Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-16, 20:30 Autor: Aleksandra Łowicka

Oficjalne rozpoczęcie IX Opolskiego Festiwalu Gór. Przed uczestnikami wiele ciekawych projekcji filmowych, spotkań i warsztatów

Wystartował IX Opolski Festiwal Gór
Wystartował IX Opolski Festiwal Gór
Wystartował IX Opolski Festiwal Gór
Wystartował IX Opolski Festiwal Gór
Wystartował IX Opolski Festiwal Gór. Na dobry początek w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki opolanie mieli okazję obejrzeć film "The Spirit of Flatness", który opowiada historię fińskich snowboardzistów.
Projekcja filmu przyciągnęła wielu miłośników górskich wypraw, dla których są one wielką pasją.

- Góry to nasza pasja. Całe życie moje i męża było skierowane na to, żeby chodzić po górach. Są dla nas sensem życia, one współistnieją razem z nami. Chodzimy na różne sposoby, lubimy też oglądać różne formy. Ciągle chodzimy po górach, jeździmy zimą na nartach, latem chodzimy. - mówi uczestniczka Opolskiego Festiwalu Gór.

Organizator festiwalu Michał Mościcki zapowiada, że to dopiero początek tego wydarzenia, a na uczestników, oprócz projekcji filmowych, czeka jeszcze wiele ciekawych spotkań z zaproszonymi gośćmi.

- Każdy z punktów programu to osobna opowieść. Każdy swoje góry widzi inaczej i każdy je przeżywa na inny sposób i dzieli się tym z innymi, więc warto posłuchać tych różnych perspektyw. Bo góry eksplorować można na różne sposoby czy to rowerem, czy to biegnąc, czy wspinając się na ośmiotysięczniki, więc myślę, że każda z tych prelekcji niesie w sobie znamiona naprawdę bardzo ciekawej przygody. Zachęcam serdecznie - mówi Michał Mościcki.

Wydarzenie potrwa do jutra (17.10). Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej organizatora. Dodajmy, że Radio Opole objęło Opolski Festiwal Gór patronatem medialnym.
Uczestniczka Opolskiego Festiwalu Gór
Michał Mościcki

Kultura i rozrywka

2020-10-30, godz. 09:15 Wykład i wystawa o dziejach Żydów nad Odrą w Muzeum Śląska Opolskiego Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na nową wystawę. Od 5 listopada do końca roku będzie można zobaczyć ekspozycję zatytułowaną „Z biegiem rzeki. Dzieje… » więcej 2020-10-28, godz. 18:51 Muzeum Ziemi Kozielskiej ze stałą wystawą. To historia mieszkańców i ziemi kozielskiej od czasów prehistorii 'Ziemia kozielska i jej mieszkańcy' to tytuł stałej wystawy, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Otwarcie wystawy zakończyło tzw. proces… » więcej 2020-10-28, godz. 12:30 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***