Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-15, 20:32 Autor: Joanna Matlak

56. KFPP: drugi dzień festiwalu, czas na konkurs Premier [ZDJĘCIA]

Katarzyna Moś, Sławek Uniatowski, Katarzyna Wilk, koncert „Premiery”, 56. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Moś, Sławek Uniatowski, Katarzyna Wilk, koncert „Premiery”, 56. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Premiery - to jeden z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Uczestników tego wydarzenia wyłoniła Rada Artystyczna, a zwycięzcę premier wybiorą widzowie w głosowaniu SMS oraz jury.
Na deskach opolskiego amfiteatru zobaczymy m.in. Izabelę Trojanowską, z utworem „Wakacyjna miłość”.

- Do Opola zawsze wraca się z sentymentem i radością. Koncerty sprawiają mi wiele radości – mówi Trojanowska. - Ja widzę, jak ludzie cudownie reagują, jak się bawią, jak tańczą, czasami malutkie dzieci z rodzicami, więc ja mam lepszy widok niż publiczność, bo oni widzą tylko mój zespół i mnie, więc tylko parę osób. A ja widzę wszystkich i to jest frajda! - mówi Trojanowska.

Na konkursie Premier wystąpią także Olga Bończyk, Ania Karwan, Patryk Komór, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski i Leszcze, Marcin Sójka, Szymon Wydra i Carpe Diem, a także zespół 4 Dreamers. Na scenie zobaczymy też Sławka Uniatowskiego, Kasię Wilk, Kasię Moś, Antka Smykiewicza, Tulię i Mateusza Ziółko. Około 22.20 rozpocznie się koncert poetycki pt. "Walizki moje pełne snów, czyli podróż poety".
Izabela Trojanowska

Kultura i rozrywka

2019-07-23, godz. 17:00 Nokta Festival: ponownie wystąpią artyści z wielu państw. Nowością wydarzenia towarzyszące Japonia, Hiszpania, Niemcy czy Wielka Brytania. Między innymi z tych państw do Opola przyjadą artyści specjalizujący się w muzyce elektronicznej oraz sztuce n ... » więcej 2019-07-22, godz. 13:00 Opole odmieniają przez wszystkie kąty... Trwa plener malarski 'Geometria' tematem przewodnim tegorocznego 6. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Opolu. Do piątku (26.07) artystów z różnych stron świata można spotkać p ... » więcej 2019-07-21, godz. 19:44 "Ach, Syberia, Syberia". Podróż śladami przodków Irena Olbińska sama o sobie mówi, że jest zwykłą gospodynią domową, która ma marzenia. Jej marzeniem od lat była podróż na Syberię, śladami przodków. » więcej 2019-07-21, godz. 14:09 Nysa: niesłabnąca popularność koncertów Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej [ZDJĘCIA] Nyska publiczność entuzjastycznie przyjęła występ wykładowców VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Na sobotnim (20.07) koncercie w Muzeum Powiato ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:00 Nocny Lot zwycięzcą konkursu koncertowego 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach To była śpiewająca noc w Głuchołazach. Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH, odbył się tym razem nie w Muszli Leśnej, a w głuchołaskim Centrum Kultury. ... » więcej 2019-07-20, godz. 20:15 Colours Of Ostrava: brytyjski rock alternatywny Jedną z gwiazd sceny Glo Fresh Stage była grupa rockowa Amber Run. To brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz indie pop. » więcej 2019-07-20, godz. 18:14 Colours Of Ostrava: Organizatorzy zdradzają nam, jak dobierają artystów na festiwal [ZDJĘCIA] Osiemnasta edycja festiwalu Colours Of Ostrava powoli przechodzi do historii. Bywalcy festiwalu twierdzą, że co roku impreza gości ciekawych wykonawców. » więcej 2019-07-20, godz. 15:48 Colours Of Ostrava: The John Butler Trio na scenie [ZDJĘCIA] Jedną z gwiazd piątkowego wieczoru, która wystąpiła na głównej scenie był zespół The John Butler Trio. Niewątpliwie najważniejszym w zespole jest charyzmatycz ... » więcej 2019-07-20, godz. 15:31 Colours Of Ostrawa: Fani jeżdżą za swoimi idolami muzycznymi po całym świecie Fani dla swojego idola muzycznego są w stanie zrobić wszystko. Jeżdżą na jego koncerty w najdalsze zakątki świata. Są także tacy, którym udaje się wejść na za ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:52 Ponad 200 nowych zbiorów na otwarcie filii MBP na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się generalny remont filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się na osiedlu Kłodnica. Prace były kompleksowe, włączn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »