Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-12-12, 06:45 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Chór MEDICANTO muzycznie wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój [ZDJĘCIA]

Przedświąteczny występ Chóru MEDICANTO w MBP w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Przedświąteczny występ Chóru MEDICANTO w MBP w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Muzyczne wprowadzenie w przedświąteczny klimat zaproponował mieszkańcom Opola chór MEDICANTO. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Willim wystąpił w środowy (11.12) wieczór w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, prezentując przekrojowy repertuar, w którym obok tradycyjnych kolęd znalazły się miniatury chóralne o tematyce świątecznej.
Podczas koncertu zabrzmiały także kompozycje sakralne takich twórców, jak Grzegorz Gerwazy Gorczycki czy Wacław z Szamotuł.

- Mam w programie kilka utworów adwentowych - wyjaśnia Elżbieta Willim. - Zaśpiewałam jeden motet adwentowy Josefa Rheinbergera. Jeden z cyklu, bo to są trudne utwory, romantyczne, wymagające już pewnego nie tylko technicznego, ale muzycznego podejścia, zrozumienia harmonii i wielu innych rzeczy. I śpiewaliśmy kolędy. Właściwie mieliśmy niewiele czasu na przypomnienie sobie, ale kolędy wszystkim sprawiają przyjemność, bo takie są miniaturki bardzo uczuciowe. Ja od chórzystów wymagam takiego innego zrozumienia, frazowania nietypowego, takie różne zwalniania, przyspieszania. My się tym bawimy!

Przypomnijmy, że działający od 2012 roku chór MEDICANTO zrzesza lekarzy różnych specjalności z całej Opolszczyzny, a także sympatyków muzyki chóralnej zajmujących się dziedzinami pokrewnymi medycynie. Więcej na ten temat w przedświątecznej audycji "Klasyka wieczorową porą".
Elżbieta Willim

Kultura i rozrywka

2020-01-20, godz. 16:40 Autor "Szadzi" Igor Brejdygant spotka się z czytelnikami w stolicy regionu Autor 'Szadzi' - powieści na podstawie, której w Opolu był kręcony nowy telewizyjny serial, spotka się z czytelnikami stolicy regionu. Spotkanie zaplanowano we… » więcej 2020-01-20, godz. 13:01 Ruszają "Winowskie spotkania filmowe". Dziś pierwsza projekcja! 'Winowskie spotkania filmowe' to inicjatywa Stowarzyszenia Błogosławionego Alojzego Ligudy, które działa przy parafii Ducha Świętego w Opolu - Winowie. Zaplanowano… » więcej 2020-01-19, godz. 21:16 Krzysztof Cugowski koncertował w Opolu na rzecz "Domu Nadziei" i bezdomnych. Były też licytacje Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów wystąpił w niedzielę (19.01) w Opolu z koncertem dla 'Domu Nadziei' dla osób bezdomnych. Artysta przyjechał do stolicy naszego… » więcej 2020-01-19, godz. 19:28 Czeski film w Muzeum Śląska Opolskiego. Towarzyszy wystawom związanym z prof. Jindřichem Štreitem W Muzeum Śląska Opolskiego rozpoczął się przegląd czeskich filmów. Mają one przybliżyć zainteresowanym atmosferę zniewolonego państwa i sylwetki osób zaangażowanych… » więcej 2020-01-19, godz. 12:48 Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Prezydent Opola ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej. Kandydaci muszą mieć wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe w instytucjach… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 Charytatywny koncert w Kluczborku dla Patryka Radwańskiego. Jedyną szansą jest droga terapia w USA Arie operetkowe i musicalowe, czyli karnawałowa uczta dla wszystkich. W ten sposób organizatorzy zapowiadają Charytatywny Koncert Noworoczny dla Patrysia w Kl… » więcej 2020-01-18, godz. 23:00 Finisaż w Miejscu X. Odwiedzający mogli malować i targać prace Malwiny Mielniczuk Dziś (18.01) wieczorem zakończyła się wystawa prac autorstwa Malwiny Mielniczuk pod tytułem „Czego pragną kobiety”. Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem… » więcej 2020-01-18, godz. 11:30 Opolskie wyroby artystyczne z certyfikatami. Poznamy je po znaku "Dobre bo lokalne" Teraz łatwiej będziemy mogli rozpoznać produkty, które zostały wykonane przez opolskich artystów. Poznamy je po specjalnym certyfikacie, który został przyznany… » więcej 2020-01-18, godz. 09:15 O historii opolskich dagerotypów opowiadano w WBP Zygmunt Wielowiejski przyjechał do Opola, by promować swoją książkę, która jest pracą naukową dotyczącą początków fotografii w Opolu. Książka nosi tytuł 'Historia… » więcej 2020-01-18, godz. 08:00 "Fale" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Przebudowana przestrzeń Galerii Sztuki Współczesnej została udostępniona Paulinie Ptaszyńskiej - opolskiej artystce, która mogła zaprezentować swoje prace. Artystka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »