Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-04-23, 15:30 Autor: Mariusz Majeran

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Głubczycach zgrali się internetowo i wystąpili - razem, choć osobno

Big Band PSM Gramy na czarno [fot. Leszek Kościólek]
Big Band PSM Gramy na czarno [fot. Leszek Kościólek]
Z inicjatywy dyrygenta Leszka Kościółka uczniowie różnych klas Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Jana Paderewskiego w Głubczycach zagrali online.
Całość odbyła się w ramach próby internetowej Big Bandu "Gramy na czarno". W dobie pandemii koronawirusa uczniowie nie mogą spotykać się na próbach. Stąd pomysł na taką aktywizację członków Big Bandu.

W nagraniu wzięło udział 21 muzyków, w tym dyrygent, który grał na klarnecie basowym i dyrektor szkoły Adam Kopyto na trąbce.

Zagrali: Marcin Kaczorowski - gitara basowa, Joanna Maciejewska-Ratuś, Dominika Sąsiadek, Agnieszka Zwolińska i Hanna Treścińska - na fletach; Julita Siudmak i Natalia Ganczarska - klarnety, Monika Olszowy, Martyna Kruk, Jan Skoumal, Filip Kucab - saksofony altowe; Radosław Zwoliński - saksofon tenorowy,; Adam Kopyto, Robert Wurst, Kuba Błoszczenko - trąbki; na puzonach zagrali: Michał Benisz i Oliwer Treściński. Natomiast na ksylofonie Antoni Kopyto, Piotr Hanusiewicz na bongosach i Dominik Kaczorowski na zestawie Perkusyjnym.

Realizacją nagrania muzyki i wideo zajął się Leszek Kościółek.

Utwór "Rock Party Anthem" z repertuaru grupy LMFAO można zobaczyć u usłyszeć klikając poniżej przycisk WIĘCEJ» więcej

Kultura i rozrywka

2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***