Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-02-16, 13:40 Autor: Mariusz Majeran

Prapremiera w opolskich "lalkach". O Słoniu, Wilku i... Najmniejszym Ziarenku Piasku [ZDJĘCIA]

Prapremiera przedstawienia "Wielkie mi Coś" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora (fot. Mariusz Majeran)
Prapremiera przedstawienia "Wielkie mi Coś" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora (fot. Mariusz Majeran)
Salwy śmiechy rozbrzmiewały podczas prapremiery w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Aktorzy bawili widzów podczas przedstawienia "Wielki mi Coś" Marty Guśniowskiej. Reżyserka przygotowała dla opolskiego teatru własny tekst, była też autorką niektórych lalek.
Przedstawienie to opowieść o Słoniu, który niechcący połknął księżyc. O Wilku, który za wszelką cenę stara się ten księżyc odzyskać i o Edgarze - Najmniejszym Ziarenku Piasku.

- Doskonale znam opolski zespół i piszę swoje sztuki pod konkretnych aktorów - mówi Marta Guśniowska. - To jest jeden z najlepszych teatrów w Polsce. Teatr opolski trzyma niewiarygodnie wysoki poziom od wielu, wielu lat. I cały czas nie zwalnia. I pracować tutaj to jest przyjemność i zaszczyt.

W rolę Wilka wcielił się Krzysztof Jarota, który wyje do księżyca.

- Wyję do niego, o ile jest, bo później go nie ma. To nie ma do czego wyć. Stąd moja podróż w poszukiwaniu, najpierw Słonia a potem księżyca. Jestem aktorem lalkarzem, więc moim zawodem jest granie lalką. Bardzo się cieszę, bo jest to lalka taka wdzięczna do grania. Może nie jest zbyt skomplikowana, ale też w tym jest jej cała trudność, bo należy w takie małe coś wlać życie i emocje - mówi aktor.

W sztuce grają także: Tomasz Szczygielski, Łukasz Bugowski, Andrzej Mikosza, Andrzej Szymański, Agnieszka Mikosza-Biskup i Zygmunt Babiak. Scenografię przygotował Pavel Hubicka a muzykę Piotr Klimek.
Marta Guśniowska
Krzysztof Jarota

Kultura i rozrywka

2020-03-30, godz. 16:00 MBP w Opolu działa on-line Wystarczy wysłać mail i można otrzymać kody do wirtualnej wypożyczalni, w której jest blisko 2000 tysiące pozycji książkowych. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała… » więcej 2020-03-30, godz. 13:26 #wykuszamywirusa - koncert on-line Sławka Kusza z zespołem W najbliższy wtorek (31.03) w internecie odbędzie się bezpłatny koncert Sławka Kusza z zespołem na rzecz muzyków. Opolski bard i songwriter organizuje zbiórkę… » więcej 2020-03-29, godz. 12:00 Kolejne pomieszczenia w brzeskim ratuszu odzyskały dawny blask. Zakończył się remont sali lustrzanej i stropowej Zakończył się remont kolejnych pomieszczeń w brzeskim ratuszu. W tym tygodniu odbiory końcowe przeszła sala lustrzana i stropowa, w której odbywały się sesje rady… » więcej 2020-03-28, godz. 18:00 Opolskie instytucje kultury uruchamiają platformy online. Mnóstwo atrakcji dla małych i dorosłych odbiorców Opolskie galerie, muzea i teatry przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców stolicy regionu i nie tylko. Wszystkie instytucje kultury są zamknięte, dlatego ich… » więcej 2020-03-27, godz. 22:00 Zagrożenie koronawirusem przesądza o odwoływaniu planowych imprez. Przykłady z Wołczyna i Olesna Urząd Miejski w Wołczynie odwołuje swoje imprezy w związku z szerzeniem się koronawirusa. » więcej 2020-03-27, godz. 16:12 Zajączki, kurczaki, tysiące papierowych kwiatów i pisanka gigant. Dekoracja stoi w Wołczyńskim Ośrodku Kultury Wiosenno-wielkanocną dekorację przygotowali pracownicy Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. » więcej 2020-03-26, godz. 16:00 Opole: teatr nieczynny, aktorzy czekają, ale prace remontowe trwają Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu przechodzi remont i modernizację. Ze względu na pandemię koronawirusa, teatr zawiesił swoją działalność weekendową, którą… » więcej 2020-03-26, godz. 14:00 Maria Bitka zaprasza na swoją wystawę mailowo Opolska artystka Maria Bitka w ramach wygranego konkursu może zorganizować swoją autorską wystawę w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wystawa… » więcej 2020-03-25, godz. 12:45 Pochodzący z Głuchołaz pisarz pokazuje swoją nową powieść Tomasz Wandzel tym razem proponuje nam swoja najnowszą książkę zatytułowaną 'Chłopiec z Kresów. Historia prawdziwa'. Książka powstała na podstawie autentycznej… » więcej 2020-03-24, godz. 12:00 Tułowice rezygnują ze święta miasta W tym roku nie będzie Dni Tułowic. Władze miasta zdecydowały o odwołaniu imprezy ze względu na pandemię koronawirusa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »