Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-09, 21:28 Autor: Mariusz Majeran

Wernisaży w planach już nie ma, ale Opolski Festiwal Fotografii trwa [ZDJĘCIA]

Wernisaż fotograficzny ETAPY X OFF [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż fotograficzny ETAPY X OFF [fot. Mariusz Majeran]
Tytułowa wystawa tegorocznego Opolskiego Festiwalu Fotografii "Etapy" została otwarta jako ostatnia. W Filharmonii Opolskiej możemy oglądać fotografie członków Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.
- Pokazujemy zdjęcia ośmiu autorów - podkreśla Sławoj Dubiel z Fundacji 2.8. - To jest ostatnia wystawa z zaplanowanych. Spotkań nie będzie, bo są bardzo duże limity na tych spotkaniach, na których jest limit dwadzieścia osób, to nie jest ani komfortowe dla tego, który przyjeżdża i dla nas, którzy to organizujemy. Festiwal jest czynny do końca miesiąca. Za chwilę na naszej stronie internetowej się pojawi harmonogram. Natomiast główne wystawy do końca miesiąca spokojnie można oglądać.

Na wystawie zobaczymy zdjęcia Anny Czarneckiej, Krystyny Gerc, Katarzyny Mogielnickiej, Mirosława Mokrzyckiego, Dariusz Nowickiego, Małgorzaty Piechatzek, Jolanty-Smerkowskiej-Mokrzyckiej i Grzegorza Szewców.

Fotografie można oglądać do końca października, a Radio Opole jest patronem medialnym X Opolskiego Festiwalu Fotografii.
Sławoj Dubiel

Kultura i rozrywka

2020-10-30, godz. 09:15 Wykład i wystawa o dziejach Żydów nad Odrą w Muzeum Śląska Opolskiego Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na nową wystawę. Od 5 listopada do końca roku będzie można zobaczyć ekspozycję zatytułowaną „Z biegiem rzeki. Dzieje… » więcej 2020-10-28, godz. 18:51 Muzeum Ziemi Kozielskiej ze stałą wystawą. To historia mieszkańców i ziemi kozielskiej od czasów prehistorii 'Ziemia kozielska i jej mieszkańcy' to tytuł stałej wystawy, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Otwarcie wystawy zakończyło tzw. proces… » więcej 2020-10-28, godz. 12:30 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***