Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-16, 11:31 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Podróż w piosence, piosenka w podróży... Za nami "Walizki moje pełne snów..."[ZDJĘCIA, 360 STOPNI]

Za nami koncert "Walizki mojej pełne snów... czyli podróż poety" w ramach 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dziewiętnastu artystów wyśpiewało piosenki o podróżach po świecie, ale też w głąb samego siebie.
Koncert poprowadził Krzysztof Respondek. Wyreżyserowała go Beata Szymańska-Masny, a kierowniczką muzyczną była Dorota Szpetkowska.

Olga Bończyk zaśpiewała piosenkę z repertuaru Kaliny Jędrusik pt. "Nie pożałuje Pan".

- Bardzo sensualna piosenka - mówi artystka. - Bardzo się cieszę, ja w ogóle uwielbiam Kalinę Jędrusik. Uwielbiam w ogóle duet mistrzowski Wasowski-Przybora. Tekst i muzyka absolutnie genialne. To jest materiał do fantastycznej pracy. W tym koncercie pracowało mi się znakomicie z Grzegorzem Urbanem, który jest aranżerem muzyki do wszystkich piosenek. Oczywiście wydawałoby się szaleństwem ścigać się z samą Kaliną Jędrusik, ale znaleźliśmy na to troszeczkę inne rozwiązanie, inny aranż... - dodaje.

Publiczność opolska podkreśla, że koncert "Walizki moje pełne snów..." przyniósł im wiele wzruszeń.

- Piosenka poetycka jest pewną opozycją do tego, co jest w konkursach - mówi pan Zbigniew. - Ona po prostu jest potrzebna. Bardzo ją lubimy, kochamy. To jest to! - dodaje.

- Niesamowite jest to, że każdy śpiewa na żywo - mówi pani Katarzyna. - Każdy z nas może usłyszeć i poczuć tę moc, tę energię wykonawców - dodaje.

A my dodajmy, że pogoda nie zawiodła. Występom artystów akompaniował deszcz.

W niedzielę czeka nas koncert "Nie pytaj o Polskę. #30 lat wolności". Wszystkie koncerty transmitujemy na naszej antenie, a Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.

Rozejrzyj się - to zdjęcie 360 stopni:
Walizki pełne snów... #KFPP #FestiwaloweRadioOpole #RadioOpole #BadzmyRazem - Spherical Image - RICOH THETA
Olga Bończyk
Publiczność opolska

Kultura i rozrywka

2019-12-13, godz. 09:57 Ostatni świąteczny poranek w Kinie Meduza w Opolu Przed nami ostatnia odsłona 'Świątecznych poranków' w Kinie Meduza w Opolu. Na sobotę (14.12) i niedzielę (15.12) zaplanowano w sumie cztery projekcje filmowe… » więcej 2019-12-13, godz. 08:00 Przed nami wystawa prac Dominika Woźniaka w Głogówku Prace plastyczne Dominika Woźniaka będzie można zobaczyć podczas dzisiejszego (13.12) wernisażu w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Artysta, od 2008 roku uczestniczący… » więcej 2019-12-13, godz. 07:00 Dekadę na scenie uczcili koncertem. Pop Marlej wystąpił w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Zespól Pop Marley powstał w 2009 roku w Opolu. To grupa muzyków, pochodzących z formacji, z różnych miast. Wcześniej związani byli z takimi zespołami jak: Rzeźnia… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kwintetowe rarytasy szykują się w Filharmonii Opolskiej Nie orkiestra kameralna ani kwartet smyczkowy, a zespół w rzadko spotykanym składzie pojawi się w piątek (13.12) na scenie sali kameralnej Filharmonii Opolskiej… » więcej 2019-12-12, godz. 18:24 Pokonkursowa wystawa bombek w WBP i wręczenie nagród Kolorowe, brokatowe i ręcznie wykonane bombki zaprezentowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wystawą i wręczeniem nagród zakończył się konkurs, w… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 Połączone chóry wykonają dzieła Moniuszki w Filharmonii Opolskiej 'Koncert połączonych chórów' zabrzmi w czwartkowy (12.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Na scenie, obok orkiestry i chóru filharmonii pod dyrekcją Przemysława… » więcej 2019-12-12, godz. 06:45 Chór MEDICANTO muzycznie wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój [ZDJĘCIA] Muzyczne wprowadzenie w przedświąteczny klimat zaproponował mieszkańcom Opola chór MEDICANTO. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Willim wystąpił w środowy (11.12) wieczór… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Kotyś Device powrócił do Studia M im. SBB Radia Opole, by zagrać koncert z okazji 10-lecia zespołu [FILM, ZDJĘCIA] Podczas muzycznego spotkania zgromadzona w naszej rozgłośni publiczność mogła wysłuchać utworów czerpiących z wielokulturowości Śląska, nawiązujących do znanych… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Z cyklu "Spotkania Muzealne" o pracach konserwatorskich na cmentarzu w Łambinowicach Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza na wydarzenie z cyklu: 'Spotkania Muzealne'. O zabiegach konserwacyjnych na Starym Cmentarzu Jenieckim opowie Mariusz… » więcej 2019-12-11, godz. 15:30 Młodzież z Opola zorganizowała koncert charytatywny. Pieniądze sfinansują turnus rehabilitacyjny dla Adriana Młodzież znów zmobilizowała się w słusznym celu. Za nami XIV Koncert Charytatywny 'Otwarte Serce' w Opolu. Wystąpiła orkiestra, zespoły, soliści oraz mażoretki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »