Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-08-31, 11:45 Autor: Katarzyna Doros

Marzą o pracy producenta, dj-a czy muzyka. Fach szlifowali na warsztatach Młodego Realizatora Dźwięku

Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przez pięć dni uczyli się, jak działa studio nagraniowe, pracowali przy montowaniu i produkcji piosenki. Uczestnicy warsztatów "Młodego Realizatora Dźwięku" pod okiem producentów muzycznych Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu mieli okazję poznać podstawy akustyki. Zadaniem każdej osoby było nagranie jednego dźwięku, z którego potem tworzono gotowy podkład muzyczny.
- To takie początki pracy realizatora. Każdy musiał oczywiście zacząć od zwijania 15- metrowego kabla, bo to część naszej pracy - mówi Ireneusz Andres ze studia edukacyjnego Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. - Było trochę praktycznych rzeczy, takich jak podłączanie sprzętu, który mikrofon jest pojemnościowy, który dynamiczny, jak się buduje utwór, jak się buduje sesję, jak się po kolei nagrywa muzyków.

- Tu zgłośnić, tu podgłośnić, dosyć dużo tego jest, jeśli to, na czym pracujemy ma 20 ścieżek, a każda ścieżka nagrywana jest osobno na inny mikrofon, to jeszcze trzeba nad tym popracować, obciąć, przyciąć, zapętlić - mówi Kuba, uczestnik warsztatów.

- Jak nam pokazywali co do czego służy, co jak się robi, to tego jest tak dużo, że naprawdę trudno to zapamiętać. Wszystkie dźwięki, które przynieśliśmy na zajęcia odsłuchiwaliśmy i okazało się, że nawet ze zwykłego dźwięku np. przejeżdżającego samochodu da się stworzyć coś niesamowitego - dodaje Zuzanna.

Efektem wspólnej pracy są dwie piosenki stworzone przez uczestników warsztatów oraz hasła reklamujące edukacyjne studio nagrań w Muzeum Polskiej Piosenki.
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Kultura i rozrywka

2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »