Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-09-19, 20:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Rozśpiewany początek 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA]

Inauguracja 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Inauguracja 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nietypowe muzyczne spotkanie i sala wypełniona młodzieżą - tak został zainaugurowany 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarzenie, na które łącznie składa się 8 koncertów, potrwa do 29 września.
Warsztatowo-koncertowe spotkanie, zatytułowane "Beethoven na zachętę", poprowadził Oskar Koziołek Goetz, śpiewak pochodzący z okolic Głogówka. Artysta nie tylko przybliżał wybrane tematy z najsłynniejszych dzieł Beethovena z pomocą pianisty Mateusza Rożka, korzystając także z prezentacji multimedialnych. Włączył również w zajęcia elementy warsztatów wokalnych, zachęcając uczestników do wspólnego śpiewu. O zaprezentowanie możliwości połączenia muzyki Beethovena z tańcem zadbała natomiast tancerka Natalia Kawa.

- Warsztaty miały na celu to, żeby przybliżyć trochę Beethovena i jego muzykę - mówi Oskar Koziołek Goetz. - Dzieci reagowały, słuchały, śpiewały. Dzieci jak gdyby poddawały się moim sugestiom, powiedzmy w wielkim cudzysłowie, dyrygenckim. Jestem bardzo zadowolony z tych warsztatów.

- Było super! Fajnie grał pan Mateusz i ten drugi pan też fajnie opowiadał - przyznaje jedna z uczestniczek wydarzenia.

Przypomnijmy, że czwartkowe (19.09) warsztaty, które odbyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, to zaledwie jeden z ośmiu koncertów zaplanowanych w ramach tegorocznego festiwalu beethovenowskiego. Najbliższy koncert odbędzie się w piątek (20.09) o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Bartłomieja w Głogówku. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod batutą Przemysława Neumanna. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole jest bezpłatny.
Oskar Koziołek Goetz, uczestniczka wydarzenia

Kultura i rozrywka

2019-10-23, godz. 21:44 Artystyczny głos z Ukrainy. Nowa wystawa na opolskim rynku 15 artystów z Ukrainy, którzy na co dzień mieszkają w stolicy naszego regionu zaprezentowało swoje prace na opolskim rynku. Wydarzenie to wpisuje się trwające ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Zaczytana ławeczka na 70-lecie biblioteki w Gogolinie Gminna biblioteka z Gogolina obchodzi w tym roku 70. urodziny. Z tej okazji przez cały rok organizowane są spotkania z autorami książek, gry, konkursy, był to ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:45 Nie bój się kultury! Debata w Collegium Civitas UO Jakie są potrzeby odbiorców kultury? Z czego wynikają i co na nie wpływa? Na ten temat rozmawiali w środę (23.10) uczestnicy debaty w Collegium Civitas Uniwer ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:06 "Szadź" w Opolu. Miasto będzie planem filmowym To już pewne. Opolski ratusz podpisał umowę z telewizją TVN S.A. na lokowanie miasta w serialu telewizyjnym, którego emisja nastąpi w 2020 roku. » więcej 2019-10-23, godz. 14:20 Indigo Child zagra w legendarnym Studiu M im.SBB. Zostały ostatnie bilety! Czerpią inspiracje z muzyki lat 70. i twórczości takich grup jak SBB, Czarny Pies, Czesław Niemen, czy The Doors, tworzą autorską muzykę z tekstami w języku p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:00 "To będzie XXI wiek. Nowoczesność". Gość Radia Opole o remoncie teatru Na początku przyszłego roku rusza remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - Za 23 miliony złotych w placówce zmieni się sporo. Zarówno pod względem est ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:30 Wyruszyli do Gwinei w poszukiwaniu źródeł muzyki i tańca Na początku tego roku uczniowie i nauczyciele opolskiej Szkoły Rytmu Ethnica-Art ze swoimi czeskimi przyjaciółmi przez niespełna miesiąc przebywali w gwinejsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 08:30 Ukraińska nuta i wschodnie przysmaki wypełniły MBP w Opolu. Trwają Dni Ukraińskie w Opolu Lalki motanki, tradycyjne ukraińskie pieśni w wykonaniu zespołu 'Dolce' z Iwano-Frankiwska i potrawy wprost zza wschodniej granicy przyciągnęły tłumy do Miejs ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:30 Mieszkańcy Opola mogą przenieść się w czasie. Wszystko dzięki nowej wystawie! Wystawa pod tytułem 'Tego Opola już nie ma' pojawiła się dziś (22.10) przed opolskim ratuszem. Na kilkudziesięciu fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodow ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego 'Opole' i 'Trybuny Opolskiej', laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »