Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-03, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Teatr Dramatyczny przygotowuje premiery. "Skupiamy się na przyszłym sezonie"

Anna Augustynowicz i Grzegorz Falkowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Anna Augustynowicz i Grzegorz Falkowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Opolski teatr nie otworzy swoich drzwi przed widzami z powodu remontu, który był zaplanowany do końca czerwca. A później nastąpi koniec sezonu artystycznego.
- Mieliśmy plany, ale pandemia je pokrzyżowała - mówi Beata Marcinowicz z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - To jest czas poświęcony remontowi teatru, w związku z tym, my i tak w siedzibie byśmy nie grali w tej chwili. I mieliśmy grać poza siedzibą, ale też wszystkie spektakle zostały odwołane. My już nie będziemy gdzieś tam dążyć do ich realizacji. I skupiamy się na przyszłym sezonie.

- Przyszły sezon artystyczny to nasze premiery i spektakle w koprodukcji - dodaje Marcinowicz. - Premier w koprodukcjach w przyszłym sezonie, a szczególnie w pierwszej połowie przyszłego sezonu, rzeczywiście będzie sporo. W Toruniu w teatrze imienia Horzycy "Gargantua i Pantagruel". Ona również jesienią będzie u nas. To jest tytuł numer jeden. Tytuł numer dwa, do którego w połowie czerwca rozpoczynamy przygotowania, to jest "Król Lear" w reżyserii Anny Augustynowicz.

"Król Lear" powstanie w koprodukcji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Tegoroczne konfrontacje teatralne zostały przesunięte na jesień i ze względu na wykorzystanie przede wszystkim Dużej Sceny potrwa o wiele dłużej niż zwykle.
Beata Marcinowicz cz. 1
Beata Marcinowicz cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw… » więcej 2020-08-02, godz. 16:00 Elektrośmieci możesz wymienić na darmowe bilety do teatru, kina czy muzeum Mieszkańcy regionu za zebrane elektroodpady otrzymają bilety do różnych placówek kultury. Z taką inicjatywą wyszło stowarzyszenie Aglomeracja Opolska… » więcej 2020-08-01, godz. 16:00 Opolanie korzystają z weekendu darmowych atrakcji. Ogród zoologiczny cieszy się dużym powodzeniem Trwa weekend bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców Opola. To nagroda za rekordową - blisko 70-procentową - frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenck… » więcej 2020-07-31, godz. 12:45 Mieszkańcy naszego regionu mogą nauczyć się bezpłatnie malować porcelanę opolskim wzorem. Ruszyły warsztaty W Muzeum Wsi Opolskiej rozpoczął się cykl warsztatów rękodzieła artystycznego, które poprzedzają wojewódzki konkurs plastyki obrzędowej. Pod okiem twórczyń… » więcej 2020-07-30, godz. 16:48 Są pieniądze na remont Domu Kultury w Kujawach. Gmina Strzeleczki pozyskała pół miliona złotych dofinansowania Gmina Strzeleczki otrzymała 500 tysięcy złotych dofinansowania na remont Domu Kultury w Kujawach. To kolejne pieniądze pozyskane w ramach Programu Rozwoju… » więcej 2020-07-29, godz. 18:49 4 wiejskie filie kluczborskiej biblioteki przeznaczone do likwidacji. Są rzadko odwiedzane i zbyt drogie w utrzymaniu Uchwałę o zamiarze likwidacji 4 filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przyjęła kluczborska rada miejska. » więcej 2020-07-29, godz. 15:00 Na lekcję polskości zaprasza opolska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej Wykonają utwory i wyrecytują wiersze, które mają przybliżyć młodym ludziom losy pokolenia walczącego o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Opolska… » więcej 2020-07-29, godz. 06:00 Przeleżały tysiące lat w ziemi, zostały odkryte przez spacerowicza. Cenne artefakty z Jabłonki już do obejrzenia… Liczący sobie ponad trzy tysiące lat skarb z Jabłonki zaprezentowano w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Znalezisko to składa się z 10 przedmiotów wykonanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »