Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-25, 21:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników

Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników [fot.Wiktoria Palarczyk]]
Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników [fot.Wiktoria Palarczyk]]
Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników [fot. Wiktoria Palarczyk]
Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników [fot. Wiktoria Palarczyk]
Młodzi i ciekawi świata – tym charakteryzują się kilkunastoletni podróżnicy, którzy o swoich przygodach opowiedzieli zgromadzonej w opolskiej bibliotece publiczności. W fili nr 4 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Znajomi z sąsiedztwa”. Tym razem to młodzi podróżnicy chcieli podzielić się swoimi wrażeniami i przygodami z Kenii i Portugalii.
- W Kenii najbardziej podobały mi się te piękne krajobrazy – mówi 12-letni Jakub Śmierciak, który pasjonuje się podróżami i przyrodą. - Warto pojechać na safari i zobaczyć te zwierzęta, no i poznać tych ludzi oraz ich zwyczaje. Jeśli ktoś lubi opalanie i odpoczywanie to polecam Ocean Indyjski, a jeśli ktoś lubi przygody, to najlepszym wyborem jest safari. Głównie chodzi o to, żeby zobaczyć zwierzęta, chyba tylko geparda nie wiedziałem.

O swoich podróżach do Portugalii opowiadało rodzeństwo Liliana i Stanisław Saj.

- W Portugalii są przepiękne krajobrazy, piękny widok na Ocean Atlantycki. Wszędzie są kolorowe kafelki. W mieście były zazwyczaj kamieniczki, podobne do tych, które możemy oglądać na opolskim rynku. Było naprawdę pięknie, chcielibyśmy jeszcze tam wrócić.

Młodzi podróżnicy podkreślają, że najlepsze podróże jeszcze przed nimi. Już snują plany i obmyślają cel kolejnej wyprawy.

Takie spotkania z cyklu „Znajomi z sąsiedztwa” mają nie tylko integrować środowisko, ale też inspirować do twórczego działania i rozwijania swoich zainteresowań.
Jakub Śmierciak
Stanisław Saj

Kultura i rozrywka

2019-05-21, godz. 18:08 Ponad 30 atrakcji na nadchodzącą 10. edycję Nocy Kultury w Opolu Seria kulturalnych wydarzeń odbędzie się 31 maja i będzie nawiązywała m.in. do roku Moniuszkowskiego. W tym temacie przygotowano koncerty, wernisaże, widowisk ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:00 W Opolu ruszył festiwal "4 Strony Marzeń" W fili nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu od poniedziałku możemy uczestniczyć w Rodzinnym Festiwalu Podróżniczym '4 Strony Marzeń'. Jest to seria sp ... » więcej 2019-05-21, godz. 11:29 "Przyjaźń ze snu" - nowy spektakl w Skarbimierzu [ZDJĘCIA] Zespoły artystyczne działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Skrabimierzu przygotowały kolejne widowisko muzyczne. W musicalu 'Przyjaźń ze snu' wystąpi ... » więcej 2019-05-21, godz. 08:20 Powstaje książka o legendach Borów Niemodlińskich Czy na Opolszczyźnie mamy postać, która dorówna legendzie Robin Hooda? A może stwora, któremu należy się równie duża sława i pomnik, jaki ma Smok Wawelski? O ... » więcej 2019-05-20, godz. 18:18 "Sny Powstańców" - niezwykłe widowisko muzyczno-literackie w Kędzierzynie-Koźlu Widowisko literacko-muzyczne, wystawione nad brzegiem Odry w Kędzierzynie-Koźlu, upamiętni setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. W ramach Targów Książ ... » więcej 2019-05-19, godz. 21:15 W Ujeździe jak za dawnych lat odbyły się Targi Panieńskie Kiedyś to było najlepsze miejsce, że by poznać pannę lub kawalera. Dzisiaj to przede wszystkim dobra zabawa połączona z degustacją tortów weselnych. W Ujeździ ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:30 Kulturalne śniadanie zainteresowało mieszkańców Opola. Coś dla podniebienia i dla ucha Płyty winylowe, książki i zdrowe jedzenie. Kulturalne śniadanie trwa na placu Jana Pawła II w Opolu. » więcej 2019-05-18, godz. 19:56 "Z miłości do...", czyli Noc Muzeów w Opolu pełna atrakcji 'Z miłości do...' to hasło tegorocznej 12. Nocy Muzeów w Opolu. W ośmiu placówkach przygotowano szereg atrakcji - warsztatów, gier, zabaw, prelekcji i pokazów. » więcej 2019-05-18, godz. 15:49 Książęce denary i wojenne topory – atrakcje Nocy Muzeów w Nysie Na nocne zwiedzanie muzeum zaprasza od godz.19.00 do 24.00 Pałac Biskupi w Nysie. Spotkanie rozpocznie koncert Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzyczne ... » więcej 2019-05-18, godz. 12:00 Owacyjne przyjęcie występu opolskich akordeonistów na festiwalu w Mosznej [ZDJĘCIA] Owacjami na stojąco publiczność nagrodziła piątkowy (17.05) występ młodych akordeonistów na Zamku w Mosznej. Na trzecim, a zarazem przedostatnim koncercie teg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »