizację i oświetlenie… » więcej 2019-12-13, godz. 19:00 Koniec remontu DW 408. Kierowcy znów mogą przejechać między Bierawą a Korzonkiem Do użytku kierowców oddano remontowany od wiosny odcinek drogi wojewódzkiej nr 408 łączącej Kędzierzyn-Koźle z Gliwicami i autostradą A4. Przebudowano fragment… » więcej 2019-12-13, godz. 11:30 Wydatki większe od przychodów. W przyszłym roku Prószków do zbilansowania budżetu weźmie kredyt 50 milionów złotych wyniesie budżet Prószkowa w 2020 roku. Z tej puli 8,5 miliona złotych gmina chce przeznaczyć na inwestycje. W planach znalazły się zadania… » więcej 2019-12-13, godz. 08:37 Dyżur w UMWO. Tematem wpisy do BDO Sobotnie dyżury w urzędzie marszałkowskim. Pracownicy departamentu Ochrony Środowiska będą udzielać porad w temacie wpisów do bazy danych o produktach i opakowaniach… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 Studenci z LogPoint namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej Studenci namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej. Koło naukowe LogPoint zorganizowało warsztaty i wykłady dla uczniów szkół średnich z regionu… » więcej 2019-12-12, godz. 14:15 Tereny inwestycyjne w Brzegu oficjalnie w rękach nowego właściciela. "Ta transakcja da miastu wiele korzyści" Brzeska 'Zielonka' oficjalnie w rękach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Magistrat podpisał akt notarialny o sprzedaży terenu nowemu właścicielowi. » więcej 2019-12-12, godz. 12:00 Rynek startupów w Polsce rośnie - najlepszymi zarządzają magistrowie Rynek startupów w Polsce rośnie - wynika z raportu 'Polish Tech - Scene - Five Years' przygotowanego przed Fundację Startup Poland. » więcej 2019-12-12, godz. 09:58 Rusza nabór na innowacje. OCRG czeka na wnioski od 30 grudnia Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłasza ostatni w tym roku nabór na innowacje w przedsiębiorstwach. Jest skierowany do mikro, małych, średnich i dużych fi… » więcej 2019-12-11, godz. 14:00 Energetyka Cieplna Opolszczyzny stawia na odnawialne źródła energii W Opolu, Kluczborku i Strzelach Opolskich Energetyka Cieplna Opolszczyzny buduje instalacje fotowoltaiczne. Każda z nich docelowo będzie osiągać moc 24 kilowatów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »