Radio Opole » Sport i turystyka
2018-11-16, 14:45 Autor: Daniel Klimczak

Nordic walking na zajęciach wychowania fizycznego? W Nysie udowodniono, że to możliwe

Nordic walking jako alternatywna forma zajęć wychowania fizycznego [fot. Daniel Klimczak]
Nordic walking jako alternatywna forma zajęć wychowania fizycznego [fot. Daniel Klimczak]
Nordic walking jako alternatywna forma zajęć wychowania fizycznego [fot. Daniel Klimczak]
Nordic walking jako alternatywna forma zajęć wychowania fizycznego [fot. Daniel Klimczak]
Instruktorzy sportowi i nauczyciele wychowania fizycznego z całej Polski przyjechali dziś (16.11) do Nysy, by wziąć udział w konferencji poświęconej nordic walking. Podczas wykładów i zajęć praktycznych uczestnicy dowiadują się, dlaczego warto wprowadzić tę dyscyplinę do planu szkolnych zajęć.
Jak zauważa dr Joanna Piotrowska z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, z pomocą w nauce efektywnego marszu z kijami pomaga nowoczesna technologia.

- Każdy kierowca jedzie na przegląd raz do roku, żeby zobaczyć zbieżność kół. Kto z państwa tak naprawdę zrobił zbieżność swoich stóp? Na podstawie rejestracji kamery można zobaczyć właśnie, jak pracują stopy, jak się ustawiają kolana, jak pracują biodra, no i przede wszystkim, czy poruszamy górną częścią tułowia - wymienia.

Choć dyscyplina ta rozwija się bardzo dynamicznie to nadal nie jest obecna na najważniejszej imprezie sportowej. Zdaniem Olgierda Bojke, prezesa Polskiej Federacji Nordic Walking, nie można wykluczać, że w przyszłości to się zmieni.

- Sama dyskusja o tym, że nordic walking może być dyscypliną olimpijską jest już fascynująca. Ale jak człowiek się dłużej zastanowi, to powie dlaczego nie, skoro Pierre de Coubertin najpierw zakładał, że na przykład na igrzyskach olimpijskich będą tylko mogli mężczyźni startować - zauważa.

Dodajmy, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie jest jedną z pierwszych szkół w Polsce, która wprowadziła nordic walking na zajęcia wychowania fizycznego. Szacuje się, że w Polsce sport ten uprawia około 3 milionów osób.
Joanna Piotrowska
Olgierd Bojke

Sport i turystyka

2019-12-13, godz. 21:00 "Dziękujemy" - Benefis Jerzego Szczakiela w Opolu Jerzy Szczakiel jest pierwszym Polakiem, który zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu w 1973 roku. Wychowanek Kolejarza Opole dziś (13.12) obchodził… » więcej 2019-12-13, godz. 19:52 Wysoka porażka Gwardii Opole w Kielcach. Mistrz Polski wygrał różnicą siedemnastu bramek W ostatnim meczu tego roku kalendarzowego piłkarze ręczni Gwardii Opole przegrali na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski, Vive Kielce 38:21 (21:12) . To piąta… » więcej 2019-12-13, godz. 11:30 HAWI Racing Team z pierwszym takim tytułem w historii. Opolski klub podsumowuje kończący się rok Medale mistrzostw Polski, wysokie pozycje w Pucharze Polski i na arenach zagranicznych. HAWI Racing Team podsumowuje rok 2019. Rok, który przyniósł medale w superenduro… » więcej 2019-12-13, godz. 08:00 Na przełamanie szanse niewielkie. Gwardia Opole zagra w Kielcach z VIVE Szczypiorniści Gwardii Opole jadą do jaskini lwa. W ostatnim w tym roku meczu zespół Rafała Kuptela zagra na wyjeździe z aktualnymi mistrzami Polski VIVE Kiel… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kolejarz Opole z licencją na sezon 2020 Główna Komisja Sportu Żużlowego przyznała ligowe licencje na przyszły rok. Przepustkę na starty z centrali otrzymał Kolejarz Opole. » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Pierwszoklasiści z Opola przeszli testy sprawności. W styczniu poznamy wyniki Opole sprawdza kondycję pierwszoklasistów. Samorząd w erze smartfonów i gier komputerowych zlecił testy, które maja pokazać, czy dziś dzieci są sprawniejsze od… » więcej 2019-12-12, godz. 17:30 Wspomnienia, odznaczenia i planowanie. Taki był jubileusz 20-lecia Oddziału PTTK Śląska Opolskiego 20-lecie świętuje Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Śląska Opolskiego. To moment podsumowań, snucia dalszych planów i wręczenia Odznak Honorowych… » więcej 2019-12-11, godz. 21:45 Gwardia Opole przegrała na wyjeździe z SPR Tarnów. Czwarta porażka z rzędu W ekstraklasie piłkarzy ręcznych miejscowy SPR pokonał Gwardię 31-26. Spotkanie do połowy było niezwykle wyrównane. » więcej 2019-12-11, godz. 20:30 Jerzy Brzęczek odwiedził mieszkańców Gogolina. "Spotkanie z mistrzem" Opowiadał o swojej futbolowej drodze na szczyt, udzielał wskazówek młodym zawodnikom i dał się poznać z wielu perspektyw. Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Opole: uczniowie szkół specjalnych zagrali w Stegu Arenie 'Mini Turniej w Maksi Sprawie' - tak nazwano turniej halowej piłki nożnej, w którym zagrała młodzież ze szkół specjalnych. Na parkiecie Stegu Areny w Opolu pojawiło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »