Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-04-23, 15:30 Autor: Mariusz Majeran

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Głubczycach zgrali się internetowo i wystąpili - razem, choć osobno

Big Band PSM Gramy na czarno [fot. Leszek Kościólek]
Big Band PSM Gramy na czarno [fot. Leszek Kościólek]
Z inicjatywy dyrygenta Leszka Kościółka uczniowie różnych klas Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Jana Paderewskiego w Głubczycach zagrali online.
Całość odbyła się w ramach próby internetowej Big Bandu "Gramy na czarno". W dobie pandemii koronawirusa uczniowie nie mogą spotykać się na próbach. Stąd pomysł na taką aktywizację członków Big Bandu.

W nagraniu wzięło udział 21 muzyków, w tym dyrygent, który grał na klarnecie basowym i dyrektor szkoły Adam Kopyto na trąbce.

Zagrali: Marcin Kaczorowski - gitara basowa, Joanna Maciejewska-Ratuś, Dominika Sąsiadek, Agnieszka Zwolińska i Hanna Treścińska - na fletach; Julita Siudmak i Natalia Ganczarska - klarnety, Monika Olszowy, Martyna Kruk, Jan Skoumal, Filip Kucab - saksofony altowe; Radosław Zwoliński - saksofon tenorowy,; Adam Kopyto, Robert Wurst, Kuba Błoszczenko - trąbki; na puzonach zagrali: Michał Benisz i Oliwer Treściński. Natomiast na ksylofonie Antoni Kopyto, Piotr Hanusiewicz na bongosach i Dominik Kaczorowski na zestawie Perkusyjnym.

Realizacją nagrania muzyki i wideo zajął się Leszek Kościółek.

Utwór "Rock Party Anthem" z repertuaru grupy LMFAO można zobaczyć u usłyszeć klikając poniżej przycisk WIĘCEJ» więcej

Kultura i rozrywka

2021-05-13, godz. 14:18 Filip Zawada kolejnym gościem akcji "Zaczytane Opolskie" Autor spotka się dziś (13.05) z opolanami w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie m.in. o swojej najnowszej powieści, wydanej w marcu… » więcej 2021-05-12, godz. 07:59 Czas na kwitnące azalie! Przed nami muzyczne święto w Mosznej 176 wykonawców wystąpi podczas 37. Muzycznego Święta Kwitnących Azalii w Mosznej. W ciągu czterech festiwalowych dni będzie można wziąć udział w sześciu… » więcej 2021-05-11, godz. 21:25 WBP w Opolu: pierwsze w tym roku spotkanie autorskie z udziałem publiczności Gościem kolejnej odsłony akcji „Zaczytane Opolskie” był ceniony dramaturg i eseista Andrzej Stasiuk. To laureat m.in. Literackiej Nagrody Nike. Jego książki… » więcej 2021-05-11, godz. 15:30 Opolskie zaczyta się na wiosnę i jesień. Dużo spotkań autorskich przed nami! Trwa akcja 'Zaczytane Opolskie'. Biblioteki w całym regionie odwiedzają twórcy literatury prezentując swoje książkowe premiery. W tym roku inicjatywa gości… » więcej 2021-05-10, godz. 21:50 W weekend 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej 2021-05-10, godz. 20:59 Wiele sensacyjnych doniesień o Lewie Nieludzkim. Tomasz Różycki gościem MBP w Opolu Tomasz Różycki był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Poeta, eseista, pisarz i tłumacz opowiedział o swojej najnowszej książce 'Ijasz'. » więcej 2021-05-10, godz. 13:00 "Ijasz" w bibliotece. Tomasz Różycki opowie o nowej książce Tomasz Różycki będzie dziś (10.05) gościem spotkania online Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie o najnowszej książce 'Ijasz', która łączy… » więcej 2021-05-10, godz. 10:32 Ostatni moment na zgłaszanie udziału w konkursie wiedzy o nyskich fortyfikacjach. Zainteresowani muszą odpowiedzieć… Ostatni dzwonek dla chcących sprawdzić swoją wiedzę na temat nyskich fortyfikacji. Jeszcze tylko do dziś (10.05) można zgłaszać chęć udziału w konkursie… » więcej 2021-05-08, godz. 17:00 Nie ma szans na tegoroczne Dni Kluczborka. Lipcowe Dni Olesna pod znakiem zapytania, ale jest jeszcze szansa Nie będzie tegorocznych Dni Kluczborka. W Oleśnie władze czekają na rozwój sytuacji epidemiologicznej. » więcej 2021-05-07, godz. 16:56 Muzyka H.M. Góreckiego w hołdzie Ślązakom poległym w powstaniach Koncert upamiętniający 100. rocznicę III powstania śląskiego przygotowała dla melomanów Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Z uwagi na obowiązujące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »