Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-10-20, 15:25 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA]

Koncert rodzinny w FO w hiszpańskim klimacie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert rodzinny w FO w hiszpańskim klimacie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej.
W tym roku koncerty skierowane do rodzin z małymi dziećmi, odbywają się pod hasłem "Za siedmioma górami, za siedmioma lasami". Każde z 7 spotkań, to podróż do innej krainy, a prezentacjom muzycznym w wykonaniu orkiestry pod batutą Przemysława Neumanna, towarzyszą opowieści o przygodach baśniowych postaci Bemola i Nutki, muzyczne ciekawostki, zagadki oraz multimedialne atrakcje.

- Konwencja tych koncertów jest bardzo wymagająca, bo też dzieci to najbardziej wymagająca publiczność - mówi Agata Suchocka-Wachowska, która opracowuje i prowadzi koncerty rodzinne. - Bardzo się cieszę, że mogę swoje rozliczne talenty zaprząc do tego projektu, zainteresować, utrzymać uwagę maluchów, zachęcić je do poznawania muzyki klasycznej i nie tylko klasycznej. A przede wszystkim do odwiedzania regularnego filharmonii.

Uczestnicy koncertu zgodnie przyznają, że taka forma rodzinnego uczestniczenia w koncertach bardzo im się podoba. Dzieci chętnie też korzystają z możliwości swobodnego poruszania się po sali, żeby tańczyć do muzyki czy podjeść bliższej sceny, żeby móc przyjrzeć się orkiestrze. Dodajmy, że do udziału w koncercie zaproszono gitarzystę Pawła Kalicińskiego, który swobodnie porusza się w różnych gatunkach muzycznych.

- Bardzo mi się podobało to połączenie muzyki klasycznej i popularnej - przyznaje jeden z opiekunów. - Bardzo dobry pomysł!

Kolejny koncert rodzinny zaplanowano na 17 listopada. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Agata Suchocka-Wachowska, uczestnicy wydarzenia

Kultura i rozrywka

2019-11-18, godz. 16:30 "Póki na to czas" i Andrzej Krzywy w Małej Akademii Piosenki Andrzej Krzywy był dziś (18.11) w poniedziałek gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu. Najmłodsi mogli posłuchać jego piosenek i porozmawiać z artystą w Muzeum… » więcej 2019-11-18, godz. 08:00 "Patyki, badyle". Kolejne spotkanie autorskie 17. Opolskiej Jesieni Literackiej Urszula Zajączkowska będzie bohaterką poniedziałkowego (18.11) spotkania autorskiego w ramach 17. Opolskiej Jesieni Literackiej, organizowanej przez Miejską Bibliotekę… » więcej 2019-11-17, godz. 23:12 Rozśpiewany finał "Spotkania z muzyką klasyczną" w Gogolinie [ZDJĘCIA] Przekrojowy repertuar od baroku po romantyzm, zabrzmiał podczas finałowego (17.11) koncertu realizowanego w ramach cyklu 'Spotkanie z muzyką klasyczną'. Na scenie… » więcej 2019-11-17, godz. 20:21 "Teatr. Poczuj to". Warsztaty teatralne dla dzieci Opolski Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny zaprosił dzieci do swojej placówki, aby młodzi widzowie poznali teatr od kuchni. Warsztaty 'Multikreacje' przyciągnęły… » więcej 2019-11-17, godz. 16:36 Filharmonia: Francja-elegancja i dużo muzycznej zabawy. Za nami drugi koncert rodzinny [ZDJĘCIA] Hymn państwowy, najbardziej charakterystyczne melodie i instrumenty - to elementy, dzięki którym mali melomani poznają kulturę muzyczną kolejnych państw w ramach… » więcej 2019-11-17, godz. 14:42 "Na dwa Głosy" po raz ostatni Po sześciu latach, cykl koncertów 'Na dwa głosy' będzie miał ostatnią odsłonę. Dziś ostatni już duet zaśpiewa w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-11-17, godz. 12:48 Filharmonia Opolska: przed nami druga odsłona rodzinnych spotkań z muzyką Muzyczna uczta dla małych i dużych, zagadki, piosenki i ciekawostki ze świata klasyki, a wszystko to w żartobliwej konwencji okraszonej multimedialnymi dodatkami… » więcej 2019-11-17, godz. 11:00 Mieszkańcy Gogolina znów przekonają się, że "klasyka nie gryzie" Przed nami finałowe 'Spotkanie z muzyką klasyczną' czyli ostatni z trzech koncertów (09.11, 10.11, 17.11) organizowanych z myślą o mieszkańcach gminy Gogolin… » więcej 2019-11-17, godz. 08:46 Dwa artystyczne spojrzenia na Bogotę [ZDJĘCIA] Po raz pierwszy w Loft Gallery swoje zdjęcia pokazuje dwóch fotografików. Tym razem są to wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi. Na wystawie zatytułowanej 'W krainie… » więcej 2019-11-16, godz. 18:20 Wiarą i muzyczną pasją chcą się dzielić z innymi. Chór św. Franciszka zaśpiewa w niedzielę w Opolu Różni ich wiek i wykształcenie, łączy wspólna pasja do śpiewania. Chór św. Franciszka, który w tym roku obchodzi 12-lecie swego istnienia, wystąpi podczas niedzielnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »