Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-10-12, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

"Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona

Bogna Iwańska [fot. Mariusz Majeran]
Bogna Iwańska [fot. Mariusz Majeran]
Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł "Kreatora Kultury" podczas gali wręczenia Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Twórców i Animatorów Kultury.
- Nagrodzone zostały Bogna Iwańska - kierowniczka biblioteki i Agata Bartosiewicz - i bardzo nas to cieszy - podkreśla Violetta Łabędzka - wicedyrektorka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. - Bo to naprawdę dodaje skrzydeł i chęci do dalszych tego rodzaju działań. To nie koniec nagród tego tygodnia. Agata Bartosiewicz i Bogna Iwańska zostały docenione za swoje działania na rzecz grup obcokrajowców. Poza zakresem swoich obowiązków, poza zawodowymi sprawami, wiele robią na rzecz integracji środowiskowej, na rzecz tego, żeby obcokrajowcy w naszym mieście poczuli się jak w domu.

Trzecim wyróżnieniem jest 1. nagroda w Konkursie IDOL w kategorii Instytucje Kultury za działalność na rzecz grup osób z niepełnosprawnościami.
Wyróżnienie otrzymała także była pracownica Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Hanna Jamry.

Biblioteka Obcojęzyczna mieści się w Opolu przy ulicy Kośnego 34.
Violetta Łabędzka

Kultura i rozrywka

2019-11-15, godz. 17:45 Bogota na fotografii barwnej i czarno-białej otworkowej Marek Poźniak i Janusz M Tylman zaprezentują w Opolu swoje niezwykłe fotografie, które powstały podczas wspólnego wyjazdu do Bogoty. Pierwszy prezentuje fotografię… » więcej 2019-11-15, godz. 16:30 Filharmonia kameralnie: przed nami występ Kwartetu "Camerata" Salonowy klimat z wygodnymi kanapami, nastrojowe światło i bardziej bezpośredni kontakt z muzykami - to wszystko cechuje koncerty kameralne realizowane przez Filharmonię… » więcej 2019-11-15, godz. 15:00 Warsztaty teatralne w opolskich "Lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora przygotował warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 8 - 13 lat. Tym razem nie będą to warsztaty aktorskie, ale street artu. Warsztaty… » więcej 2019-11-15, godz. 14:15 Miłośnicy fantastyki opanują w weekend Opole 7. Konwent Fanów Fantastyki Opolcon 2019 rozpocznie się dzisiaj (15.11) w Opolu. Całość rusza o godzinie 17.00 i potrwa przez trzy dni. » więcej 2019-11-15, godz. 13:30 Janek Samołyk i Leon Rebizant w Probierni Matecznik w Opolu '2 głosy, 2 gitary, tysiąc opowieści' to tytuł dzisiejszego (15.11) koncertu duetu S&B w składzie Janek Samołyk i Leon Rebizant (czyli Rafał Doliński). » więcej 2019-11-15, godz. 13:00 Listopadowe wspomnienie opolskiej artystki [ZDJĘCIA] Przyjaciele i znajomi Lucilli Kossowskiej ze Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego wspominali zmarłą koleżankę Lucillę Kossowską. Po Mszy świętej… » więcej 2019-11-15, godz. 12:00 W Galerii WuBePe królowała wiolonczela. Wystąpili młodzi muzycy „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki”. Młodzi muzycy po raz kolejny koncertowali w gmachu w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w stolicy naszego regionu. Uczniowie… » więcej 2019-11-15, godz. 12:00 Trwa III Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu. "Widzimy tutaj osoby, które są zafascynowane książką" Bibliotekarze, nauczyciele, psychologowie, terapeuci i pisarze z różnych stron Polski zjechali na III Ogólnopolską Konferencję Biblioterapeutyczną w stolicy naszego… » więcej 2019-11-15, godz. 07:45 Opolska Jesień Literacka: spotkanie z Leszkiem Cichym przyciągnęło tłum słuchaczy [ZDJĘCIA] O zdobywaniu szczytów, racjonalnym podejściu do wypraw wysokogórskich i książce 'Trzy bieguny. Dotknąć niemożliwego' współtworzonej z Markiem Kamińskim opowiadał… » więcej 2019-11-14, godz. 21:30 Kraina Łagodności zagościła w Radiu Opole. Zespół Ponad Chmurami zagrał w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Bohaterem czwartkowego koncertu w naszej rozgłośni był zespół Ponad Chmurami, który tworzą Katarzyna i Nikodem Jacukowie. Mają na swoim koncie już kilka płyt… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »