Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-04, 13:22 Autor: Mariusz Chałupnik

Pierwszy "klaps" za nami. W Opolu rozpoczęły się zdjęcia do serialu kryminalnego "Szadź"

Pierwszy dzień zdjęciowy na planie serialu "Szadź" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pierwszy dzień zdjęciowy na planie serialu "Szadź" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pierwszy dzień zdjęciowy na planie serialu "Szadź" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pierwszy dzień zdjęciowy na planie serialu "Szadź" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pierwszy dzień zdjęciowy na planie serialu "Szadź" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pierwszy dzień zdjęciowy na planie serialu "Szadź" [fot. Mariusz Chałupnik]
W Opolu ruszyły zdjęcia do serialu "Szadź". Plenerowe ujęcia do nowej produkcji są kręcone w ścisłym centrum miasta. Pierwszy dzień filmowcy spędzą przy ulicy Szpitalnej.
Jak przy każdej produkcji, tak i tu, do zdjęć zaangażowano kilkudziesięciu statystów.

- Jak zaczynamy produkcję, to robimy casting, wrzucamy ogłoszenia, w których określamy kogo potrzebujemy, czyli jaki wiek, płeć - mówi "Meksyk", koordynator statystów, epizodystów studia ABM. - Na podstawie zdjęć wybieramy statystów. Jeżeli są potrzebni epizodyści, to wtedy wysyłamy reżyserowi i potem towarzystwo się zbiera i siedzimy czekamy.

- Jestem na emeryturze i mam trochę czasu - informuje Jan, statysta. - Brałem już udział w realizacji serialu o Osieckiej. Chcę przeżyć jakąś przygodę i sprawdzić, jak to się na planie odbywa. Doświadczenie jakieś jest i jest to jakaś przygoda.

- Postanowiłyśmy z koleżankami, że to będzie ciekawe doświadczenie i się zgłosiłyśmy - dodaje Paulina z Wrocławia. - Dzisiaj nie ma zajęć na uczelni, więc wykorzystałyśmy ten fakt. Na razie żadnych emocji nie ma. Siedzimy i czekamy na zdjęcia.

- Pomysł na udział w produkcji wziął się z poczty pantoflowej - mówi Katarzyna z Opola. - Ktoś podał, że takie zdjęcia będą kręcone w Opolu i zdecydowała ciekawość, jak to wygląda.

Serial kryminalny "Szadź" to ekranizacja książki Igora Brejdyganta. Jedną z głównych ról gra Maciej Stuhr. Pierwsze odcinki zobaczymy na platformie internetowej wiosną przyszłego roku, na małym ekranie jesienią.
Początek zdjęć do serialu "Szadź" w Opolu

Kultura i rozrywka

2020-06-01, godz. 19:00 Nowe muzeum powstało na Górze św. Anny Muzeum Krzyża Świętego to nowe miejsce na Górze św. Anny do odwiedzenia. Stworzył je kolekcjoner i pasjonat, Ryszard Makowiecki. Jego prywatna kolekcja krzyży… » więcej 2020-06-01, godz. 17:00 Konkurs Energetyczny Śmieszkowiec rozstrzygnięty Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozstrzygnęła Ogólnopolskie Konkurs Plastyczny 'Energetyczny Śmieszkowiec'. Ze względu na pandemię koronawirusa konkurs odbył… » więcej 2020-06-01, godz. 14:00 Już nadajemy! Festiwalowe Radio Opole na FM i w internecie Niezapomniane utwory i wykonania, najlepsze koncerty i pamiętne debiuty. To wszystko znajdzie się na antenie specjalnie uruchomionego przez naszą stację Festiwalowego… » więcej 2020-06-01, godz. 12:00 KFPP: Tomasz Jaros wystąpi na opolskich Debiutach Tomasz Jaros wygrał Finał Szansy na Sukces Opole 2020. I za sprawą głosów telewidzów wystąpi w koncercie Debiuty tegorocznego 57. Krajowego Festiwalu Polskiej… » więcej 2020-05-31, godz. 14:30 MBP rozdaje kody do cyfrowych bibliotek Działające w czerwcu kody do bibliotek cyfrowych rozdaje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Dzięki dostępowi do tych bibliotek można przeczytać najnowsze powieści… » więcej 2020-05-31, godz. 11:00 Galeria Sztuki Współczesnej po kilku tygodniach otwiera swoje drzwi dla zwiedzających Od 1 czerwca na terenie całego obiektu może przebywać maksymalnie 24 osoby z zachowanym reżimem sanitarnym. Należy zdezynfekować ręce, założyć maseczki i utrzymywać… » więcej 2020-05-30, godz. 18:00 Festiwalu nie będzie, ale będzie radio festiwalowe! Radio Opole uruchamia specjalny kanał dostępny na FM i w internecie. Można go będzie słuchać od 1 czerwca za pomocą naszego radiowego playera na radio.opole.pl… » więcej 2020-05-30, godz. 14:00 Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na ostatnie spotkanie online Przez kilka ostatnich tygodni akcja pod hasłem #niedzielazkochanowskim cieszyła się dużym zainteresowaniem. Opolski teatr na pożegnanie wirtualnego cyklu proponuje… » więcej 2020-05-30, godz. 11:30 Filharmonia Opolska nie otworzy jeszcze swoich drzwi, ale zagra dla melomanów Od 6 czerwca między innymi teatry i filharmonie mogą wznowić działalność z widzami i słuchaczami. Filharmonia Opolska nie skorzysta z tej okazji ze względu na… » więcej 2020-05-29, godz. 19:36 Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu nominuje wszystkie dzieci do #hot16challange2 Na wykonanie zadania, które polega na stworzeniu 16 rapowanych wersów, młodzi artyści mają czas do niedzieli (31.05). Wyzwanie ma na celu wsparcie finansowe szpitali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »