Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-12-02, 18:15 Autor: Katarzyna Doros

Na jeden dzień Opole będzie stolicą muzyki elektronicznej. Przed nami Festiwal Unframed 2019

Przed nami Festiwal Unframed 2019 [fot. opole.pl]
Przed nami Festiwal Unframed 2019 [fot. opole.pl]
Na jeden dzień Opole stanie się stolicą muzyki elektronicznej. Przed nami Festiwal Unframed 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Na jeden dzień Opole stanie się stolicą muzyki elektronicznej. Przed nami Festiwal Unframed 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Artyści z całego świata związani z muzyką elektroniczną pojawią się na Festiwalu Unframed 2019 w Centrum Wystawienniczym w Opolu w sobotę 7 grudnia. To pierwszy tak duży festiwal w stolicy regionu, który skupia się na współczesnej muzyce elektronicznej, szeroko pojętej sztuce i nowoczesnej technologii.
- Będą dwie sceny. Jedna z bardzo mocną elektroniką techno, na drugiej będzie bardziej koncertowe wydanie elektroniki i trochę lżejsze brzmienia - wyjaśnia Terstin Lichwała, jeden z organizatorów Festiwalu Unframed 2019. - Na scenie unframed pojawi się GusGus w dj secie, Fabrizio Rat - La Machina, który wystąpi live z fortepianem i maszynami perkusyjnymi oraz polski skład m.in. Leon, MANOID, Gogan i STABY. Natomiast, jeśli chodzi o scenę techno postawiliśmy na brytyjskich headliner'ów jak Dax J i Perc, do tego WORKS UNIT: Cleric&Reflec i mamy fajną premierę światową Parallx b2b Inhalt der Nacht, to są artyści, którzy przyjadą do nas z Berlina.

- Ten festiwal może być dużą szansą dla samego Opola, a dla nas jest ciekawym wyzwaniem - mówi Paulina Melanidu, współorganizatorka festiwalu. - Pochodzimy oboje z Opola, albo z okolic i stwierdziliśmy, że chcielibyśmy zrobić coś fajnego na swoim terenie, bo dotychczas organizowaliśmy kilka festiwali w Warszawie, i w całej Polsce jakieś mniejsze klubowe imprezy.

Zdaniem organizatorów to, że bilety cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród ludzi spoza Opola, ale również za granicą, już jest sukcesem pierwszej edycji festiwalu.

Wydarzenie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu rozpocznie się w sobotę 7 grudnia o godzinie 21:00.

Dodajmy, że Radio Opole objęło festiwal patronatem medialnym.
Terstin Lichwała
Paulina Melanidu

Kultura i rozrywka

2019-12-08, godz. 12:51 Brzeski Festiwal Fotografii otworkowej dotarł do Opola Fotografowali pudełkami od zapałek, metalową puszką czy opakowaniem po perfumach. Prace uczestników Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej przyjechały do Opola… » więcej 2019-12-07, godz. 22:44 Rudniki już po raz 28. stały się opolską stolicą jazzu. "Wykonawcy, którzy tu przyjeżdżają, to światowa liga" Muzycy jazzowi i fani tego gatunku, już po raz 28. wypełnili dziś (07.12) salę koncertową rudnickiego domu kultury. Podczas kolejnej edycji Spotkania Muzyków Jazzowych… » więcej 2019-12-07, godz. 18:24 Bogactwo form i feeria barw. Nowa wystawa w Galerii Pierwsze Piętro w Opolu Autorką żywiołowych grafik i obrazów jest Magdalena Hanysz-Stefańska. To absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku, zdobywczyni… » więcej 2019-12-07, godz. 17:58 Muzyczne Mikołajki z piosenką dziecięcą i warsztatami balonowymi w Muzeum Polskiej Piosenki Ponad setka dzieci wzięła udział w dzisiejszych (07.12) Muzycznych Mikołajkach organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2019-12-07, godz. 08:03 Dziś II Opawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Jarnołtówku Spotkanie ze Świętym Mikołajem, przejażdżka saniami, kiermasz ze świątecznymi ozdobami oraz koncert kolęd i pastorałek - m.in. to składa się na II Opawski Jarmark… » więcej 2019-12-06, godz. 23:00 Czesko-słowacka wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego otwarta W Muzeum Śląska Opolskiego goszczą dwie wystawy, które łączy osoba prof. Jindřicha Štreita. Wybitny czeski fotograf, dokumentalista zaprezentował opolanom m.in… » więcej 2019-12-06, godz. 16:27 "Idziemy w stronę XXII wieku, ale pamiętamy o korzeniach". Opolski "Plastyczniak" kształci od 60 lat Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu świętuje 60 lat działalności. Przez ten czas nauczyciele opolskiego 'Plastyczniaka'… » więcej 2019-12-06, godz. 16:00 Hip-hopowe mikołajki w klubie Metro. Pokahontaz wystąpi w Opolu Zespół Pokahontaz wystąpi dzisiaj (6.12) wieczorem w klubie Metro w Opolu. Hip-hopową grupą tworzą raperzy Rahim i Fokus. Przed powstaniem Pokahontaz muzycy byli… » więcej 2019-12-06, godz. 15:02 Prudnik bohaterem kryminału Związana z Prudnikiem Barbara Sośnica-Czekała przed laty publikowała w lokalnym tygodniku powieść w odcinkach. Dziś opowieść poprawiona i nieco zmieniona ukazała… » więcej 2019-12-06, godz. 12:28 Nowa przestrzeń wystawiennicza ZPAP w Opolu [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów Plastyków znalazł w Opolu nową przestrzeń do prezentacji prac swoich członków. Oprócz Galerii Pierwsze Piętro artyści będą mogli prezentować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »