Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-01-03, 21:00 Autor: Mariusz Majeran

Tłumy na zamknięciu wystawy Krzysztofa Spałka [ZDJĘCIA]

Finisaż "Podwodne Opolskie" Krzysztofa Spałka Dworzec Opole Główne 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż "Podwodne Opolskie" Krzysztofa Spałka Dworzec Opole Główne 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż "Podwodne Opolskie" Krzysztofa Spałka Dworzec Opole Główne 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż "Podwodne Opolskie" Krzysztofa Spałka Dworzec Opole Główne 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Przyjaciele, znajomi, podróżnicy, miłośnicy biologii i fotografii oraz przypadkowi widzowie uczestniczyli w uroczystym zamknięciu wystawy fotografii Krzysztofa Spałka. Na opolskim dworcu kolejowym odbył się finisaż podwodnych zdjęć zmarłego w grudniu dr Krzysztofa Spałka
Autora podwodnych zdjęć wspomniał profesor Arkadiusz Nowak, który podkreślił, że naukowiec miał wiele pasji.

- O Krzysztofie, można by było mówić długo. Dlatego bardzo potrzebna jest ta inicjatywa, która sie pojawiła u koleżanki Teresy Kudyby, żeby spisać na kartach wspomnienia o tym człowieku. Widzianego naszymi oczami w różny sposób, w różnym czasie, znanego z różnych inicjatyw i różnych sytuacji. Postać barwna, wrosła w ziemie opolską. Zasługująca z pewnością na upamiętnienie. Natomiast póki co musimy podziwiać to, co nam pozostawił. Czyli piękne obrazy, piękne krajobrazy podwodnych łąk, roślinności, rzadkich gatunków flory - mówi profesor Nowak.

Opolski fotografik Jerzy Stemplewski miał okazje poznać Krzysztofa Spałka jako fotografa.

- Oceniam te zdjęcia bardzo wysoko. Ja osobiście znałem się z Krzyśkiem Spałkiem. Byliśmy razem na plenerze w Kolonowskiem. Ale pierwszy raz mam okazję zobaczyć jego wystawę indywidualną. Nie spodziewałem się, że taka będzie wysoka jakość zdjęć - podkreśla fotografik.

Wielkogabarytowe fotografię zostaną zdeponowane na Uniwersytecie Opolskim, którego zmarły Krzysztof Spałek był pracownikiem naukowym. Będą pokazywany na okazjonalnych wystawach.

Wystawę przygotowali: Fotoklub Opole i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przy pomocy Dworca PKP Opole Główne.
Arkadiusz Nowak
Jerzy Stemplewski

Kultura i rozrywka

2020-05-31, godz. 14:30 MBP rozdaje kody do cyfrowych bibliotek Działające w czerwcu kody do bibliotek cyfrowych rozdaje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Dzięki dostępowi do tych bibliotek można przeczytać najnowsze powieści… » więcej 2020-05-31, godz. 11:00 Galeria Sztuki Współczesnej po kilku tygodniach otwiera swoje drzwi dla zwiedzających Od 1 czerwca na terenie całego obiektu może przebywać maksymalnie 24 osoby z zachowanym reżimem sanitarnym. Należy zdezynfekować ręce, założyć maseczki i utrzymywać… » więcej 2020-05-30, godz. 18:00 Festiwalu nie będzie, ale będzie radio festiwalowe! Radio Opole uruchamia specjalny kanał dostępny na FM i w internecie. Można go będzie słuchać od 1 czerwca za pomocą naszego radiowego playera na radio.opole.pl… » więcej 2020-05-30, godz. 14:00 Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na ostatnie spotkanie online Przez kilka ostatnich tygodni akcja pod hasłem #niedzielazkochanowskim cieszyła się dużym zainteresowaniem. Opolski teatr na pożegnanie wirtualnego cyklu proponuje… » więcej 2020-05-30, godz. 11:30 Filharmonia Opolska nie otworzy jeszcze swoich drzwi, ale zagra dla melomanów Od 6 czerwca między innymi teatry i filharmonie mogą wznowić działalność z widzami i słuchaczami. Filharmonia Opolska nie skorzysta z tej okazji ze względu na… » więcej 2020-05-29, godz. 19:36 Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu nominuje wszystkie dzieci do #hot16challange2 Na wykonanie zadania, które polega na stworzeniu 16 rapowanych wersów, młodzi artyści mają czas do niedzieli (31.05). Wyzwanie ma na celu wsparcie finansowe szpitali… » więcej 2020-05-28, godz. 18:00 Kino Meduza w Opolu wkrótce zaprosi do siebie na seans Od 6 czerwca kiną będą mogły otworzyć się swoje drzwi i zaprosić widzów na seanse. Opolskie Kino Meduza na razie swoją działalność prowadzi w sieci. Natomiast… » więcej 2020-05-28, godz. 14:00 Dni Otwarte na Wydziale Sztuki. Ale w trybie online Piątek i sobota (29 i 30.05) na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego będą przebiegały pod hasłem Dni Otwartych. Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędą… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Jacek Podsiadło na tropie... biedujących artystów. MBP w Opolu zaprasza online „Detektyw na tropie… biedujących artystów” - pod takim hasłem odbędzie się internetowe spotkanie z Jackiem Podsiadło. » więcej 2020-05-28, godz. 10:00 Muzeum prezentuje tylko jeden eksponat Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza już do swoich obiektów. W siedzibie w Opolu w roku jubileuszu 55 lat muzeum czynna jest wystawa czasowa zatytułowana… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »