Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-01-08, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Opolscy poeci o okresie świątecznym [ZDJĘCIA]

Wiersze pachnące jedliną 2020 w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Wiersze pachnące jedliną 2020 w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Poeci z różnych zakątków Opolszczyzny spotkali się na dorocznym wieczorze poetyckim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Od lat Nauczycielski Klub Literacki w Opolu zaprasza twórców, by podzielili się swoją twórczością na spotkaniu zatytułowanym "Wiersze pachnące jedliną".
- Nazwa spotkania to tytuł antologii wierszy świątecznych wydanych przez NKL, ale przede wszystkim fragment wiersza mojej mamy - Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej - podkreśla poeta Kordian Michalak. - Kolejny rok z rzędu, kiedy organizowane są te doroczne właśnie spotkania pod hasłem, które wymyśliła mama i spotkania, które wymyśliła mama. Właśnie w okolicach świąt i nowego roku. Lata temu już się spotykali poeci opolscy i nie tylko opolscy. I ta tradycja, jak widać przetrwała do dziś.

Świątecznych spotkań nie opuszcza korfantowski poeta Edmunt Borzemski.

- I jest to kultywowane przez tyle lat. I bardzo dobrze. Bo akurat to jest taki okres, w którym powinniśmy się łączyć a nie dzielić. Poezja jest doskonałym asumptem do tego, żeby się łączyć - podkreśla poeta.

W spotkaniu wzięli udział zarówno członkowie jak i sympatycy Nauczycielskiego Klubu Literackiego. Wieczór prowadziła Małgorzata Sobolewska. A muzycznie oprawił Tomasz Sawicki.
Kordian Michalak
Edmund Borzemski
Wypowiedzi i wiersze

Kultura i rozrywka

2021-01-15, godz. 15:15 "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”. Wystawa przed kościołem w Głubczycach 'Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia” - pod takim tytułem została dziś (15.01) otwarta wystawa przy kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej… » więcej 2021-01-14, godz. 19:00 Laureatka Nagrody Literackiej Nike w MBP Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, po przerwie świąteczno-noworocznej, wznawia spotkania autorskie. Ze względu na obostrzenia pandemiczne będą się one… » więcej 2021-01-14, godz. 14:00 Emocje i kłamstwo w opolskim teatrze on-line Teatr imienia Jana Kochanowskiego przygotował kolejny spektakl dostępny jedynie w internecie. Tym razem będzie to powtórzenie przedstawienia pełnego skomplikowanych… » więcej 2021-01-13, godz. 15:45 W puli 150 tysięcy złotych na wsparcie ludzi kultury. Rozpoczęła się tegoroczna edycja Marszałkowskich Talentów To propozycja dla twórców, autorów, kompozytorów, ale też dla tych, którzy opiekują się zabytkami. Ruszyła druga edycja Marszałkowskich Talentów. W… » więcej 2021-01-13, godz. 12:45 Filharmonia Opolska zaprasza na styczniowe gale noworoczne do internetu Gale noworoczne od lat gromadziły w Filharmonii Opolskiej kilkutysięczną publiczność. Tym razem odbędą się one bez udziału publiczności. Filharmonia… » więcej 2021-01-12, godz. 16:30 Galeria Sztuki Współczesnej ma nowe propozycje w internecie Tegoroczne ferie zimowe instytucje kultury zamieniły w internetowe spotkania. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu również proponuje różnego rodzaju zajęcia… » więcej 2021-01-12, godz. 12:09 Pokaż swój talent i wygraj bony - proponuje dom kultury w Krapkowicach Propozycja skierowana jest do wszystkich bez względu na wiek - chociaż realizowana jest w ramach ferii on-line w Krapkowickim Domu Kultury. A mowa o konkursie… » więcej 2021-01-11, godz. 15:45 Opole: odsłonięto tablicę upamiętniającą rzeźbiarza Bena Muthofera Opole upamiętniło kolejnego artystę. Na budynku przy ulicy ks. Jana Dzierżona 7 odsłonięto dzisiaj (11.01) pamiątkową tablicę poświęconą rzeźbiarzowi… » więcej 2021-01-11, godz. 14:08 Około 200 książek wypożyczyli w ubiegłym roku najaktywniejsi użytkownicy kluczborskiej biblioteki 213 wśród dorosłych i 193 w grupie dzieci oraz młodzieży - to ubiegłoroczne rekordy wypożyczonych książek w Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej… » więcej 2021-01-10, godz. 19:00 Głogówek: w tym roku ruszy generalny remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Gmina Głogówek rozpoczęła przygotowania do kompleksowej modernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W tym tygodniu podpisano umowę na wykonanie dokumentacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »