Radio Opole » Sport i turystyka
2017-10-07, 16:00 Autor: Klaudia Pokładek

Na rowerach i pieszo. Ruszył rajd w Głuchołazach

Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Blisko tysiąc osób, miłośników kolarstwa i wędrówek górskich wzięło udział w startującym dziś w Głuchołazach 9. Rajdzie Kolarsko-Pieszym Babie Lato w Górach Opawskich.
Na trasach przygotowano dla uczestników punkty kontrolne, były pokazy strzeleckie, karate, piknik, a nawet pozorowana kontrola graniczna z udziałem celników i grupy antyterrorystycznej. Organizatorzy cieszyli się z wysokiej frekwencji.

Mówi Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej "Ktukol" w Głuchołazach:
- To jedna z największych tego typu imprez. Na kilka dni przed startem mieliśmy ponad 850 zgłoszeń od uczestników. A z doświadczenia wiemy, że w dzień imprezy często jest ich dużo więcej - mówi prezes Jędrysek.

Michał Raczyński, przewodniczący Regionalnej Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK Śląska Opolskiego.

- Myślę, że tradycyjnie jestem tutaj najstarszy. Bo wiek nie jest ważny, ruszać trzeba się zawsze. I prowadzić zdrowy tryb życia - mówi Michał Raczyński.

Dariusz Sołtysik z Tarnowskich Gór.

- Lubimy jeździć na rowerach, w dodatku po pięknych terenach. Dlatego przyjechaliśmy do Głuchołaz z całą rodziną - tłumaczy rowerzysta.

Uroki Opolszczyzny lubi także poznawać Małgorzata, która na rajd w Głuchołazach wybrała się z córką i mężem. Córka Martyna swoje pierwsze czterdzieści kilometrów zrobiła mając osiem lat. Natomiast mąż Mirosław, za namową pani Małgorzaty, wsiadł po latach na rower:

- Miałem chwilę przerwy, ale żona mnie wciągnęła. Myślę, że zostaniemy chyba do śmierci z tymi rowerami - uśmiecha się pan Mirek.

Dodajmy, że Babie Lato to rajd rodzinny, a jego celem jest propagowanie turystyki i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.
Eligiusz Jędrysek, Michał Raczyński, uczestnicy

Sport i turystyka

2018-06-23, godz. 17:25 Turniej siatkówki plażowej w... ogródku W Nogowczycach odbył się 7. turniej siatkówki plażowej imienia Tomka Heidego i Damiana Pszczelorza, w którym zagrało 12 „czwórek”, nie tylko z Opolszczyzny, a ... » więcej 2018-06-23, godz. 09:00 Wielkie ściganie na Jeziorze Nyskim. Prędkości mogą dochodzić do 140 km/h Dzisiaj (23.06) rozpoczyna się wielkie ściganie nad Jeziorem Nyskim. Ruszają eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. » więcej 2018-06-23, godz. 07:00 W Nysie rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej W Nysie rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Wczoraj (22.06) odbyły się pre-eliminacje do głównego turnieju. » więcej 2018-06-22, godz. 12:31 Kolejny orlik w Brzegu. Na początku lipca zagrasz tam w piłkę Zakończyły się odbiory techniczne nowego miejskiego boiska wielofunkcyjnego. Obiekt powstał przy ulicy Oławskiej, w bliskim sąsiedztwie Publicznej Szkoły Pods ... » więcej 2018-06-21, godz. 09:45 Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zaczną nowy sezon w połowie października Odbyło się spotkanie prezesów siatkarskich klubów PlusLigi, na którym ustalone zostały zasady rozgrywek w nowym sezonie oraz szczegółowy terminarz gier. » więcej 2018-06-20, godz. 20:00 Opolscy strażacy wystartują w zawodach sportowych Blisko 30 zespołów weźmie w tym roku udział w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz drużyn młodzieżowych. » więcej 2018-06-20, godz. 17:35 Najlepsi sportowcy z regionu nagrodzeni stypendiami marszałka 150 najlepszych zawodników z regionu odebrało stypendia sportowe marszałka województwa opolskiego. Stypendia dla sportowców reprezentujących Opolszczyznę na a ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:00 Minimundial przedszkolaków. Wygrali wszyscy Przez prawie trzy godziny na boisku w Strzelcach Opolskich 10 drużyn przedszkolaków ze Strzelec Opolskich, Kadłuba i Szymiszowa grało w piłkę nożną. Było spor ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:30 Antoni Piechniczek po przegranym meczu Polaków: Nie traćmy obiektywizmu i wyrozumiałości - Zwycięstwo trzeba sobie wbiegać w dobrym rytmie i na szybkości (...). Trzeba z większą odwagą wchodzić w pole karne i zwiększyć liczbę ludzi, którzy w tym p ... » więcej 2018-06-19, godz. 22:00 Opolskie strefy kibica przyciągnęły tłumy. Doping był doskonały, wynik... nie satysfakcjonuje [FILM, ZDJĘCIA] W opolskim Okrąglaku i na błoniach Politechniki Opolskiej zgromadzili się kibice uzbrojeni we wszystkie możliwe atrybuty, z szalikami i koszulkami na czele. W ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »