Radio Opole » Sport i turystyka
2017-08-20, 14:00 Autor: Witold Wośtak

Krapkowicki tor przeszkód dla dorosłych jest gotowy. Obejdzie się bez wypadków?

Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Krapkowicki tor przeszkód rodem z biegów ekstremalnych jest już do dyspozycji mieszkańców. Zakończyła się budowa między innymi tej części na działce za krytą pływalnią Delfin.
Do pokonania jest na przykład wysoki stóg siana, drewniana ściana czy liny i równoważnia, z których można spaść do rowu z błotem lub w pokrzywy. Choć tor jest przeznaczony dla osób dorosłych, biorących odpowiedzialność za ewentualne kontuzje, urządzenia są ogólnodostępne.

- Nie ma atestów bezpieczeństwa na taki sprzęt, ale biegi z przeszkodami zdobywają popularność w całym kraju - zwraca uwagę Romuald Haraf, wiceburmistrz Krapkowic. - Co innego, jeśli mówilibyśmy o urządzeniach siłowni zewnętrznej czy placach zabaw. One są produkowane seryjnie, więc mają atesty. Sprzęt wykonywany na zamówienie nie ma atestów. On jest produkowany według projektu, który można porównać do atestu. Jeżeli ktoś miał wątpliwości i dopytywał, chodzi o nieznajomość materii.

Na ryzyko nieszczęśliwego wypadku z udziałem dzieci zwracał uwagę w czerwcu radny Andrzej Malinowski. - Tam będą bawić się dzieci z całego miasta, a nawet gminy, więc w jaki sposób można dopilnować 10-latka czy 15-latka, żeby nie zrobił sobie krzywdy? Ten sprzęt służy przecież do sportów prawie ekstremalnych. Mam nadzieję, że nasza gmina dobrze ubezpieczy się, bo prędzej czy później tam może dojść do nieszczęścia.

Lada dzień przy torze staną tablice informujące o możliwych kontuzjach i korzystaniu z urządzeń na własną odpowiedzialność. Dodajmy, że wszyscy uczestnicy biegów ekstremalnych są zobowiązani przed startem podpisać deklarację o zrzeczeniu się roszczeń wobec wypadku.
Romuald Haraf
Andrzej Malinowski

Sport i turystyka

2018-07-19, godz. 10:45 Co trzeci „orlik” nie nadaje się do użytkowania. Boiska wielofunkcyjne niszczeją, a nie wszyscy decydują się na ich na ... Jak wynika z raportu warszawskiej Akademii Piłkarskiej „EsKadra” oraz firmy TakeTask, 33% wszystkich „orlików” powinna zostać zamknięta ze względu na zły stan ... » więcej 2018-07-19, godz. 09:00 Znamy hokejowy rozkład jazdy. Orlik Opole zacznie sezon w Jastrzębiu Hokeiści Orlika Opole sezon 2018/2019 rozpoczną wyjazdowym starciem z GKS-em Jastrzębie. Pierwszy mecz odbędzie się 11 września. » więcej 2018-07-17, godz. 17:16 Gwardia poznała rywali w Pucharze EHF. Najgorsze losowanie z możliwych Szwedzkie Alingsas HK lub słoweńskie Gorenje Velenje. Ze zwycięzcą tego pojedynku KPR Gwardia Opole zagra o trzecią rundę Pucharu EHF. Faworytem spotkania będ ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:00 Odra skompletowała kadrę, ale prezes nie wyklucza kolejnych wzmocnień Dziewięciu nowych zawodników na sezon 201/2019 zakontraktowała opolska Odra. Wśród nich są zarówno młodzi jak Patryk Janasik, czy Jakub Moder, ale i bardzo do ... » więcej 2018-07-16, godz. 18:00 Piechniczek: sprawdziła się formuła 32 drużyn w finałach - Podobał mi się cały mundial. Było bardzo dużo meczów ciekawych, interesujących i sporo niespodzianek - tak mistrzostwa świata w piłce nożnej ocenił na anten ... » więcej 2018-07-16, godz. 12:45 Miesiąc piłkarskich zmagań, wielki finał... i po mundialu. Goście Radia Opole podsumowali Mistrzostwa Świata w Piłce N ... Koniec mundialu w Rosji. Po miesiącu zmagań na rosyjskich stadionach dwudzieste pierwsze piłkarskie mistrzostwa świata przeszły do historii. Zwycięzcą turniej ... » więcej 2018-07-15, godz. 14:00 Prudnik: będą również szkolić czeskich łuczników Polsko-czeskie centrum szkolenia łuczniczego powstanie w Prudniku. Możliwe to będzie dzięki dofinansowaniu z unijnego funduszu wspierającego współpracę transg ... » więcej 2018-07-14, godz. 19:49 Odra uległa czeskiej Karvinie 0:1. To był ostatni sprawdzian przed startem ligi Opolska Odra przegrała ostatni przedsezonowy sparing. Nasz zespół uległ na wyjeździe, występującej w czeskiej ekstraklasie, MFK Karvinie 0:1. » więcej 2018-07-14, godz. 18:32 Nie tylko dla wyczynowców. "Z nurtem Opola" kajakiem po Odrze i Młynówce Jak wygląda 'opolska Wenecja', katedra, czy ratusz, to wszyscy mieszkańcy Opola doskonale wiedzą. Ale popatrzeć na nie z poziomu wody, to już zupełnie inna pe ... » więcej 2018-07-13, godz. 18:30 Z głubczyckiego basenu ucieka woda. W przyszłym roku będzie remont W tym roku jeszcze działa, jeszcze można z niego korzystać, ale wszystko wskazuje na to, że przyszłe lato mieszkańcy Głubczyc będą musieli się obyć bez basenu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »