Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-10, 17:00 Autor: Wojciech Murański

Opole: poszukiwani wolontariusze na Nokta Festival 2019

Nokta Festival [mat. promocyjne Nokta Studio]
Nokta Festival [mat. promocyjne Nokta Studio]
Organizatorzy opolskiego festiwalu artystycznego Nokta poszukują wolontariuszy. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w czwartek (18.07) o godzinie 17:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Oferta skierowana jest do każdego, kto interesuje się szeroko pojętą kulturą i jest gotów pracować do późnych godzin nocnych. Warunkiem jest ukończenie 16 roku życia.

- Bez wolontariuszy takie wydarzenia w ogóle nie istnieją - mówi Patrycja Kostyra z Nokta Studio. - Organizatorzy nie są w stanie po prostu sięgnąć do pewnych rzeczy, a wolontariusze są przedłużeniem ich rąk, nóg, często głów. Także, bardzo serdecznie zapraszamy, wolontariusze nie będą tylko trybikami, które będą siedzieć w ustawionym miejscu. Będą uczestnikami tego wydarzenia, zarówno jako współorganizatorzy pewnego rodzaju, a także jako goście.

Tym, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, nie jako wolontariusze, ale artyści, przypominamy, że do 28 lipca trwa tzw. Open Call, w którym zgłaszać się mogą twórcy.

-Jest to nabór artystów wszelkiej maści, artystów amatorów i profesjonalistów, którzy jakby nie są bezpośrednio w tej chwili w lineupie. Kto był na Nokcie, ten wie, jakie mniej więcej rzeczy prezentujemy. Rzeczy z zakresu VRu, z różnych takich zjawisk multimedialnych, tej sztuki nowoczesnej. Także, jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na siebie, albo chciałby też nawet wystąpić w jakiś sposób, to jeszcze jest szansa się zgłosić - dodaje Kostyra.

Nokta Festival 2019 odbędzie się 23 i 24 sierpnia w opolskim teatrze dramatycznym.
Patrycja Kostyra
Patrycja Kostyra

Kultura i rozrywka

2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 11:07 Autorskie spotkanie w WBP o czasach PRL Pierwsze w czasach pandemii koronawirusa spotkanie autorskie z publicznością organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Gościem będzie warszawski dziennikarz… » więcej 2020-07-07, godz. 07:30 Grupy rekonstrukcyjne i bractwa z kilku krajów chcą przyjechać na Międzynarodowy Turniej Rycerski do Byczyny Dużym zainteresowaniem cieszy się planowany na drugi weekend września Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach obok Byczyny. » więcej 2020-07-06, godz. 13:00 "Wpadnij w bibliosieć". Spotkania online z youtuberkami organizuje MBP w Opolu Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska to absolwentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, które prowadzą jeden z najprężniej rozwijających… » więcej 2020-07-06, godz. 11:15 Konkurs na najlepszy rap organizuje Nyski Dom Kultury Nyski Dom Kultury poszukuje młodych, utalentowanych twórców, którzy chętnie rozwijają swoje muzyczne pasje. Trwa wakacyjny konkurs na najlepszy rap. Zainteresowani… » więcej 2020-07-05, godz. 11:58 "Ekowakacje" w MBP w Kędzierzynie-Koźlu zaprzyjaźnią z przyrodą i zachęcą do proekologicznych postaw Zajęcia edukacyjno-plastyczne i warsztaty literackie z makulaturą, bioróżnorodnością i recyklingiem w tle. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »