Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-01-03, 21:00 Autor: Mariusz Majeran

Tłumy na zamknięciu wystawy Krzysztofa Spałka [ZDJĘCIA]

Finisaż "Podwodne Opolskie" Krzysztofa Spałka Dworzec Opole Główne 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż "Podwodne Opolskie" Krzysztofa Spałka Dworzec Opole Główne 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż "Podwodne Opolskie" Krzysztofa Spałka Dworzec Opole Główne 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż "Podwodne Opolskie" Krzysztofa Spałka Dworzec Opole Główne 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Przyjaciele, znajomi, podróżnicy, miłośnicy biologii i fotografii oraz przypadkowi widzowie uczestniczyli w uroczystym zamknięciu wystawy fotografii Krzysztofa Spałka. Na opolskim dworcu kolejowym odbył się finisaż podwodnych zdjęć zmarłego w grudniu dr Krzysztofa Spałka
Autora podwodnych zdjęć wspomniał profesor Arkadiusz Nowak, który podkreślił, że naukowiec miał wiele pasji.

- O Krzysztofie, można by było mówić długo. Dlatego bardzo potrzebna jest ta inicjatywa, która sie pojawiła u koleżanki Teresy Kudyby, żeby spisać na kartach wspomnienia o tym człowieku. Widzianego naszymi oczami w różny sposób, w różnym czasie, znanego z różnych inicjatyw i różnych sytuacji. Postać barwna, wrosła w ziemie opolską. Zasługująca z pewnością na upamiętnienie. Natomiast póki co musimy podziwiać to, co nam pozostawił. Czyli piękne obrazy, piękne krajobrazy podwodnych łąk, roślinności, rzadkich gatunków flory - mówi profesor Nowak.

Opolski fotografik Jerzy Stemplewski miał okazje poznać Krzysztofa Spałka jako fotografa.

- Oceniam te zdjęcia bardzo wysoko. Ja osobiście znałem się z Krzyśkiem Spałkiem. Byliśmy razem na plenerze w Kolonowskiem. Ale pierwszy raz mam okazję zobaczyć jego wystawę indywidualną. Nie spodziewałem się, że taka będzie wysoka jakość zdjęć - podkreśla fotografik.

Wielkogabarytowe fotografię zostaną zdeponowane na Uniwersytecie Opolskim, którego zmarły Krzysztof Spałek był pracownikiem naukowym. Będą pokazywany na okazjonalnych wystawach.

Wystawę przygotowali: Fotoklub Opole i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przy pomocy Dworca PKP Opole Główne.
Arkadiusz Nowak
Jerzy Stemplewski

Kultura i rozrywka

2021-01-15, godz. 15:15 "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”. Wystawa przed kościołem w Głubczycach 'Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia” - pod takim tytułem została dziś (15.01) otwarta wystawa przy kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej… » więcej 2021-01-14, godz. 19:00 Laureatka Nagrody Literackiej Nike w MBP Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, po przerwie świąteczno-noworocznej, wznawia spotkania autorskie. Ze względu na obostrzenia pandemiczne będą się one… » więcej 2021-01-14, godz. 14:00 Emocje i kłamstwo w opolskim teatrze on-line Teatr imienia Jana Kochanowskiego przygotował kolejny spektakl dostępny jedynie w internecie. Tym razem będzie to powtórzenie przedstawienia pełnego skomplikowanych… » więcej 2021-01-13, godz. 15:45 W puli 150 tysięcy złotych na wsparcie ludzi kultury. Rozpoczęła się tegoroczna edycja Marszałkowskich Talentów To propozycja dla twórców, autorów, kompozytorów, ale też dla tych, którzy opiekują się zabytkami. Ruszyła druga edycja Marszałkowskich Talentów. W… » więcej 2021-01-13, godz. 12:45 Filharmonia Opolska zaprasza na styczniowe gale noworoczne do internetu Gale noworoczne od lat gromadziły w Filharmonii Opolskiej kilkutysięczną publiczność. Tym razem odbędą się one bez udziału publiczności. Filharmonia… » więcej 2021-01-12, godz. 16:30 Galeria Sztuki Współczesnej ma nowe propozycje w internecie Tegoroczne ferie zimowe instytucje kultury zamieniły w internetowe spotkania. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu również proponuje różnego rodzaju zajęcia… » więcej 2021-01-12, godz. 12:09 Pokaż swój talent i wygraj bony - proponuje dom kultury w Krapkowicach Propozycja skierowana jest do wszystkich bez względu na wiek - chociaż realizowana jest w ramach ferii on-line w Krapkowickim Domu Kultury. A mowa o konkursie… » więcej 2021-01-11, godz. 15:45 Opole: odsłonięto tablicę upamiętniającą rzeźbiarza Bena Muthofera Opole upamiętniło kolejnego artystę. Na budynku przy ulicy ks. Jana Dzierżona 7 odsłonięto dzisiaj (11.01) pamiątkową tablicę poświęconą rzeźbiarzowi… » więcej 2021-01-11, godz. 14:08 Około 200 książek wypożyczyli w ubiegłym roku najaktywniejsi użytkownicy kluczborskiej biblioteki 213 wśród dorosłych i 193 w grupie dzieci oraz młodzieży - to ubiegłoroczne rekordy wypożyczonych książek w Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej… » więcej 2021-01-10, godz. 19:00 Głogówek: w tym roku ruszy generalny remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Gmina Głogówek rozpoczęła przygotowania do kompleksowej modernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W tym tygodniu podpisano umowę na wykonanie dokumentacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »