Radio Opole » Sport i turystyka
2017-10-01, 20:15 Autor: Ewelina Laxy

Nieudana inauguracja w Okrąglaku. Koszykarze Weegree ulegli rezerwom Śląska Wrocław

Weegree AZS Politechnika Opolska
Nieudaną inaugurację sezonu u siebie zaliczyli drugoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Zespół Jędrzeja Sudy uległ w spotkaniu 2. kolejki drugiej drużynie WKS-u Śląsk 74:85.
Od początku spotkania to rywale z Wrocławia dyktowali tempo gry. Mocno weszli w mecz, co udowodniły pierwsze punkty zdobyte przez drużynę gości już w 1. minucie spotkania. Za 3 punty do kosza trafił Maksym Zagórski. To był początek drogi przez mękę opolskich koszykarzy. Śląsk grał szybko, a młodzi zawodnicy tej drużyny wyprzedzali akademików o krok. Pierwszą kwartę skończyli wygrywając 19:12.

Druga odsłona spotkania nie przyniosła niespodzianek. Opolanie próbowali nadrobić stratę punktów, ale bezskutecznie. Nie pomogły rzuty za 3 punkty Jarosława Pawłowskiego czy kapitana drużyny Weegree Adama Cichonia. Na przerwę schodzili przegrywając 30:39.

Trzecia kwarta przyniosła powiew nowej energii w obu zespołach. Szybkie akcje i dużo fauli, które kończyły się rzutami osobistymi - tak można skrócić przebieg tej części spotkania. Opolanie zaczęli nadrabiać straty punktowe i udało im się zremisować z przyjezdnymi 23:23.

W ostatniej odsłonie drużyny za wszelką cenę chciały pokazać swoją siłę. Zremisowana trzecia kwarta sprawiła, że opolanie dostali skrzydeł i za sprawą celnego rzutu Wojciecha Chmielarza remisowali z wrocławianami 65:65. Dzięki celnemu rzutowi Wojciecha Barycza wysunęli się na prowadzenie. Jednak wrocławianie szybko odzyskali siły i ostatecznie wygrali ostatnią część spotkania 24:21.

Jak mówił kapitan drużyny Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej Adam Cichoń, w meczu zabrakło konsekwencji i nadążenia za zespołem gości.

- To byli młodzi chłopcy, więc troszkę nam nie leżeli, bo jednak biegają, są szybsi od nas. Troszkę ta ich gra jest chaotyczna, szybka. Szybkie podania, szybkie rzuty, nie mogliśmy się przy tym odnaleźć. Chcemy awansować, ale jeżeli nie weźmiemy się do roboty, to nie będzie tak łatwo. Dajemy sobie rzucić na trudnej hali 85 punktów. Chłopcy rzucają z wolnych pozycji, myślę, że to było głównym powodem, przez który to jednak oni są wygranymi, nie my.

Kolejny mecz Weegree rozegra na wyjeździe. Zmierzy się wtedy z zespołem KS-u Kosz Pleszew.
Adam Cichoń

Sport i turystyka

2024-03-28, godz. 17:29 Futsal na falach eteru. Radio Opole i Dreman grają do jednej bramki Najlepszy klub futsalowy z Opolszczyzny Dreman Opole Komprachcice i Radio Opole grają do jednej bramki. » więcej 2024-03-28, godz. 14:00 "Mamy się czym pochwalić". Zastrzyk gotówki dla klubów sportów motorowych Pół miliona do podziału między opolskie kluby związane ze sportami motorowymi. » więcej 2024-03-27, godz. 13:30 Młody tenisista z Opola Jan Chłodnicki nie przestaje zadziwiać Trwa świetna passa Jana Chłodnickiego. Tym razem młody tenisista z Opola wygrał turniej singlowy do lat 18 International Tennis Federation - World Tennis Tour… » więcej 2024-03-27, godz. 11:45 Gracjan Matyjasek z Orła Namysłów najlepszy w Tallinie Gracjan Matyjasek, zawodnik Orła Namysłów został zwycięzcą prestiżowego turnieju zapaśniczego 'Tallin Open 2024'. Zawody w stolicy Estonii to największy… » więcej 2024-03-26, godz. 22:26 Walczyły, ale to BKS jest w półfinale. UNI Opole zagra o 7 miejsce Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki. Tym samym awans… » więcej 2024-03-26, godz. 12:00 UNI Opole walczy o pozostanie w play-offach. Dziś mecz z BKS-em Bielsko-Biała Siatkarki UNI Opole po przegraniu pierwszego spotkania ćwierćfinału mistrzostw Polski z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała mają szanse do szybkiego rewanżu i przedłużenia… » więcej 2024-03-25, godz. 23:29 Było blisko. ZAKSA po pięciosetowym boju przegrywa w Warszawie Mimo bardzo dobrej gry kędzierzyńska ZAKSA przegrywa w stolicy. W ostatnim meczu 27 kolejki Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi ulegli Projektowi Warszawa… » więcej 2024-03-25, godz. 20:30 Stypendia i powołania do reprezentacji województwa. Uroczysta gala sportowa w opolskim teatrze 147 sportowców z całego regionu odebrało dziś (25.03) dokumenty potwierdzające dołączenie do grona stypendystów marszałkowskich. » więcej 2024-03-25, godz. 09:57 Czas robót wykończeniowych i siania trawy. Raport z budowy Stadionu Opolskiego 'Pozostała tak zwana wykończeniówka'. Tak o zaawansowaniu prac przy budowie Stadionu Opolskiego mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej 2024-03-25, godz. 09:48 ''Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcia''. Kędzierzyńska ZAKSA zagra z Projektem Warszawa Na zakończenie 27. kolejki PlusLigi siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra dziś (25.03) wieczorem na wyjeździe z zajmującym trzecie miejsce w… » więcej