Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-03, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Teatr Dramatyczny przygotowuje premiery. "Skupiamy się na przyszłym sezonie"

Anna Augustynowicz i Grzegorz Falkowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Anna Augustynowicz i Grzegorz Falkowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Opolski teatr nie otworzy swoich drzwi przed widzami z powodu remontu, który był zaplanowany do końca czerwca. A później nastąpi koniec sezonu artystycznego.
- Mieliśmy plany, ale pandemia je pokrzyżowała - mówi Beata Marcinowicz z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - To jest czas poświęcony remontowi teatru, w związku z tym, my i tak w siedzibie byśmy nie grali w tej chwili. I mieliśmy grać poza siedzibą, ale też wszystkie spektakle zostały odwołane. My już nie będziemy gdzieś tam dążyć do ich realizacji. I skupiamy się na przyszłym sezonie.

- Przyszły sezon artystyczny to nasze premiery i spektakle w koprodukcji - dodaje Marcinowicz. - Premier w koprodukcjach w przyszłym sezonie, a szczególnie w pierwszej połowie przyszłego sezonu, rzeczywiście będzie sporo. W Toruniu w teatrze imienia Horzycy "Gargantua i Pantagruel". Ona również jesienią będzie u nas. To jest tytuł numer jeden. Tytuł numer dwa, do którego w połowie czerwca rozpoczynamy przygotowania, to jest "Król Lear" w reżyserii Anny Augustynowicz.

"Król Lear" powstanie w koprodukcji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Tegoroczne konfrontacje teatralne zostały przesunięte na jesień i ze względu na wykorzystanie przede wszystkim Dużej Sceny potrwa o wiele dłużej niż zwykle.
Beata Marcinowicz cz. 1
Beata Marcinowicz cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-01-15, godz. 15:15 "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”. Wystawa przed kościołem w Głubczycach 'Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia” - pod takim tytułem została dziś (15.01) otwarta wystawa przy kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej… » więcej 2021-01-14, godz. 19:00 Laureatka Nagrody Literackiej Nike w MBP Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, po przerwie świąteczno-noworocznej, wznawia spotkania autorskie. Ze względu na obostrzenia pandemiczne będą się one… » więcej 2021-01-14, godz. 14:00 Emocje i kłamstwo w opolskim teatrze on-line Teatr imienia Jana Kochanowskiego przygotował kolejny spektakl dostępny jedynie w internecie. Tym razem będzie to powtórzenie przedstawienia pełnego skomplikowanych… » więcej 2021-01-13, godz. 15:45 W puli 150 tysięcy złotych na wsparcie ludzi kultury. Rozpoczęła się tegoroczna edycja Marszałkowskich Talentów To propozycja dla twórców, autorów, kompozytorów, ale też dla tych, którzy opiekują się zabytkami. Ruszyła druga edycja Marszałkowskich Talentów. W… » więcej 2021-01-13, godz. 12:45 Filharmonia Opolska zaprasza na styczniowe gale noworoczne do internetu Gale noworoczne od lat gromadziły w Filharmonii Opolskiej kilkutysięczną publiczność. Tym razem odbędą się one bez udziału publiczności. Filharmonia… » więcej 2021-01-12, godz. 16:30 Galeria Sztuki Współczesnej ma nowe propozycje w internecie Tegoroczne ferie zimowe instytucje kultury zamieniły w internetowe spotkania. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu również proponuje różnego rodzaju zajęcia… » więcej 2021-01-12, godz. 12:09 Pokaż swój talent i wygraj bony - proponuje dom kultury w Krapkowicach Propozycja skierowana jest do wszystkich bez względu na wiek - chociaż realizowana jest w ramach ferii on-line w Krapkowickim Domu Kultury. A mowa o konkursie… » więcej 2021-01-11, godz. 15:45 Opole: odsłonięto tablicę upamiętniającą rzeźbiarza Bena Muthofera Opole upamiętniło kolejnego artystę. Na budynku przy ulicy ks. Jana Dzierżona 7 odsłonięto dzisiaj (11.01) pamiątkową tablicę poświęconą rzeźbiarzowi… » więcej 2021-01-11, godz. 14:08 Około 200 książek wypożyczyli w ubiegłym roku najaktywniejsi użytkownicy kluczborskiej biblioteki 213 wśród dorosłych i 193 w grupie dzieci oraz młodzieży - to ubiegłoroczne rekordy wypożyczonych książek w Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej… » więcej 2021-01-10, godz. 19:00 Głogówek: w tym roku ruszy generalny remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Gmina Głogówek rozpoczęła przygotowania do kompleksowej modernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W tym tygodniu podpisano umowę na wykonanie dokumentacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »