Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-10, 18:15 Autor: Aleksandra Łowicka

Koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II w Opolskiej Katedrze

Stanisława Celińska, Włodzimierz Pawlik, Piotr Cugowski - to tylko część artystów, którzy zaśpiewali w Opolskiej Katedrze na koncercie dla św. Jana Pawła II.
Na scenie zaprezentowały się również opolskie wokalistki, mi.in Gosia Sacała i Natalia Gosztyła, które towarzyszyły znanym wykonawcom.

- Na pewno jest to bardzo wyjątkowe przeżycie. Każdy artysta właśnie wnosi coś wyjątkowego dla siebie, cząstkę siebie - mówi Gosia Sacała.

- Fantastycznie jest być wsparciem dla tak doświadczonych artystów. Jest fantastyczna atmosfera, no i są to niezapomniane emocje - dodaje Natalia Gosztyła.

Oprócz solowych występów, na scenie pojawiły się również dwa opolskie chóry: Laudate Dominum oraz Akademicki Chór Politechniki Opolskiej. Śpiewający podkreślają, że połączenie sił było znakomitym pomysłem.

- Śpiewamy z chórem Laudate Dominum. To są jednak ludzie bardziej doświadczeni, no i czuć takie wsparcie. Wydaje mi się, że te harmonie i współbrzmienia, które są pisane w muzykach sakralnych, są po prostu dla mnie taką przyjemnością wielką, że można się w nie wczuć, słuchać i po prostu być cały czas chórem - mówią chórzyści Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej.

Kierownikiem artystycznym koncertu była Ludmiła Wocial-Zawadzka, która podkreśla, że najważniejszą częścią wydarzenia byli ludzie współpracujący ze sobą, dzięki którym mógł powstać tak wyjątkowy koncert.

- Każda osoba pracująca przy tym koncercie tworzy przepiękne dzieło. Ja myślę, że to jest najważniejsze w dzisiejszym koncercie. I właściwie gdybym miała powiedzieć, co mnie najbardziej raduje, to właśnie to, że każdy z nas przygotował najpiękniejszą część siebie, dał od siebie wszystko, no i w związku z tym ten koncert powstał piękny - mówi Ludmiła Wocial-Zawadzka.

Dodajmy, że koncert będzie można obejrzeć 16 października na antenie TVP 3 Opole.
Gosia Sacała i Natalia Gosztyła
Chórzyści z Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej
Ludmiła Wocial-Zawadzka

Kultura i rozrywka

2020-10-30, godz. 09:15 Wykład i wystawa o dziejach Żydów nad Odrą w Muzeum Śląska Opolskiego Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na nową wystawę. Od 5 listopada do końca roku będzie można zobaczyć ekspozycję zatytułowaną „Z biegiem rzeki. Dzieje… » więcej 2020-10-28, godz. 18:51 Muzeum Ziemi Kozielskiej ze stałą wystawą. To historia mieszkańców i ziemi kozielskiej od czasów prehistorii 'Ziemia kozielska i jej mieszkańcy' to tytuł stałej wystawy, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Otwarcie wystawy zakończyło tzw. proces… » więcej 2020-10-28, godz. 12:30 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***