Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-12-02, 18:15 Autor: Katarzyna Doros

Na jeden dzień Opole będzie stolicą muzyki elektronicznej. Przed nami Festiwal Unframed 2019

Przed nami Festiwal Unframed 2019 [fot. opole.pl]
Przed nami Festiwal Unframed 2019 [fot. opole.pl]
Na jeden dzień Opole stanie się stolicą muzyki elektronicznej. Przed nami Festiwal Unframed 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Na jeden dzień Opole stanie się stolicą muzyki elektronicznej. Przed nami Festiwal Unframed 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Artyści z całego świata związani z muzyką elektroniczną pojawią się na Festiwalu Unframed 2019 w Centrum Wystawienniczym w Opolu w sobotę 7 grudnia. To pierwszy tak duży festiwal w stolicy regionu, który skupia się na współczesnej muzyce elektronicznej, szeroko pojętej sztuce i nowoczesnej technologii.
- Będą dwie sceny. Jedna z bardzo mocną elektroniką techno, na drugiej będzie bardziej koncertowe wydanie elektroniki i trochę lżejsze brzmienia - wyjaśnia Terstin Lichwała, jeden z organizatorów Festiwalu Unframed 2019. - Na scenie unframed pojawi się GusGus w dj secie, Fabrizio Rat - La Machina, który wystąpi live z fortepianem i maszynami perkusyjnymi oraz polski skład m.in. Leon, MANOID, Gogan i STABY. Natomiast, jeśli chodzi o scenę techno postawiliśmy na brytyjskich headliner'ów jak Dax J i Perc, do tego WORKS UNIT: Cleric&Reflec i mamy fajną premierę światową Parallx b2b Inhalt der Nacht, to są artyści, którzy przyjadą do nas z Berlina.

- Ten festiwal może być dużą szansą dla samego Opola, a dla nas jest ciekawym wyzwaniem - mówi Paulina Melanidu, współorganizatorka festiwalu. - Pochodzimy oboje z Opola, albo z okolic i stwierdziliśmy, że chcielibyśmy zrobić coś fajnego na swoim terenie, bo dotychczas organizowaliśmy kilka festiwali w Warszawie, i w całej Polsce jakieś mniejsze klubowe imprezy.

Zdaniem organizatorów to, że bilety cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród ludzi spoza Opola, ale również za granicą, już jest sukcesem pierwszej edycji festiwalu.

Wydarzenie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu rozpocznie się w sobotę 7 grudnia o godzinie 21:00.

Dodajmy, że Radio Opole objęło festiwal patronatem medialnym.
Terstin Lichwała
Paulina Melanidu

Kultura i rozrywka

2020-11-25, godz. 16:00 Ogrody Literatury w WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu realizuje w listopadzie różne cykle spotkań autorskich. Jednym z nich są 'Ogrody Literatury'. I w ramach nich zaprasza… » więcej 2020-11-25, godz. 13:00 MBP: Literacka opowieść o śmierci. Spotkanie z Angeliką Kuźniak W ramach 18. Opolskiej Jesieni Literackiej Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem gościem Mateusza… » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Echa przeszłości, które słychać do dziś - spotkanie z Wojciechem Tochmanem w ramach 18. Opolskiej Jesieni Litera… Wojciech Tochman - znany i wielokrotnie nagradzany pisarz oraz reporter był gościem spotkania online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-11-25, godz. 08:00 Mniej zdjęć, ale większa jakość. Taki był XXII Oleski Konkurs Fotograficzny Można już oglądać w internecie zdjęcia zgłoszone do XXII Oleskiego Konkursu Fotograficznego. » więcej 2020-11-24, godz. 20:00 Opolski Tydzień Filmu Niemieckiego w wersji on-line Do 29 listopada możemy uczestniczyć w przeglądzie filmów niemieckich. Tym razem na platformie mojekino.pl dostępnych jest 9 filmów, do których kody działają… » więcej 2020-11-24, godz. 19:00 Biała: zainwestowali w sprzęt estradowy, zorganizują więcej kulturalnych imprez plenerowych Nowoczesną, mobilną scenę z nagłośnieniem zakupiła gminna placówka kulturalna w Białej. Dzięki temu znacznie zaoszczędzi organizując imprezy plenerowe… » więcej 2020-11-24, godz. 16:00 Można zamówić książki w opolskiej bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła pomóc miłośnikom literatury. Mimo, iż placówka jest zamknięta dla czytelników to można zamówić zdalnie… » więcej 2020-11-24, godz. 14:00 Duet GOCH. wystąpi w Studiu M Radia Opole. Koncert na naszej antenie Kolejny koncert z legendarnego Studia M imienia SBB słuchacze usłyszą na głównej antenie Radia Opole. W najbliższy piątek (27.11) w naszym studiu zagra… » więcej 2020-11-24, godz. 12:53 Nie żyje opolski poeta i prozaik Władysław Żołnowski Władysław Żołnowski urodził się 3 września 1932 roku w Rohaczynie na kresach II Rzeczypospolitej. Po wojnie osiadł w Namysłowie. Pracował jako nauczyciel… » więcej 2020-11-24, godz. 08:38 Obraz współczesnego świata - spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wojciech Jagielski - znany reporter, dziennikarz oraz korespondent wojenny był gościem spotkania online w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***