Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-08-31, 11:45 Autor: Katarzyna Doros

Marzą o pracy producenta, dj-a czy muzyka. Fach szlifowali na warsztatach Młodego Realizatora Dźwięku

Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przez pięć dni uczyli się, jak działa studio nagraniowe, pracowali przy montowaniu i produkcji piosenki. Uczestnicy warsztatów "Młodego Realizatora Dźwięku" pod okiem producentów muzycznych Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu mieli okazję poznać podstawy akustyki. Zadaniem każdej osoby było nagranie jednego dźwięku, z którego potem tworzono gotowy podkład muzyczny.
- To takie początki pracy realizatora. Każdy musiał oczywiście zacząć od zwijania 15- metrowego kabla, bo to część naszej pracy - mówi Ireneusz Andres ze studia edukacyjnego Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. - Było trochę praktycznych rzeczy, takich jak podłączanie sprzętu, który mikrofon jest pojemnościowy, który dynamiczny, jak się buduje utwór, jak się buduje sesję, jak się po kolei nagrywa muzyków.

- Tu zgłośnić, tu podgłośnić, dosyć dużo tego jest, jeśli to, na czym pracujemy ma 20 ścieżek, a każda ścieżka nagrywana jest osobno na inny mikrofon, to jeszcze trzeba nad tym popracować, obciąć, przyciąć, zapętlić - mówi Kuba, uczestnik warsztatów.

- Jak nam pokazywali co do czego służy, co jak się robi, to tego jest tak dużo, że naprawdę trudno to zapamiętać. Wszystkie dźwięki, które przynieśliśmy na zajęcia odsłuchiwaliśmy i okazało się, że nawet ze zwykłego dźwięku np. przejeżdżającego samochodu da się stworzyć coś niesamowitego - dodaje Zuzanna.

Efektem wspólnej pracy są dwie piosenki stworzone przez uczestników warsztatów oraz hasła reklamujące edukacyjne studio nagrań w Muzeum Polskiej Piosenki.
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Kultura i rozrywka

2020-09-20, godz. 20:30 Apetycznie i po staropolsku - w Zopowych pod Głubczycami gospodynie przypomniały kresową kuchnię Ziemniaczana babka, pałanyci, bułki galicyjskie z kaszą i twarogiem, gołąbki i inne potrawy zagościły na stołach gospodyń podczas Festiwalu Staropolskich… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 Głogówek: przed nami recital fortepianowy Michała Szymanowskiego Recital fortepianowy zamknie pierwszą serię koncertową tegorocznego, 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, czyli wydarzenia upamiętniającego… » więcej 2020-09-20, godz. 13:00 Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej koncertowo rozpoczyna kolejny rok działalności Organy zabrzmią dziś (20.09) w Filharmonii Opolskiej. Przy potężnym instrumencie, posiadającym 3526 piszczałek i zbudowanym w 1996 roku dzięki społecznemu… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Piastonalia 2020 na Politechnice Opolskiej odwołane. Samorząd studencki zdaje sobie sprawę z zagrożenia epidemiczn… Nie będzie Piastonaliów 2020. Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej definitywnie zrezygnował z organizacji największej imprezy dla żaków. » więcej 2020-09-19, godz. 14:00 Głogówek: Agata Szymczewska powraca na Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena! Wiolonczelista Bartosz Koziak wspólnie z pianistką Agnieszką Kozło wystąpili w drugim dniu 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Artyści… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 Opole: "rozświetlone" obrazy w Bonk Art Gallery Pochodzący z Sosnowca Jacek Rykała, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prezentuje swoje obrazy w nowej galerii działającej na opolskim Rynku. Wystawa… » więcej 2020-09-18, godz. 19:29 XV tom Kresowej Atlantydy pokazuje Wilno, którego już nie ma. Spotkanie w ogrodzie WBP w Opolu [ZDJĘCIA] Dwa tomy 'Kresowej Atlantydy' powstały w ciągu roku. W tym roku mieliśmy już książkę o Stanisławowie, a w piątek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej… » więcej 2020-09-18, godz. 16:19 W Opolu wystartował Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych W opolskiej Talentowni ruszyły Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych. To impreza skierowana przede wszystkim do dzieci, młodzieży, ale również rodziców. Ma dać… » więcej 2020-09-18, godz. 13:47 Szykuje się smakowita niedziela w Zopowych. Tam właśnie zaplanowano Festiwal Staropolskich Smaków Festyn rodzinny, dmuchańce dla dzieci i kiermasz produktów regionalnych oraz rękodzieła czekają na wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie (20.09) odwiedzą… » więcej 2020-09-18, godz. 11:40 Katarzyna Kobylarczyk o książce "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany" - Trzeba podchodzić z wielkim szacunkiem do rozmówcy, który powierza nam swoją historię - mówi Katarzyna Kobylarczyk, autorka książki 'Strup. Hiszpania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***