Radio Opole » Gospodarka
2016-03-19, 05:00 Autor: Monika Antczak

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy w Oleśnie rozstrzygnięty

Uczestnicy I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy w Oleśnie [fot. Monika Antczak]
Uczestnicy I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy w Oleśnie [fot. Monika Antczak]
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce zwycięzcami I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy w Oleśnie.
W dwuetapowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele ośmiu szkół. Zawodnicy rozwiązywali quiz o rynku pracy i przygotowywali filmy promujące zawody, z których słynie powiat. Laureaci podkreślają, że trudniejsza była część teoretyczna.

- Pytania w quizie dotyczyły rynku pracy, bezrobocia i tym podobnych spraw. Nie było łatwo i po pierwszym etapie zajmowaliśmy czwarte miejsce, ale ostatecznie wygraliśmy - wyjaśnia Paulina Pawelec, reprezentantka zwycięskiej drużyny.

- Nasz film przedstawiał zawód piekarza i pokazywał zalety oraz wady jego pracy - dodaje druga z laureatek Marzena Porębska.

- Pomysł na film zrodził się przez to, że mój tata jest piekarzem i była możliwość zrealizowania takiego filmu - tłumaczy Bartłomiej Stańczyk, uczeń ZSP nr 1 w Praszce. - Samo nagrywanie trwało około 12 godzin, a montaż zajął dwa razy więcej czasu - zaznacza.

Rozstrzygnięcie konkursu było częścią konferencji zatytułowanej "Doradztwo zawodowe a rynek pracy". Była ona początkiem współpracy między Publiczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i Powiatowym Urzędem Pracy w Oleśnie, której celem jest wzmocnienie doradztwa zawodowego i umożliwienie młodym ludziom wejścia na rynek pracy.

Organizatorzy podkreślają, że w przyszłości chcą rozszerzyć formułę konkursu i skierować go także do gimnazjalistów.
zwycięzcy I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy w Oleśnie

Gospodarka

2022-08-07, godz. 12:45 Najpierw zburzą, później zbudują. W Chróścicach powstaje gminne centrum seniora Przy ulicy św. Jana w Chróścinie w gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się prace przy budowie centrum seniora. Nim jednak coś powstanie, to najpierw trzeba… » więcej 2022-08-06, godz. 13:00 Prudnik chce rozwijać strefę inwestycyjną. Pomóc ma remont dróg Gmina Prudnik chce uatrakcyjnić swoją strefę inwestycyjną. Lokalne władze chciałyby wybudować drogi, które poprawiłyby skomunikowanie terenu, a tym samym… » więcej 2022-08-05, godz. 17:00 Gorzowski magistrat musi zacisnąć pasa ze względu na rosnące utrzymanie jednostek podległych Rosnące ceny energii, gazu i ogrzewania wpływają na zmianę tegorocznych planów gminy Gorzów Śląski. » więcej 2022-08-03, godz. 17:35 Cztery inwestycje zakończone, trzy rozpoczęte. Dzieje się na drogach w gminie Dąbrowa Rozpoczęły się prace na drodze Sokolnickiej. To trasa łącząca Sokolniki z Dąbrową. Przebudowywany jest kilometrowy odcinek, wzdłuż którego powstanie… » więcej 2022-08-03, godz. 14:00 "Ceny nadal przekraczają nasze możliwości". Unieważniony trzeci przetarg na ścieżkę pieszo-rowerową z Ozimka do… Wysokie ceny na rynku budowlanym i zbyt wysokie oczekiwania wykonawców stawiają pod znakiem zapytania budowę ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Nową Schodnią… » więcej 2022-08-02, godz. 20:00 Do domu po asfalcie, zamiast drogą polną. Gmina Dobrodzień będzie budować ulice dojazdowe do nowych zabudowań Niemal 10 milionów złotych dofinansowania pozyskała gmina Dobrodzień w dwóch naborach Polskiego Ładu na budowę dróg dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-02, godz. 19:00 Firma chciała uniknąć opodatkowania. Teraz musiała zapłacić ponad 31 milionów złotych Ponad 31 milionów złotych odzyskała Opolska Krajowa Administracja Skarbowa. To efekt działań funkcjonariuszy, którzy wykryli nieprawidłowości w rozliczeniach… » więcej 2022-08-02, godz. 15:31 Kolejne boisko przy kluczborskiej szkole zmieni się nie do poznania. Cztery nowe obiekty do końca roku Kolejna szkoła podlegająca kluczborskiemu starostwu będzie mieć do dyspozycji odnowione boisko. Dzisiaj (02.08) udało się rozstrzygnąć przetarg na modernizację… » więcej 2022-08-02, godz. 10:30 Opolscy pracodawcy analizują sytuację gospodarczą. Ceny energii mogą skutkować mniejszą liczbą ofert pracy - 5,6 procent na koniec czerwca w Opolskiem, czyli niewiele ponad 20 tysięcy bezrobotnych to jeszcze nie rekord, jeśli chodzi o niskie bezrobocie, ale zbliżamy… » więcej 2022-08-01, godz. 13:10 Ruszyły kredytowe wakacje. Ulgi przysługują osobom, które zaciągnęły kredyt na własne potrzeby lokalowe Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w złotówkach przed 1 lipca, to możesz już skorzystać z odroczonych rat. Od dzisiaj (01.08) wchodzą w życie zastosowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »