Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-09-12, 10:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Już w piątek zaczyna się IV Festiwal Mikołaja z Koźla

IV Festiwal Mikołaja z Koźla [fot. archiwum organizatorów]
IV Festiwal Mikołaja z Koźla [fot. archiwum organizatorów]
IV Festiwal Mikołaja z Koźla [fot. archiwum organizatorów]
IV Festiwal Mikołaja z Koźla [fot. archiwum organizatorów]
Po raz IV w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się festiwal Mikołaja z Koźla. To cykl koncertów muzyki dawnej, nawiązującej do postaci średniowiecznego zakonnika, autora wielu pieśni religijnych. Muzycznym uniesieniom towarzyszyć będzie festyn i turniej rycerski. Tegoroczny festiwal potrwa od 13 do 15 września.
- Festiwal inaugurujemy już w piątek. O godzinie 19:00 w kościele św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej wystąpi Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński w programie tytułowym tegorocznej edycji festiwalu „O bolesnych pocieszenie”. Tytuł pochodzi z kolejnego rękopisu Mikołaja z Koźla, którym chcielibyśmy się z państwem podzielić - mówi Wojciech Wójcicki, dyrektor artystyczny festiwalu.

W sobotę o 16:00 wystąpi Jan Bokszczanin, który zaprezentuje organowe formy renesansu, a o 19:00 Cantores Minores Wratislaviensis z programem "Bach i jego poprzednicy”. W niedzielę o 16:00 zaprezentuje się Władysław Kłosiewicz a o 19:00 Tytus Wojnowicz.

- Zapraszamy też na kozielskie błonia na festyn i turniej rycerski – mówi Andrzej „Efendi” Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. - Czeka moc atrakcji. Od kaskaderów konnych, poprzez pokazy rycerskie, łucznicze, sokolnicze i masę innych atrakcji. W sobotę zaczynamy o godzinie 12.00.

Chętni będą mogli spróbować swoich sił w łucznictwie, wziąć udział w biegu rycerskim i biegu dam oraz warsztatach rzemiosł dawnych.

Radio Opole objęło IV Festiwal Mikołaja z Koźla patronatem medialnym.
Wojciech Wójcicki
Andrzej „Efendi” Kościuk

Kultura i rozrywka

2020-02-16, godz. 13:40 Prapremiera w opolskich "lalkach". O Słoniu, Wilku i... Najmniejszym Ziarenku Piasku [ZDJĘCIA] Salwy śmiechy rozbrzmiewały podczas prapremiery w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Aktorzy bawili widzów podczas przedstawienia 'Wielki mi Coś' Marty Guśniowskiej… » więcej 2020-02-15, godz. 14:13 Tango na fotografii w Grodkowie [ZDJĘCIA] Tango jest tematem przewodnim wystawy fotograficznej Janusza Pasiecznego, którą możemy oglądać w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Autor jest związany z… » więcej 2020-02-14, godz. 10:15 W Tułowickim Ośrodku Kultury od rana wybrzmiewają utwory... o miłości Od godziny 9.30 na scenie Tułowickiego Ośrodka Kultury swoje umiejętności wokalne prezentują uczestnicy XIX Festiwalu 'Piosenki z serduszkiem'. Soliści występujący… » więcej 2020-02-12, godz. 16:04 "Wielkie mi coś", czyli historia słonia, który połknął księżyc. Kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Słoń Pistacjusz połknął księżyc - właśnie o tym traktuje spektakl 'Wielkie mi coś' w reżyserii Marty Guśniowskiej. To kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki… » więcej 2020-02-12, godz. 15:04 Opolanka Barbara Białowąs, reżyser filmu "365 dni" oraz aktorzy spotkają się z widzami w stolicy regionu Film '365 dni' przedstawia historię Laury, która chcąc ratować swój rozpadający się związek, wyjeżdża na Sycylię. Tam poznaje tajemniczego, niebezpiecznego mężczyznę… » więcej 2020-02-12, godz. 11:16 Polscy chirurdzy organizują konkurs plastyczny dla szkół 'Dzieci Chirurgom, Chirurdzy Dzieciom' - pod takim hasłem organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci klas 0-3 szkół podstawowych przez Sekcję Wideochirurgii… » więcej 2020-02-11, godz. 20:35 Kameralny seans filmowy, czyli walentynkowa propozycja kina Meduza w Opolu Na piątek (14 lutego) zaplanowano w sumie cztery pokazy. Pierwszą propozycją jest wielokrotnie nagradzany obraz 'W kręgu miłości'. To filmowa adaptacja teatralnej… » więcej 2020-02-11, godz. 12:00 Rodzinna gra terenowa w murach niemodlińskiego zamku 'W starym zamku słychać wołanie, czyli gra łańcuszkowa z tajemnicą' - z taką propozycją do mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości wychodzi zamek w Niemodlinie… » więcej 2020-02-11, godz. 10:00 Ruszyły zgłoszenia do konkursu fotograficznego "Wielka Rosja w małym kadrze" Udział w konkursie mogą wziąć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy w każdym wieku. Fotografie mogą przedstawiać rosyjską architekturę, portrety, krajobrazy… » więcej 2020-02-10, godz. 20:10 Harry Duda w 56. rocznicę debiutu literackiego spotkał się z czytelnikami Ponad pół wieku temu miał swój debiut literacki na antenie Radia Opole. Dziś (10.02) wieczorem spotkał się ze swoimi przyjaciółmi, czytelnikami i miłośnikami poezji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »