Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-12, 21:00 Autor: Mariusz Majeran

56. KFPP: Zespół Ich Troje powraca na opolski festiwal [ZDJĘCIA]

Ich Troje, próby do koncertu 30 lat - piosenki wolnego kraju [fot. Paweł Stauffer]
Ich Troje, próby do koncertu 30 lat - piosenki wolnego kraju [fot. Paweł Stauffer]
Michał Wiśniewski i jego zespół Ich Troje święcili triumfy na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu przez wiele lat.
- Byłem tu obecny podczas rajdów festiwalowych, ale nie występowałem wiele lat. Opole jest dla mnie najważniejszym miastem na muzycznej mapie Polski. - Było przepustką do mojego nowego życia. Myślę, że wszystko, co chciałem powiedzieć na tym festiwalu, to powiedziałem w Opolu, kiedy wypełniliśmy po raz kolejny amfiteatr opolski we wrześniu na swoje urodziny. To był dla mnie wielki zaszczyt móc tam być. I podziękowałem publiczności, że zmieniła moje życie. No chyba tak jest. Zresztą chyba nie ma nikogo w Polsce, dla kogo nie byłoby czymś bardzo ważnym. W końcu stolica polskiej piosenki. Cokolwiek mógłbym ponarzekać, że nie było mnie tam blisko piętnaście lat, to jednak trzeba powiedzieć sobie szczerze, że na Opole się nie można obrażać.

Michał Wiśniewski wystąpi w niedzielnym koncercie "Nie pytaj o Polskę#30 lat wolności", w jego drugiej części.

Radio Opole jest partnerem medialnym Telewizji Polskiej przy tegorocznym festiwalu.
Wichał Wisniewski

Kultura i rozrywka

2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej 2020-07-04, godz. 12:00 Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w Muzealnej Akademii Odkrywców organizowanej przez Muzeum Ziemi Kozielskiej Archeologiczne zagadki czy zgłębianie wiedzy o twierdzach i zamkach to tylko niektóre z atrakcji, jakie Muzeum Ziemi Kozielskiej przygotowało w czasie wakacji… » więcej 2020-07-03, godz. 15:15 Kino Bajka w Kluczborku rusza z seansami plenerowymi. Sobotni wieczór z komedią romantyczną, ale w rygorze sanitarnym Rusza kino plenerowe w Kluczborku. Jutro (04.07) wieczorem Kino Bajka pokaże komedię romantyczną 'Rozumiemy się bez słów' na przebudowanym terenie po byłej fabryce… » więcej 2020-07-03, godz. 12:00 57. KFPP: Ruszyły eliminacje do Debiutów i Premier tegorocznego festiwalu Tradycyjnie od wielu lat Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza wykonawców z całej Polski do wzięcia udziału w opolskich eliminacjach do koncertu… » więcej 2020-07-03, godz. 12:00 Kino Helios w Opolu otwiera swoje sale Po blisko czterech miesiącach przerwy działające w Opolu Kino Helios otwiera swoje sale dla widzów. Wszystkie seanse odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego… » więcej 2020-07-02, godz. 16:15 Wakacje w MBP w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia wakacji w sieci. Tym razem nie odbędą się stacjonarne zajęcia, ale pracownicy biblioteki… » więcej 2020-07-02, godz. 14:00 Nauczyciele z Opola nagrali piosenkę dla uczniów Nauczyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej 'Nasza Szkoła' w Opolu nagrali piosenkę dla uczniów i stworzyli do niej teledysk. Piosenka ma być podziękowaniem za… » więcej 2020-07-02, godz. 11:10 Zmarł Bogusław Żurakowski W wieku 81 lat zmarł w szpitalu w Krakowie Bogusław Żurakowski, poeta, literaturoznawca, aksjolog, pedagog, profesor Uniwersytetu Jagielońskiego, wcześniej wykładowca… » więcej 2020-07-02, godz. 08:30 Zespół EABS skończył nagrywać kolejną płytę w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Kilka lat temu wrocławska grupa zarejestrowała u nas już swoje kawałki, tyle, że na szpulowych taśmach. Tym razem na najnowszym krążku pojawią się zabawy różnymi… » więcej 2020-07-01, godz. 21:00 Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu wystartowała z ofertą wakacyjną Pierwsze zajęcia online pod hasłem „Zrób to w wakacje” przygotowane przez Ignacego Nowodworskiego dotyczyły prac plastycznych, które można stworzyć dzięki materiałom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »