Radio Opole » Sport i turystyka
2017-08-20, 14:00 Autor: Witold Wośtak

Krapkowicki tor przeszkód dla dorosłych jest gotowy. Obejdzie się bez wypadków?

Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Krapkowicki tor przeszkód rodem z biegów ekstremalnych jest już do dyspozycji mieszkańców. Zakończyła się budowa między innymi tej części na działce za krytą pływalnią Delfin.
Do pokonania jest na przykład wysoki stóg siana, drewniana ściana czy liny i równoważnia, z których można spaść do rowu z błotem lub w pokrzywy. Choć tor jest przeznaczony dla osób dorosłych, biorących odpowiedzialność za ewentualne kontuzje, urządzenia są ogólnodostępne.

- Nie ma atestów bezpieczeństwa na taki sprzęt, ale biegi z przeszkodami zdobywają popularność w całym kraju - zwraca uwagę Romuald Haraf, wiceburmistrz Krapkowic. - Co innego, jeśli mówilibyśmy o urządzeniach siłowni zewnętrznej czy placach zabaw. One są produkowane seryjnie, więc mają atesty. Sprzęt wykonywany na zamówienie nie ma atestów. On jest produkowany według projektu, który można porównać do atestu. Jeżeli ktoś miał wątpliwości i dopytywał, chodzi o nieznajomość materii.

Na ryzyko nieszczęśliwego wypadku z udziałem dzieci zwracał uwagę w czerwcu radny Andrzej Malinowski. - Tam będą bawić się dzieci z całego miasta, a nawet gminy, więc w jaki sposób można dopilnować 10-latka czy 15-latka, żeby nie zrobił sobie krzywdy? Ten sprzęt służy przecież do sportów prawie ekstremalnych. Mam nadzieję, że nasza gmina dobrze ubezpieczy się, bo prędzej czy później tam może dojść do nieszczęścia.

Lada dzień przy torze staną tablice informujące o możliwych kontuzjach i korzystaniu z urządzeń na własną odpowiedzialność. Dodajmy, że wszyscy uczestnicy biegów ekstremalnych są zobowiązani przed startem podpisać deklarację o zrzeczeniu się roszczeń wobec wypadku.
Romuald Haraf
Andrzej Malinowski

Sport i turystyka

2017-09-19, godz. 16:30 Opolska telewizja będzie transmitowała mecze Gwardii Opole Regionalny oddział Telewizji Polskiej będzie transmitował przebieg meczów pomiędzy Gwardią Opola a Benficą Lizbona. Będą to spotkania w ramach pierwszej rundy ... » więcej 2017-09-18, godz. 17:55 Bartłomiej Mróz wywalczył w Brazylii dwa złote medale Bartłomiej Mróz, parabadmintonista z Kędzierzyna-Koźla, wraca z Brazylii w podwójnym złotem. Na zawodach w Sao Paolo wywalczył je w singlu i deblu. » więcej 2017-09-17, godz. 19:00 Bartłomiej Mróz przywiózł brązowy medal z Japonii Z brązowym medalem z turnieju parabadmintona wrócił Bartłomiej Mróz, zawodnik z Kedzierzyna-Koźla. Wywalczył go w singlu, pokonując zawodnika z Tajpej, Jen-Yu ... » więcej 2017-09-17, godz. 18:35 Pierwsze zwycięstwo Orlika Opole W 4. kolejce Polskiej Hokej Ligi Orlik Opole pokonał w Katowicach SMS 7:1. Jest to pierwsza wygrana naszego zespołu w tym sezonie. » więcej 2017-09-17, godz. 15:51 Odra Opole przegrała w Suwałkach z Wigrami W 9. kolejce Nice I liga Odra Opole przegrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 1:2. Po tym spotkaniu Odra spadła na trzecie miejsce w tabeli. » więcej 2017-09-17, godz. 11:34 Znakomity występ opolskiego rajdowca w 51. Rajdzie Dolnośląskim Jadący prawie 300 konnym fiatem abarth Halicki wygrał klasę Open 2WD czwartej rundy rajdowych mistrzostw Polski, zajmując jednocześnie 11. miejsce w klasyfika ... » więcej 2017-09-16, godz. 21:00 Zwycięstwo po horrorze. Gwardia pokonała Wybrzeże Gdańsk 30:28 Na kilka minut przed końcem meczu KPR Gwardia Opole przegrywała z Wybrzeżem Gdańsk pięcioma bramkami. Dopiero w końcówce nasi Superligowi piłkarze ręczni obud ... » więcej 2017-09-16, godz. 13:49 "Łączy nas A4" rośnie w siłę. O dalszych planach akcji rozmawiają w Opolu prezesi rozgłośni z grupy "Audytorium 17" [F ... - Łączy nas wspólnota interesów i chęć współpracy, ale także wspólne problemy nadawcy publicznego - mówili prezesi regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, któ ... » więcej 2017-09-15, godz. 21:44 Orlik znów oddaje wygraną w końcówce W trzeciej kolejce Polskiej Hokej Ligi Orlik Opole przegrał z Naprzodem Janów 4:5, choć na siedem minut przed końcem prowadził 4:2. » więcej 2017-09-15, godz. 20:37 Odra jedzie na biegun zimna To będzie jeden z najdalszych, o ile nie najdalszy wyjazd. Odra Opole w 9. kolejce Nice 1 ligi zmierzy się w Suwałkach z Wigrami. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »