Radio Opole » Gospodarka
2016-09-12, 16:10 Autor: Dorota Kłonowska

Zdrowa woda najważniejsza. Pakosławice inwestują w nową siec wodociągową

[fot.UG Pakosławice]
[fot.UG Pakosławice]
Gmina Pakosławice rozpoczyna wielomilionowe zadanie - budowę nowej sieci wodociągowej. Na dzisiejszej sesji rady gminy radni zdecydowali o przekazaniu na ten cel pierwszej transzy - to około 200 tysięcy zł. Analizowali też materiał przedstawiony przez projektanta i szukali możliwości dofinansowania tej inwestycji, której gmina sama nie sprosta.
- Zdrowa woda to sprawa pierwszoplanowa, tymczasem po analizie okazało się, że cała nasza sieć wodociągowa wymaga modernizacji, wręcz wymiany. Są odcinki, na które w ogóle nie można się doszukać mapek i dokumentacji, nie wiemy, którędy biegnie magistrala - mówi wójt Adam Raczyński.

Już na dzisiejszej (12.09) sesji rady gminy radni przeznaczyli ok. 200 tys. zł z budżetu na pierwszy etap tego zadania. Każdego roku będzie to priorytetem, ale sama gmina i tak nie udźwignie wielomilionowej inwestycji.

- Szukamy pomocy z zewnątrz, w różnych funduszach, gościem sesji był na przykład szef PROW, który informował o możliwościach pomocy, jakie daje ten program. Wysłuchaliśmy też projektanta, który przedstawił swoją wizję modernizacji sieci. Chcemy skorzystać z możliwości poboru wody z gminy Nysa, zobaczymy, jak się to ostatecznie skończy – mówi Raczyński.

Dodajmy, że w przeszłości dochodziło w gminie Pakosławice do przypadków skażenia wody dostarczanej z wodociągu. Ówczesne władze nie potrafiły znaleźć przyczyny tego zjawiska.
Adam Raczyński

Gospodarka

2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »