Radio Opole » Sport i turystyka
2018-04-14, 22:38 Autor: Mariusz Chałupnik

Gwardia gromi na koniec sezonu zasadniczego

KPR Gwardia Opole - Stal Mielec 37:27 [fot. facebook.com/kprgwardiaopole.pl]
Piłkarze ręczni Gwardii Opole rozbili na własnym parkiecie Stal Mielec. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego opolanie zwyciężyli 37:27, a ich wygrana, ani przez chwilę nie była zagrożona.
W pierwszych minutach Gwardia prowadziła 6:2, po chwili jej prowadzenie zwiększyło się do pięciu trafień, a po 30. minutach na tablicy wyników widniał rezultat 19:13.

Początek drugiej części, to absolutna dominacja Gwardii. Opolanie po 13 minutach powiększyli swoją przewagę do piętnastu bramek. W ostatnich fragmentach spotkania goście nieco zmniejszyli straty, ale i tak Gwardia odniosła efektowne zwycięstwo.

Opolanie już przed tą kolejką pewni byli trzeciego miejsca w grupie pomarańczowej i awansu do play-off.

Sport i turystyka

2018-09-26, godz. 03:30 Odra Opole wygrała z Ruchem Chorzów i gra dalej w Pucharze Polski W 1/32 Pucharu Polski Odra Opole wysoko wygrała w Chorzowie z Ruchem i awansowała do kolejnej rundy. Opolanie koncertowo zagrali zwłaszcza w drugiej części sp ... » więcej 2018-09-25, godz. 23:00 Puchar Polski nie dla Polonii. Drużyna z Głubczyc przegrała z Chrobrym Głogów 0:8 Na 1/32 finału zakończyła się przygoda Polonii Głubczyce w rozgrywkach piłkarskiego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Owczarka przegrali u siebie z ... » więcej 2018-09-25, godz. 17:00 Hokej: Orlik Opole przyjmie beniaminka Hokeiści Orlika Opole zmierzą się dzisiaj (25.09) z Energą Toruń w meczu 5. kolejki PHL. » więcej 2018-09-25, godz. 16:00 Prestiżowy mecz Odry Opole. Niebiesko-czerwoni jadą do Chorzowa Odra Opole zagra dzisiaj (25.09) prestiżowe spotkanie z Ruchem Chorzów. W ramach turnieju o Puchar Polski drużyny powalczą o awans do 1/16 finału. » więcej 2018-09-25, godz. 11:45 Trzy drużyny z Opolszczyzny grają w piłkarskim Pucharze Polski Polonia Głubczyce, MKS Kluczbork i Odra Opole zagrają dzisiaj (25.09) i środę o awans do grona 32. najlepszych drużyn rywalizacji o piłkarski Puchar Polski. » więcej 2018-09-25, godz. 09:30 Są jeszcze miejsca na leśny bieg w Gogolinie. Czas na zapisy do końca miesiąca Jest jeszcze około stu miejsc na II Gogoliński Cross Szpica Tour. Bieg zostanie rozegrany 6 października na dystansie przeszło dwunastu kilometrów. » więcej 2018-09-24, godz. 15:28 Udana inauguracja sezonu. Pierwszoligowi futsaliści wygrywali u siebie Dwa z trzech opolskich zespołów występujących w I lidze futsalu, FK Odra Opole i Gredar Brzeg, zanotowały wygrane w meczach rozpoczynających zmagania ligowe. » więcej 2018-09-24, godz. 14:00 Wygrana w karnych. Orlik Opole pokonał Automatykę Gdańsk Hokeiści Orlika Opole w 4. kolejce PHL dopiero w rzutach karnych wygrali z zespołem z Pomorza - Automatyką Gdańsk 2:0 (5:5). » więcej 2018-09-24, godz. 11:53 Cztery medale zapaśników z Namysłowa na mistrzostwach Polski Zawodnicy Orła Namysłów wywalczyli dwa złote, srebrny i brązowy medal podczas krajowego czempionatu Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu ... » więcej 2018-09-23, godz. 18:30 Wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy ręcznych Gwardii Opole W czwartej kolejce rozgrywek PGNiG Superligi podopieczni Rafała Kuptela pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 27:26. Po pierwszych 30 minutach to nasza drużyna p ... » więcej