Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-07-11, 16:30 Autor: Mariusz Majeran

Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA]

GSW w wodzie - spotkanie na Kąpielisku Bolko [fot. GSW]
GSW w wodzie - spotkanie na Kąpielisku Bolko [fot. GSW]
GSW w wodzie - spotkanie na Kąpielisku Bolko [fot. Mariusz Majeran]
GSW w wodzie - spotkanie na Kąpielisku Bolko [fot. Mariusz Majeran]
W ramach projektu zatytułowanego "Wodowanie" Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu odbyło się w deszczu i nie najwyższej temperaturze otoczenia.
- Właściwie sama mam problem z nazwaniem tego działania - podkreśla kuratorka z galerii Natalia Krawczyk. - Czy to jest akcja kuratorska czy bardziej artystyczna? Celem jest poprzez różne środki doprowadzenie do tego, żeby nasza wrażliwość i percepcja będzie głębsza i będzie się zmieniać. A tematem tej akcji jest woda. Będziemy się spotykać i czytać o wodzie. Ale też nad wodą się zastanawiać. Może trochę porozmawiać. Jesteśmy ciekawe, czy też nam ktoś jakieś tropy podsunie? To jest też takie artystyczne badanie, co ta woda znaczy dzisiaj?

Współprowadzącą projekt jest Gaja Karolczuk z kolei zajmuje się ciałem i początkowo chciała przed wspólnym artystycznym pływaniem zrobić rozgrzewkę na piasku, ale pogoda pokrzyżowała te plany.

- Może zrobimy taka skróconą wersję aktywacji tych naszych boków i rybich ruchów. Potem rzeczywiście będziemy wchodzić do kąpieliska.

I panie zgodnie spędziły w wodzie 35 minut, co można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Wspólne czytanie, dyskutowanie i wodowanie w każdą sobotę lipca i pierwszą sobotę sierpnia o godzinie 10.00 na kąpielisku Bolko. Radio Opole jest patronem wydarzenia.
Natalia Krawczyk
Gaja Karolczak

Kultura i rozrywka

2020-08-13, godz. 20:35 Złota Pinezka dla Filharmonii Opolskiej Tylko 16 miejsc Google nagrodziło Złotą Pinezką. Piętnastolecie Google Map postanowiło w ten sposób wyróżnić miejsca najlepiej oceniane przez internautów… » więcej 2020-08-13, godz. 18:05 "Koziołek Matołek" powraca do opolskich lalek Opolski Teatr Lalki i Aktora na razie tylko w weekendy zaprasza dzieci i dorosłych do swojej siedziby W piątek (14.08) na deski Dużej Sceny powraca 'Koziołek… » więcej 2020-08-13, godz. 14:22 Można sięgnąć po stypendium i dołączyć do Banku Talentów Otwierają 'Bank Talentów'. Młodzi opolscy muzycy będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem ekspertów. W programie są warsztaty prowadzone przez… » więcej 2020-08-13, godz. 13:16 Pierwszy koncert z publicznością w Kędzierzynie-Koźlu w czasach pandemii Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu organizuje pierwszy w czasach pandemii koronawirusa koncert z udziałem publiczności. W sali widowiskowo-kinowej… » więcej 2020-08-12, godz. 21:00 Zwrot akcji w sprawie likwidacji kluczborskiego MDK-u. Minister edukacji zgodził się, uchylając decyzję opolskiego… Jest zgoda ministra edukacji narodowej na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku. Resort uchylił tym samym negatywną opinię Opolskiego Kuratora… » więcej 2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej 2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***