Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-17, 14:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Jubileusz Tomasza Lipińskiego. Determinacja była kluczową decyzją [FILM, ZDJĘCIA]

56.KFPP: Jubileusz Tomasza Lipińskiego. Determinacja była kluczową decyzją
Tomasz Lipiński obchodzi w tym roku 40-lecie pracy artystycznej. Twórczości muzyka, wokalisty, autora tekstów i kompozytora poświęcona będzie druga część koncertu alternatywnego 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta w 1979 roku założył zespół Tilt i debiutował w Klubie Remont w Warszawie.
- Od dziecka miałem skłonność do muzyki, ale warunki były takie, że nie mogłem się jej uczyć - mówi Tomasz Lipiński. - Nie miałem warunków finansowych. Byłem dzieckiem wychowanym przez samotną matkę w dość trudnych warunkach finansowych, w porównaniu z dzisiejszymi to bardzo nawet. Nie było opcji na naukę muzyki. Nie było miejsca, żeby wstawić pianino, więc spróbowałem sam się uczyć. Ta determinacja poznawania, wejścia w ten wszechświat, kosmos muzyczny i poznawania go to właściwie najważniejsza i kluczowa decyzja - dodaje.

Tomasz Lipiński wybrał cztery piosenki, które usłyszymy wieczorem w amfiteatrze opolskim.

- Z piosenkami to jest trochę tak jak z dziećmi - mówi artysta. - Niektóre z tych dzieci są bardziej popularne, niektóre są mądrzejsze. Niektóre są może fajniejsze i milsze. Wybrałem takie cztery trochę różne. Wszystkie należą do dzieci cieszących się popularnością. Wszystkie opowiadają o ważnych rzeczach - dodaje.

Koncert alternatywny rozpocznie się w opolskim amfiteatrze o godz. 21:00. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu. Będziemy ten koncert transmitować na naszej antenie.
Tomasz Lipiński 1
Tomasz Lipiński 2

Kultura i rozrywka

2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw… » więcej 2020-08-02, godz. 16:00 Elektrośmieci możesz wymienić na darmowe bilety do teatru, kina czy muzeum Mieszkańcy regionu za zebrane elektroodpady otrzymają bilety do różnych placówek kultury. Z taką inicjatywą wyszło stowarzyszenie Aglomeracja Opolska… » więcej 2020-08-01, godz. 16:00 Opolanie korzystają z weekendu darmowych atrakcji. Ogród zoologiczny cieszy się dużym powodzeniem Trwa weekend bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców Opola. To nagroda za rekordową - blisko 70-procentową - frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenck… » więcej 2020-07-31, godz. 12:45 Mieszkańcy naszego regionu mogą nauczyć się bezpłatnie malować porcelanę opolskim wzorem. Ruszyły warsztaty W Muzeum Wsi Opolskiej rozpoczął się cykl warsztatów rękodzieła artystycznego, które poprzedzają wojewódzki konkurs plastyki obrzędowej. Pod okiem twórczyń… » więcej 2020-07-30, godz. 16:48 Są pieniądze na remont Domu Kultury w Kujawach. Gmina Strzeleczki pozyskała pół miliona złotych dofinansowania Gmina Strzeleczki otrzymała 500 tysięcy złotych dofinansowania na remont Domu Kultury w Kujawach. To kolejne pieniądze pozyskane w ramach Programu Rozwoju… » więcej 2020-07-29, godz. 18:49 4 wiejskie filie kluczborskiej biblioteki przeznaczone do likwidacji. Są rzadko odwiedzane i zbyt drogie w utrzymaniu Uchwałę o zamiarze likwidacji 4 filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przyjęła kluczborska rada miejska. » więcej 2020-07-29, godz. 15:00 Na lekcję polskości zaprasza opolska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej Wykonają utwory i wyrecytują wiersze, które mają przybliżyć młodym ludziom losy pokolenia walczącego o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Opolska… » więcej 2020-07-29, godz. 06:00 Przeleżały tysiące lat w ziemi, zostały odkryte przez spacerowicza. Cenne artefakty z Jabłonki już do obejrzenia… Liczący sobie ponad trzy tysiące lat skarb z Jabłonki zaprezentowano w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Znalezisko to składa się z 10 przedmiotów wykonanych… » więcej 2020-07-28, godz. 20:00 "Piosenka wNET!" - nowy projekt Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu trwają intensywne prace nad realizacją projektu pod hasłem 'Piosenka wNET!', który będzie się składał z 15 warsztatów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »