Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-08-25, 07:51 Autor: Katarzyna Doros

Barwnie żegnali wakacje w Krasiejowie. Festiwal kolorów w JuraParku przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]

Barwne pożegnanie wakacji w Krasiejowie [fot. Katarzyna Doros]
Barwne pożegnanie wakacji w Krasiejowie [fot. Katarzyna Doros]
Mimo, że do rozpoczęcia roku roku szkolnego zostało jeszcze 9 dni, w JuraParku w Krasiejowie już żegnano wakacje. Eksplozja kolorów, pokaz ledshow, czy warsztaty tańca, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla najmłodszych.
W festiwalu kolorów, który nawiązuje do indyjskiego święta Holi i polega na obsypywaniu się proszkiem w różnych barwach, udział wzięły rodziny z całego regionu.

- Trzeba rzucać proszkami bardzo wysoko i potem wszyscy stają się kolorowi - tłumaczy Monika ze Spóroka.

- Kończymy wakacje, spędzamy czas z rodzicami, jesteśmy kolorowi, weseli i szczęśliwi - mówi pani Malwina z Jordanowa.

- Szkoda, że wakacje się kończą, nie tęsknię za szkołą. Nie ma żadnej wymówki, wakacje powinny być cały czas. Obrzucamy się kolorem niebieskim, zielonym i pomarańczowym z ciocią, mamą, wujkiem. Nikt nie protestuje - dodaje Kajetan.

- Przyszliśmy obrzucać się kolorami i na razie jesteśmy tęczowi. Ja mam na sobie kolor niebieski i zielony, a ja żółty. Jest dobra zabawa - mówią Milena i Bartek.

- Żeby wspierać dzieci, przyszliśmy dzisiaj razem z nimi - dodaje pani Agata z Prudnika.

Uczniowie do szkolnych ławek zasiądą już w poniedziałek (2 września).

Dodajmy, że Radio Opole zabawę w Krasiejowie objęło patronatem medialnym.
Pożegnanie wakacji w Krasiejowie

Kultura i rozrywka

2019-09-21, godz. 16:45 "Dobry wieczór z Wodeckim". Gościem Katarzyna Wodecka-Stubbs W Muzeum Polskiej Piosenki odbyło się wyjątkowe spotkanie pt: 'Dobry Wieczór z Wodeckim'. » więcej 2019-09-21, godz. 12:59 Owacyjne przyjęcie koncertu inauguracyjnego 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Owacyjnie zakończył się koncert symfoniczny oficjalnie otwierający 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. W piątkowy (20.09) wieczór w Koś ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:00 Kino Meduza dla najmłodszych. W Opolu rusza Festiwal Filmowy "Kino Dzieci" 'Kino Dzieci' to ogólnopolska inicjatywa, która w tym samym czasie odbywa się w 15 innych miastach Polski. Tegoroczne hasło brzmi: 'Czas na spotkanie'. Dzieci ... » więcej 2019-09-19, godz. 21:00 Chce teatru różnych perspektyw. Norbert Rakowski o wizji kolejnych 4 lat w TJK Jeszcze w tym roku przed nami trzy premiery w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Instytucja ma już nową stronę internetową. Chcę także komunikować się z ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Rozśpiewany początek 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Nietypowe muzyczne spotkanie i sala wypełniona młodzieżą - tak został zainaugurowany 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarzenie, na ... » więcej 2019-09-19, godz. 09:01 Niedziela z Europejskimi Targami Chłopskimi w gminie Olszanka. Znany kucharz będzie smażyć na wielkiej patelni Smażenie na wielkiej patelni, konkurs 'Sałatkowa Rewia' i pokaz tradycyjnych zawodów to część atrakcji przygotowywanych na XIX Europejskie Targi Chłopskie w K ... » więcej 2019-09-18, godz. 21:35 Różnorodność w kameralnym wydaniu. Rusza 9. Festiwal "W oparach dźwięków" Nietypowe instrumenty, kameralny klimat i interdyscyplinarne podejście do świata dźwięku - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', kt ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:30 Warsztaty dla młodzieży i rekordowa liczba koncertów. Przed nami festiwal beethovenowski w Głogówku! Koncerty kameralne, symfoniczne, a nawet zajęcia muzyczne dla młodzieży - tak zapowiada się 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarze ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Żołnierze kampanii wrześniowej w niewoli Wehrmachtu i NKWD. Wystawa w Opolu 'To jeszcze nie koniec... Żołnierze września 1939 roku w niewoli Wehrmachtu i NKWD' - to tytuł wystawy otwartej przed siedzibą Centralnego Muzeum Jeńców Wojen ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:30 Opolskie Lamy odkrywają karty. Znamy program 17. Festiwalu Filmowego w stolicy regionu Blisko 90 projekcji filmowych, kilkanaście wydarzeń towarzyszących i mnóstwo odwiedzających - to składa się na program 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »