Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-17, 14:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Jubileusz Tomasza Lipińskiego. Determinacja była kluczową decyzją [FILM, ZDJĘCIA]

56.KFPP: Jubileusz Tomasza Lipińskiego. Determinacja była kluczową decyzją
Tomasz Lipiński obchodzi w tym roku 40-lecie pracy artystycznej. Twórczości muzyka, wokalisty, autora tekstów i kompozytora poświęcona będzie druga część koncertu alternatywnego 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta w 1979 roku założył zespół Tilt i debiutował w Klubie Remont w Warszawie.
- Od dziecka miałem skłonność do muzyki, ale warunki były takie, że nie mogłem się jej uczyć - mówi Tomasz Lipiński. - Nie miałem warunków finansowych. Byłem dzieckiem wychowanym przez samotną matkę w dość trudnych warunkach finansowych, w porównaniu z dzisiejszymi to bardzo nawet. Nie było opcji na naukę muzyki. Nie było miejsca, żeby wstawić pianino, więc spróbowałem sam się uczyć. Ta determinacja poznawania, wejścia w ten wszechświat, kosmos muzyczny i poznawania go to właściwie najważniejsza i kluczowa decyzja - dodaje.

Tomasz Lipiński wybrał cztery piosenki, które usłyszymy wieczorem w amfiteatrze opolskim.

- Z piosenkami to jest trochę tak jak z dziećmi - mówi artysta. - Niektóre z tych dzieci są bardziej popularne, niektóre są mądrzejsze. Niektóre są może fajniejsze i milsze. Wybrałem takie cztery trochę różne. Wszystkie należą do dzieci cieszących się popularnością. Wszystkie opowiadają o ważnych rzeczach - dodaje.

Koncert alternatywny rozpocznie się w opolskim amfiteatrze o godz. 21:00. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu. Będziemy ten koncert transmitować na naszej antenie.
Tomasz Lipiński 1
Tomasz Lipiński 2

Kultura i rozrywka

2019-07-17, godz. 19:30 Ważna jest integracja i dobry humor. I opolski zlot Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia. Łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. » więcej 2019-07-17, godz. 17:45 15. Master Truck przed nami. Początek już w piątek Ciężkie maszyny ozdobione w oryginalny sposób powoli zmierzają w stronę Opola. W piątek (19.07) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, startuje 15. już edycja Międ ... » więcej 2019-07-17, godz. 14:00 Rusza festiwal towarzyszący VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej Rozpoczęła się 6. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Od wczoraj młodzi wiolonczeliści z całej Europy (m.in. Rosji, Niemiec, Francji czy Anglii) bi ... » więcej 2019-07-17, godz. 08:00 Radio Opole na Colours Of Ostrava Dziennikarze Radia Opole będą relacjonować największy w Czechach festiwal muzyczny. W środę (17.07) rozpoczyna się Colour Of Ostrava. Do niedzieli na wielu sc ... » więcej 2019-07-16, godz. 19:58 Można dotknąć przeszłości. Są jeszcze miejsca na warsztaty archeologiczne w Kędzierzynie-Koźlu To gratka dla młodych odkrywców, zainteresowanych historią, także tą nieznaną. Zostały jeszcze miejsca na zbliżające się warsztaty archeologiczne, prowadzone ... » więcej 2019-07-16, godz. 12:49 Nostalgiczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej Prace Brigit Puve, estońskiej fotograf mieszkającej w Tallinie oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-07-15, godz. 21:15 W ciągu pięciu lat ze zbioru MBP w Opolu "wyparowało" 130 książek. To tzw. ubytki względne Inwentaryzacja zakończona, czytelnicy odetchnęli z ulgą. Dwa tygodnie trwała ewidencja zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, p ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:39 Martwa natura, pejzaże i architektura. Nowa wystawa opolskich seniorów „Letnie impresje” to tytuł nowej wystawy, która pojawiła się w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Sekcja plastyczna „Akwarela”, działaj ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:58 W Muzeum Śląska Opolskiego można było posłuchać o przedstawicielach wrocławskiej szkoły szkła Oprowadzanie kuratorskie po wystawie szkła i ceramiki autorstwa małżeństwa Eryki i Jana Drostów zaproponowało opolanom Muzeum Śląska Opolskiego. Kuratorem tej ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:15 Pociągiem na Pol'and'Rock Festival z trzech opolskich miast. Na bilet w dwie strony trzeba wydać 130 złotych Trzy pociągi zawiozą mieszkańców naszego województwa na Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie. Wszystkie składy pojadą wieczorem i w nocy z 31 lipca na 1 sierpni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »