Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-24, 18:30 Autor: Mariusz Majeran

Jerzy Beski uhonorowany przez miasto [ZDJĘCIA]

Jerzy Beski - uroczystość wręczenia tytułu Zasłużony dla Miasta Opola w GSW [fot. Mariusz Majeran]
Jerzy Beski - uroczystość wręczenia tytułu Zasłużony dla Miasta Opola w GSW [fot. Mariusz Majeran]
Opolski malarz Jerzy Beski został doceniony przez Miasto Opole i podwójnie uhonorowany w 90. urodziny i 65 lat pracy twórczej. Uroczystość nie odbyła się na sesji rady miejskiej, która przebiegała w szczególnych warunkach obostrzeń epidemicznych, a w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
Z rąk przewodniczącego Rady Miasta Opola Łukasza Sowady Jerzy Beski odebrał tytuł "Zasłużonego Obywatela Miasta Opola" i okolicznościowy medal. Natomiast prezydent Arkadiusz Wiśniewski przekazał Nagrodę Miasta Opola w dziedzinie kultury.

- Kultura jest bardzo ważna dla rozwoju naszego miasta - podkreśla Arkadiusz Wiśniewski. - Cieszę się, że możemy doceniać artystów, że Rada Miasta Opola przychyliła się do mojego wniosku. Aż sam się po głowie drapałem, ze zdziwienia, że pan Jerzy nagrody wcześniej nie otrzymał. Bez wątpienia jest wybitnym przedstawicielem środowiska artystycznego Opola.

- Jerzy Beski jest z nami od lat i zasłużył sobie na te wyróżnienia - dodaje Anna Potocka - dyrektorka galerii. - Długo jest z nami. I oprócz tego, że jest znakomitym artystą, jest również społecznikiem. Bardzo interesuje go otoczenie, interesuje go miasto. Zresztą mieliśmy dzisiaj przykład jego propozycji o powołaniu komisji estetyki. Od lat prawie wszyscy o tym mówią on wreszcie to wyartykułował.

Jubilat wcale się nie spodziewał, że spotkanie w Galerii Sztuki Współczesnej będzie miało taki charakter.

- Nigdy nie sądziłem, że będę honorowany z tego tytułu, że jakimś cudem przeżyłem tyle lat. W takiej chwili jestem, że zawsze coś usiłuje robić. Wszczynać jakieś kontrowersyjne imprezy. Spróbuje nie zwalniać tempa - podkreśla jubilat.

Tytuł "Zasłużonego Obywatela Miasta Opole" Rada Miasta Opola przyznała Jerzemu Beskiemu 27 lutego. Kwarantanna społeczna sprawiła, że nie można było zorganizować uroczystej sesji, by jubilatowi to wyróżnienie wręczyć.
Arkadiusz Wiśniewski
Anna Potocka
Jerzy Beski

Kultura i rozrywka

2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Opolski wiolonczelista Jakub Dubik w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program będzie… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »