Radio Opole » Sport i turystyka
2017-08-20, 14:00 Autor: Witold Wośtak

Krapkowicki tor przeszkód dla dorosłych jest gotowy. Obejdzie się bez wypadków?

Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Tor przeszkód w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Krapkowicki tor przeszkód rodem z biegów ekstremalnych jest już do dyspozycji mieszkańców. Zakończyła się budowa między innymi tej części na działce za krytą pływalnią Delfin.
Do pokonania jest na przykład wysoki stóg siana, drewniana ściana czy liny i równoważnia, z których można spaść do rowu z błotem lub w pokrzywy. Choć tor jest przeznaczony dla osób dorosłych, biorących odpowiedzialność za ewentualne kontuzje, urządzenia są ogólnodostępne.

- Nie ma atestów bezpieczeństwa na taki sprzęt, ale biegi z przeszkodami zdobywają popularność w całym kraju - zwraca uwagę Romuald Haraf, wiceburmistrz Krapkowic. - Co innego, jeśli mówilibyśmy o urządzeniach siłowni zewnętrznej czy placach zabaw. One są produkowane seryjnie, więc mają atesty. Sprzęt wykonywany na zamówienie nie ma atestów. On jest produkowany według projektu, który można porównać do atestu. Jeżeli ktoś miał wątpliwości i dopytywał, chodzi o nieznajomość materii.

Na ryzyko nieszczęśliwego wypadku z udziałem dzieci zwracał uwagę w czerwcu radny Andrzej Malinowski. - Tam będą bawić się dzieci z całego miasta, a nawet gminy, więc w jaki sposób można dopilnować 10-latka czy 15-latka, żeby nie zrobił sobie krzywdy? Ten sprzęt służy przecież do sportów prawie ekstremalnych. Mam nadzieję, że nasza gmina dobrze ubezpieczy się, bo prędzej czy później tam może dojść do nieszczęścia.

Lada dzień przy torze staną tablice informujące o możliwych kontuzjach i korzystaniu z urządzeń na własną odpowiedzialność. Dodajmy, że wszyscy uczestnicy biegów ekstremalnych są zobowiązani przed startem podpisać deklarację o zrzeczeniu się roszczeń wobec wypadku.
Romuald Haraf
Andrzej Malinowski

Sport i turystyka

2018-03-24, godz. 16:00 Rowerowa wioska Niwki. Ruszył projekt z inicjatywy mieszkańców Mieszkańcy wsi wyszli z inicjatywą stworzenia w dawnej stodole wypożyczalni odlotowych rowerów, torów do jazdy, noclegowni i serwisu rowerowego z prawdziwego ... » więcej 2018-03-24, godz. 12:00 Odra powalczy o pierwsze wiosenne zwycięstwo Ponad 10 lat opolska Odra czeka na zwycięstwo nad GKS-em Katowice. To może się zmienić w najbliższą niedzielę (25.03). Oba kluby spotkają się bowiem przy Oles ... » więcej 2018-03-24, godz. 11:00 Piłka nożna: czwartoligowcy walczą o punkty Dzisiaj (24.03) po dwutygodniowej przerwie na boisku wyjdą piłkarze drużyn grających w czwartej lidze, aby rozegrać 20. kolejkę meczów. Dla niektórych będzie ... » więcej 2018-03-24, godz. 09:00 Siatkówka: ZAKSA Strzelce Opolskie zaczyna walkę o pierwszą ligę Po zajęciu drugiego miejsca w sezonie zasadniczym zawodnicy ZAKSY Strzelce Opolskie zaczynają w sobotę (24.03) rywalizację play off. » więcej 2018-03-23, godz. 21:30 Krajowa czołówka zawodników Taekwondo przyjedzie do Głubczyc Ponad 260 zawodników z 35 klubów z całej Polski zaprezentuje się w weekend w Głubczycach podczas Grand Prix w Taekwondo ITF. To jedna z najważniejszych imprez ... » więcej 2018-03-23, godz. 20:30 Weegree AZS Politechnika Opolska jedzie do Wrocławia Jednego zwycięstwa brakuje koszykarzom Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej, aby znaleźć się w drugiej rundzie fazy play-off drugiej ligi. Po wygranej we włas ... » więcej 2018-03-23, godz. 19:00 Gmina Rudniki zyska dwa boiska do uprawiania wielu dyscyplin Dwa boiska wielofunkcyjne wybuduje gmina Rudniki w miejscowościach Cieciułów i Jaworzno. Przy szkołach podstawowych będzie więc można grać w piłkę nożną, siat ... » więcej 2018-03-22, godz. 20:00 Mają warunki do organizacji turniejów. W Ozimku otwarto pracownię do sportu elektronicznego Pracownię służącą do e-sportu otwarto w Zespole Szkół w Ozimku. Uczniowie Technikum Informatycznego mogą od teraz rywalizować ze sobą na sprzęcie bardzo dobre ... » więcej 2018-03-22, godz. 18:18 Siatkówka: I LO z Kędzierzyna-Koźla najlepsze na Opolszczyźnie W Kędzierzynie-Koźlu odbył się finał siatkarskiej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych, w którym dwa medale wywalczyły drużyny z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2018-03-22, godz. 15:00 Zawodnicy z całej Europy zjadą do Lubieszowa. Próba generalna przed mistrzostwami świata psich zaprzęgów Ponad 200 zawodników i niemal trzy razy tyle psów zjedzie się jutro (23.03) do Lubieszowa, wioski w gminie Bierawa. Po raz siedemnasty zostanie rozegrany Lubi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »