Radio Opole » Sport i turystyka
2018-06-15, 16:00 Autor: Maciej Stępień

Utalentowany zapaśnik został wyróżniony przez władze Namysłowa

Krystian Brzozowski - fot:[LKS Orzeł Namysłów]
Krystian Brzozowski - fot:[LKS Orzeł Namysłów]
Krystian Brzozowski - fot:[LKS Orzeł Namysłów]
Krystian Brzozowski - fot:[LKS Orzeł Namysłów]
Krystian Brzozowski - fot:[LKS Orzeł Namysłów]
Krystian Brzozowski - fot:[LKS Orzeł Namysłów]
Krystian Brzozowski, kilkunastokrotny Mistrz Polski w zapasach w stylu wolnym, uczestnik olimpiady w Atenach, a także dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy został Honorowym Obywatelem Namysłowa. Taką decyzję podjęli na wczorajszej sesji tamtejsi radni. Sportowiec wyróżnienie odbierze jutro w ramach rozpoczynającego się dziś miejskiego święta.
Sylwester Zabielny, przewodniczący Rady Miasta w Namysłowie, mówi Radiu Opole, że samorządowcy podjęli decyzję jednogłośnie.

- W naszym mieście Krystian Brzozowski to prawdziwa legenda. Chyba każdy świadomy mieszkaniec zna naszego sportowca. Dla przypomnienia, to szesnastokrotny mistrz naszego kraju w zapasach w stylu wolnym i te tytuły zdobywał rok po roku. Był wielkim wojownikiem, do dziś to rewelacyjny zawodnik oraz wielki sportowiec – argumentuje Zabielny.

Sam zapaśnik jest mocno zaskoczony decyzją władz Namysłowa. Jak sam przyznaje, na swój sukces pracował ponad 20 lat.

- To dla mnie super niespodzianka, jestem naprawdę zaskoczony tym wszystkim. 26 lat w sporcie, miałem jeden cel, czyli medal olimpijski. Niestety cel niezrealizowany, a do dziś mam ranę na sercu. Cieszę się, że ktoś po tylu latach zauważył i docenił moją ciężką pracę. Jutro będę miał możliwość, by podziękować – mówi zapaśnik.

Krystian Brzozowski do dziś wspomina pamiętną walkę o brązowy medal podczas igrzysk w Atenach w 2004 roku. Reprezentant Polski przegrał po dogrywce z Kubańczykiem Ivanem Fundorą, a cały zapaśniczy świat mówił o skandalicznym sędziowaniu przez arbitra.

Jutro późnym popołudniem honorowe obywatelstwo zostanie wręczone w trakcie występów w ramach Dni Namysłowa.
Sylwester Zabielny i Krystian Brzozowski

Sport i turystyka

2020-04-08, godz. 15:33 Opolscy medycy ze wsparciem Kolejarza Opole 2,5 tysięcy butelek wody i tysiąc maseczek. Takie wsparcie otrzymał personel oddziału zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu od klubu żużlowego Kolejarz. » więcej 2020-04-07, godz. 15:25 Mistrzostwa Opolszczyzny w Boksie Olimpijskim po raz drugi przełożone Pierwotnie impreza miała odbyć w marcu. W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy postanowili przełożyć ją na 17-18 kwietnia. Teraz, konieczna jest druga… » więcej 2020-04-04, godz. 08:00 Więcej grania w tym sezonie nie będzie. Olimp kończy rozgrywki na 8. miejscu Po zakończeniu zmagań Superligi piłkarzy ręcznych przyszedł czas na koniec rywalizacji w niższych klasach rozgrywkowych. UKS Olimp Grodków w 1. lidze został sklasyfikowany… » więcej 2020-04-03, godz. 16:00 Kryzys nie ominie nikogo, ale największy wpływ będzie miał na kluby zawodowe. T. Garbowski, prezes OZPN, o sytuacji klubów… - Kryzys związany z koronawirusem dotknie najbardziej kluby duże, zawodowe - nie ma wątpliwości prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski. Wiele… » więcej 2020-04-02, godz. 20:34 Trudne rozmowy z zawodnikami. Odra Opole chce obniżek wynagrodzeń w związku z pandemią Na obniżkę zgodzili się już trenerzy i pracownicy administracji, trwają jeszcze negocjacje z zawodnikami. W związku ze stratami finansowymi spowodowanymi pandemią… » więcej 2020-04-01, godz. 19:15 Parki nie będą zagrodzone, ale nad jezioro nie można pójść Nowe obostrzenia wprowadzone decyzją rządu wskazują, że nie wolno korzystać z parków, bulwarów czy zieleńców. Samorządy nie są w stanie ogrodzić i zamknąć wszystkich… » więcej 2020-04-01, godz. 16:02 Żużel po wakacjach? Są nowe decyzje co do startu ligowego sezonu 2020 Najpóźniej we wrześniu mają wystartować rozgrywki 2. Ligi Żużlowej. Takie są ustalenia prezesów klubów z przedstawicielami Głównej Komisji Sportu Żużlowego. » więcej 2020-04-01, godz. 13:45 Olesno: miejsca rekreacyjne zamknięte. Policja patroluje teren Dwa parki miejskie, tereny wokół miejskich fontann i promenada. To tylko niektóre miejsce rekreacyjne, które od dzisiaj (01.04) zostały zamknięte. Funkcjonariusze… » więcej 2020-04-01, godz. 11:30 "Festiwalowy" odwołany. Opolski rajd przegrał z pandemią Rajd Festiwalowy został odwołany. Taką decyzję podjął organizator imprezy - Automobilklub Opolski. Powodem odwołania 51. edycji rajdu jest pandemia koronawiru… » więcej 2020-03-28, godz. 20:00 Opolskie żeglarstwo w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia działalności. Z tej okazji został ogłoszony konkurs fotogra… Jak czytamy w komunikacie organizatora, którym jest Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod żagli, ideą konkursu jest zaprezentowanie jak najwięcej liczby zdjęć związanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »