Radio Opole » Sport i turystyka
2020-06-29, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Nie ma przeszkód, aby korzystać z kąpielisk na Opolszczyźnie. Sytuacja będzie cały czas monitorowana

Plaża nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Plaża nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
12 kąpielisk w regionie - tak jak w zeszłym roku - zostało dopuszczonych do użytkowania w obecnym sezonie letnim. Przed wakacjami jakość wody została sprawdzona przez wojewódzki sanepid. Teraz, zgodnie z określonym harmonogramem, woda będzie badana przez zarządcę danego kąpieliska.
- Sytuacja monitorowana jest na bieżąco, w okresach co dwa tygodnie - mówi Aneta Gniazdowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. - W przypadku niewłaściwej jakości wody wydajemy komunikaty informujące o tym, że na danym kąpielisku jest nieodpowiednia jakość wody, czyli sinice lub zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Następny komunikat wydawany jest po tym, jak zbadamy jakość wody i kiedy jest dopuszczona do kąpieli.

W tym roku ważna będzie nie tylko zdatność wody do kąpieli. Z racji panującej pandemii koronawirusa będziemy musieli dostosować się do szeregu przepisów. Miedzy innymi z kąpieliska nie będą mogły skorzystać te osoby, które są w trakcie odbywania kwarantanny.

- Trzeba będzie zachować też dystans społeczny zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa - zaznacza Aneta Gniazdowska. - W trakcie przemieszczania się po terenie otwartym kąpieliska należy odnosić się do aktualnych przepisów prawa dotyczących stosowania ochrony ust i nosa, czyli nosić maseczki. Natomiast nie zaleca się zasłaniania ust i nosa podczas kąpieli. Na kąpieliskach i basenach jest problem związany z dystansowaniem, a nie z jakością wody. Choroba przenoszona przez SARS-CoV-2 nie jest chorobą wodozależną.

Kąpieliska, z których możemy skorzystać na Opolszczyźnie znajdują się w: Lewinie Brzeskim, Pietrowicach Głubczyckich, na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego - "Stodoła" i "Centralne", "Zalew" w Kluczborku, Jezioro Nyskie, na terenie powiatu opolskiego - Nowe Siołkowice, jezioro Średnie w Turawie, Malina i Bolko w Opolu, "Balaton" w Dobrzeniu Wielkim oraz "Zielona Zatoka" w powiecie prudnickim.
Aneta Gniazdowska
Aneta Gniazdowska

Sport i turystyka

2020-07-06, godz. 20:00 OZPN ogłosił terminarz III ligi. Start na początku sierpnia 1 sierpnia rozpocznie się sezon 2020/2021 w 3 grupie III ligi piłki nożnej. W tegorocznej kampanii zobaczymy 19 zespołów. » więcej 2020-07-06, godz. 17:00 Zapowiadanej rewolucji nie będzie. Gwardia Opole utrzyma trzon zespołu Na najbliższy sezon Gwardia Opole będzie dysponowała szerszą kadrą niż zapowiadano na początku pandemii koronawirusa. W nadchodzących rozgrywkach opolski klub… » więcej 2020-07-04, godz. 17:34 Do pełni szczęści zabrakło bardzo niewiele. Odra Opole remisuje w Mielcu Do 89. minuty Odra Opole prowadziła w Mielcu z liderem Fortuna I ligi, Stalą. Ostatecznie zakończyło się podziałem punktów i remisem 1:1. » więcej 2020-07-04, godz. 16:45 Opole opanowane przez zawodników kalisteniki i street workoutu Podnoszenie na drążku, pompki, czy stanie na rękach - to tylko niektóre z ćwiczeń, jakie dzisiaj (04.07) mają do wykonania uczestnicy Zlotu Kalisteników. Do Opola… » więcej 2020-07-04, godz. 13:00 Po punkty na teren lidera. Odra zagra ze Stalą. W Mielcu będą mikrofony Radia Opole Do zakończenia sezonu Fortuna I ligi pozostało pięć kolejek. Odra Opole, która po ostatnim remisie ponownie znalazła się w strefie spadkowej, o wydostanie się… » więcej 2020-07-04, godz. 11:15 Start w maseczkach, dużo płynu do dezynfekcji i znacznie ograniczona lista zawodników. Taki był 18. Bieg Opolski Pierwsza sobota lipca to tradycyjnie czas Biegu Opolskiego. O 9:00 wystartowała grupa mierząca się z dystansem 5 kilometrów, natomiast o 11:00 ruszył bieg na 10… » więcej 2020-07-03, godz. 16:15 Odra ruszyła w daleką drogę. Jutro (4.07) mecz w Mielcu. Relacja na naszej antenie Piłkarze Odry Opole wyruszyli do Mielca, gdzie jutro zagrają z miejscową Stalą. Na Podkarpaciu podopiecznych Dietmara Brehmera czeka niezwykle trudne zadanie… » więcej 2020-07-03, godz. 14:30 Wiele się zmieni, ale nie trasa i miejsce. W sobotę 18. Bieg Opolski 300 osób pojawi się na dwóch trasach liczących 10 i 5 kilometrów 18. Biegu Opolskiego. W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy musieli zrezygnować z pozostałych… » więcej 2020-07-03, godz. 13:00 Kolejne dwa ważne ogniwa na dłużej w Gwardii Opole Mateusz Jankowski i Wiktor Kawka przedłużyli swoje kontrakty z Gwardią Opole. Ten pierwszy nową umowę parafował na trzy, a drugi na dwa lata. » więcej 2020-07-03, godz. 11:15 Spore roszady w UNI Opole. Jak co roku klub przejdzie prawdziwą kadrową metamorfozę 8 siatkarek opuściło I-ligowe UNI Opole. To już tradycja, że w klubie pomiędzy sezonami dochodzi do dużych przetasowań kadrowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »