Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-17, 23:12 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Rozśpiewany finał "Spotkania z muzyką klasyczną" w Gogolinie [ZDJĘCIA]

Finałowe "Spotkanie z muzyką klasyczną" w Gogolinie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Finałowe "Spotkanie z muzyką klasyczną" w Gogolinie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Przekrojowy repertuar od baroku po romantyzm, zabrzmiał podczas finałowego (17.11) koncertu realizowanego w ramach cyklu "Spotkanie z muzyką klasyczną". Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpił śpiewak Oskar Koziołek Goetz, a przy fortepianie towarzyszyła Julianna Petzuch, która zaprezentowała się także w repertuarze solowym.
Artyści postanowili umieścić w programie koncertu nie tylko akcenty moniuszkowskie, ale też w muzyczny sposób nawiązać do związków Beethovena z Głogówkiem, miejscowością, w której oboje wykonawcy aktywnie działają na co dzień.

- Ja jestem w bardzo ciężkim momencie, bardzo stresowym - przyznaje jedna ze słuchaczek. - Przyszłam specjalnie na ten koncert i na pewno bardzo mi pomógł.

Udało się także zaktywizować licznie zgromadzoną publiczność poprzez zaproszenie do wspólnego śpiewania. Większość osób opuszczała salę nucąc wybrane fragmenty koncertu. Ludzie wymieniali także między sobą wrażenia z warsztatowej części wydarzenia, w której uczyli się kanonu z muzyką Ludwiga van Beethovena oraz ćwiczyli charakterystyczną figurę rytmiczną zawartą w refrenie "Ody do radości".

- Dobrze bawiłyśmy się - przyznają uczestniczki koncertu. - A mnie rozbawił mój sąsiad, który przy śpiewaniu, zwłaszcza tego zawiłego momentu, zawsze tak mocno poruszał [się] i oczywiście karteczką, całym krzesłem, że aż mnie samą też przy okazji.

Przypomnijmy, że koncerty z cyklu "Spotkanie z muzyką klasyką", realizowane były na terenie i przy wsparciu Gminy Gogolin oraz współfinansowane przez Fundację GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie. Wydarzenie miało na celu popularyzację muzyki klasycznej w regionie, w którym tego typu oferta koncertowa jest ograniczona. Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
uczestnicy koncertu, fragmenty wydarzenia

Kultura i rozrywka

2019-12-13, godz. 19:00 Teresa Zielińska przypomniała w Opolu o "Sławnych zapomnianych" O książce 'Sławni zapomniani' Teresa Zielińska opowiadała dziś (13.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wieloletnia dziennikarka Radia Opole opisała… » więcej 2019-12-13, godz. 14:00 Teresa Zielińska opowie o "Sławnych i zapomnianych" w opolskiej MBP 'Sławni zapomniani' to tytuł dzisiejszego (13.12) spotkania, a jednocześnie trzeciej książki wieloletniej dziennikarki Radia Opole Teresy Zielińskiej. Dotyczy… » więcej 2019-12-13, godz. 13:28 Chóralna potęga Opolszczyzny w hołdzie Moniuszce [ZDJĘCIA] Koncert moniuszkowski z udziałem 7 chórów z Opolszczyzny, organów i orkiestry smyczkowej zabrzmiał w czwartkowy (12.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W pierwszej… » więcej 2019-12-13, godz. 09:57 Ostatni świąteczny poranek w Kinie Meduza w Opolu Przed nami ostatnia odsłona 'Świątecznych poranków' w Kinie Meduza w Opolu. Na sobotę (14.12) i niedzielę (15.12) zaplanowano w sumie cztery projekcje filmowe… » więcej 2019-12-13, godz. 08:00 Przed nami wystawa prac Dominika Woźniaka w Głogówku Prace plastyczne Dominika Woźniaka będzie można zobaczyć podczas dzisiejszego (13.12) wernisażu w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Artysta, od 2008 roku uczestniczący… » więcej 2019-12-13, godz. 07:00 Dekadę na scenie uczcili koncertem. Pop Marlej wystąpił w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Zespól Pop Marley powstał w 2009 roku w Opolu. To grupa muzyków, pochodzących z formacji, z różnych miast. Wcześniej związani byli z takimi zespołami jak: Rzeźnia… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kwintetowe rarytasy szykują się w Filharmonii Opolskiej Nie orkiestra kameralna ani kwartet smyczkowy, a zespół w rzadko spotykanym składzie pojawi się w piątek (13.12) na scenie sali kameralnej Filharmonii Opolskiej… » więcej 2019-12-12, godz. 18:24 Pokonkursowa wystawa bombek w WBP i wręczenie nagród Kolorowe, brokatowe i ręcznie wykonane bombki zaprezentowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wystawą i wręczeniem nagród zakończył się konkurs, w… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 Połączone chóry wykonają dzieła Moniuszki w Filharmonii Opolskiej 'Koncert połączonych chórów' zabrzmi w czwartkowy (12.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Na scenie, obok orkiestry i chóru filharmonii pod dyrekcją Przemysława… » więcej 2019-12-12, godz. 06:45 Chór MEDICANTO muzycznie wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój [ZDJĘCIA] Muzyczne wprowadzenie w przedświąteczny klimat zaproponował mieszkańcom Opola chór MEDICANTO. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Willim wystąpił w środowy (11.12) wieczór… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »