Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-10-20, 11:12 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus

Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania Bauhaus © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania Bauhaus © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wieku, którego głównym celem jest przypomnienie historii Bauhausu w kreatywny sposób.
- Fotomarat(h)on, to rodzaju konkursu, gdzie uczestnicy przychodzą do Miejskiej Biblioteki Publicznej, biorą udział w warsztacie wprowadzającym w temat a następnie otrzymują kopertę z czterema tematami, które muszą w czasie czterech godzin sfotografować - mówi Sandra Mazur z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, organizatorka konkursu.

Wśród tematów, z którymi zmierzą się miłośnicy zdjęć, będzie ruch i ekspresja.
Jednym z uczestników fotomaratonu jest Arek Dobosz.

- Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni. Spodziewam się przede wszystkim czegoś nowego, okazji do czystej kreatywności, stworzenia czegoś i interakcji z ciekawymi ludźmi - mówi Arek Dobosz.

Szkoła projektowania BAUhas dała początek nowoczesności w światowej architekturze i wzornictwie. Założył ją w 1919 r. w Weimarze architekt Walter Gropius. Podstawą stylu Bauhas są prostota, oszczędność formy, odrzucenie zbędnej dekoracyjności i funkcjonalność, a to wszystko zgodnie z hasłem: „forma wynika z funkcji”.

Najlepsze dzisiaj wykonane prace, będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii 28.10 (poniedziałek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Radio Opole objęło fotomarat(h)on patronatem medialnym.
Sandra Mazur
Arek Dobosz

Kultura i rozrywka

2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej 2020-10-22, godz. 16:30 Alicja Sinicka opowie o swojej najnowszej książce "Służąca" Alicja Sinicka weźmie udział w spotkaniu online z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od powieści romantycznych… » więcej 2020-10-22, godz. 12:42 Jacek Fedorowicz kolejnym bohaterem cyklu "Zaczytane opolskie" W regionie trwa cykl „Zaczytane opolskie”, który ma na celu popularyzację czytelnictwa we wszystkich powiatach naszego województwa. Bohaterem kolejnego… » więcej 2020-10-21, godz. 18:03 Filharmonia Opolska: zmiany w koncertach i rozmieszczeniu miejsc na widowni! Najbliższe koncerty symfoniczne (23.10, 30.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera nie zostały odwołane, jednak obowiązujące ograniczenia w organizacji… » więcej 2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***