Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-02-08, 13:10 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Koncertowo pomagają mieszkańcom powiatu nyskiego [ZDJĘCIA]

IX noworoczny koncert charytatywny w Nysie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
IX noworoczny koncert charytatywny w Nysie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nie tylko uczta muzyczna i nagrody dla partnerów wydarzenia, ale przede wszystkim konkretne wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu nyskiego - tak podsumowują IX koncert charytatywny członkowie zarządu Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu w Nysie. Wydarzenie, które odbyło się w piątkowy (07.02) wieczór w Nyskim Domu Kultury ma na celu promocję uzdolnionej muzycznie młodzieży, a także wsparcie finansowe nyskiego hospicjum oraz wybranego małego pacjenta dotkniętego chorobą onkologiczną.
W związku z 15-leciem istnienia Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu (RRR), czyli głównego organizatora koncertu, postanowiono przyznać nagrody.

- Zostały zaprojektowane i wykonane piękne statuetki przez profesora Mariana Molędę - mówi Agnieszka Jarząbek, rzecznik Stowarzyszenia RRR. - To jest "Dedal biznesu" i "Srebrny Dedal". Chcieliśmy w ten sposób podziękować tym wszystkim, zarówno instytucjom, jak i przedsiębiorcom, którzy nas wspierali, nadal nas wspierają i wiemy, że w przyszłości nadal będziemy mogli na nich liczyć.

- Mówi się, że duży może więcej, ale mali rządzą - żartuje Antoni Hasenbeck, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia RRR. - Oczywiście zadowoleni jesteśmy, bo dziewiąty koncert, który zorganizowaliśmy, należy zaliczyć do bardzo udanych. A łącznie z dzisiejszym koncertem udało nam się zebrać ponad 140 tysięcy złotych, także jak na nas - amatorów, to jesteśmy pod wrażeniem, że tyle udało nam się zebrać pieniędzy.

A przypomnijmy, że tym razem na noworocznym koncercie charytatywnym, zatytułowanym "Od klasyki do rocka", wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta LEŚNICA pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia. Młodym muzykom towarzyszyli soliści, w większości związani z Opolszczyzną: Małgorzata Duda, Agnieszka Grabowska, Agnieszka Niewiadomska, Natalia Świerc, Oskar Koziołek-Goetz, Bartosz Nowak i Mariusz Ostrowski.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu w Nysie wraz z partnerami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, Business Centre Club Loża Opolska, Burmistrz Nysy, Starosta Powiatu Nyskiego oraz Nyski Dom Kultury. Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Rucho Rozwoju Regionu w rozmowie podsumowującej koncert

Kultura i rozrywka

2020-02-27, godz. 21:36 Elektroniczne, a jednocześnie delikatne i klasyczne brzmienia w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Chilloutowa mieszanka alternatywy i pop z domieszką elektroniki i klasycznych brzmień w Studiu M im. SBB Radia Opole. Gwiazdą czwartkowego koncertu tym razem była… » więcej 2020-02-27, godz. 15:30 Jerzy Beski zostanie uhonorowany. Przyznano mu tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Opola Jerzy Beski został Zasłużonym Obywatelem Miasta Opola. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 12:30 Elżbieta Żłobicka, znana aktorka opolskich lalek zaprasza na swoje urodzinowe, poetyckie spotkanie W programie m.in. interpretacja wierszy w wykonaniu artystki oraz prezentacja fragmentów jeszcze niewydanej przez nią powieści 'Droga, jakich wiele'. » więcej 2020-02-26, godz. 20:51 Ma dopiero 20 lat, a już jest autorem dwóch powieści. Spotkanie z "Łowcą" w MBP Marek Zatwarnicki, który swoją pierwszą powieść napisał w wieku 17 lat spotkał się z czytelnikami w stolicy naszego regionu. Rok temu wydał kolejną książkę. Inspirację… » więcej 2020-02-26, godz. 12:43 Julia Mii wystąpi w Studiu M im.SBB Radia Opole Julia Mii to krakowska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. 'Trapped' to jej pierwszy singiel, który trafił do sieci w 2018 roku, a zaraz po tym pojawił… » więcej 2020-02-25, godz. 14:00 W ostatni dzień karnawału Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na "Muzyczne ostatki" Zaplanowano koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. » więcej 2020-02-25, godz. 13:00 Dzieci i młodzież "smakują słowa" i bawią się w językowe kamishibai W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu trwa 'Dzień Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim'. Składa się on z kilku punktów programowych. Jednym z nich jest… » więcej 2020-02-25, godz. 10:32 Ikony z Rosji, Grecji i Bałkanów pochodzące nawet z XVII wieku na wystawie "Spotkanie światów" To zbiór liczący ponad sto dzieł, które należą do Fundacji Na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. Wśród nich są ikony autorstwa adeptów Szkoły Ikonopisarskiej… » więcej 2020-02-24, godz. 14:15 Jacek Różycki-Robinson zaprezentuje czytelnikom swój najnowszy tomik poezji 'Brudne pieśni' to kolejny zbiór łagodnych, a jednocześnie odważnych tekstów, które są podszyte ironią oraz dystansem do wciąż żywych, ale już przeżytych emocji… » więcej 2020-02-24, godz. 11:30 Barbara Lach z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora nagrodzona! Barbara Lach, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora laureatką nagrody Henryk. Wyróżnienie zostało przyznane przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP za wybitne osiągnięcia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »