Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-16, 12:55 Autor: Witold Wośtak

Opole będzie hucznie świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Szykuje się wielki koncert przy CWK

Konferencja prasowa o koncercie "15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej" [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa o koncercie "15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej" [fot. Witold Wośtak]
15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. 4 maja Urząd Miasta Opola wspólnie z urzędem marszałkowskim organizuje koncert przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Wystąpią między innymi Grzegorz Markowski, Patrycja Markowska, Piotr Kupicha, Kayah, Kasia Kowalska i Ewelina Lisowska, a imprezę poprowadzi Krzysztof Ibisz.
Każdy z wykonawców zaprezentuje po dwa swoje przeboje i jeden hit zagraniczny. Na koniec będzie pokaz wizualny i megapokaz pirotechniczny. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski jest świadom, że pojawi się dyskusja w sprawie fajerwerków, ale nie zamierza z nich rezygnować. - Wielkie gwiazdy polskiej muzyki, ale śpiewające też hity europejskie. Czegoś takiego jeszcze w Opolu nie było. Mamy koncerty polskie, a w zeszłym roku rozpoczęliśmy imprezę z gwiazdami zagranicznymi. Teraz mamy mix polskich gwiazd z przebojami zagranicznymi. Będzie też wielu innych bohaterów tego koncertu. Nie mam wątpliwości, że będzie super atrakcyjnie, wesoło i radośnie.

Marszałek Andrzej Buła dodaje, że koncert jest inicjatywą prezydenta Wiśniewskiego, ale nie miał wątpliwości, że należy podjąć to wyzwanie. - Trzeba zrobić coś, co uświetniłoby ten szczególny czas. Czas jest wyjątkowy, bo jesteśmy świadkami historii, którą jednocześnie tworzymy i którą rozpoczęliśmy kilkanaście lat temu. Tak naprawdę chcemy chyba na nowo rozbudzić w nas nadzieję, że to był dobry czas, który mamy zamiar kontynuować w Unii Europejskiej.

Lista utworów zagranicznych pozostaje tajemnicą, natomiast Radek Kobiałko, reżyser koncertu, nie kryje radości z faktu, jakich artystów udało się zaangażować.

- Oczywiście z niektórych cieszę się szczególnie, na przykład z Grzegorza Markowskiego. On bardzo reglamentuje już swoją obecność koncertową, ale chętnie przystał na zaproszenie Opola. Ogólnie cieszy atmosfera, bo ci artyści nie traktują naszego koncertu jako jednego z wielu w letniej trasie. Faktycznie zareagowali chętnie nie tylko na zaproszenie do Opola, ale też na formułę, która wymaga większego nakładu pracy.

Przy CWK będzie miejsce dla około 10 tysięcy osób. Ratusz zachęca do skorzystania ze specjalnych linii autobusowych, bo o miejsce parkingowe będzie niezwykle trudno.

Koncert w takiej obsadzie kosztuje około pół miliona złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Andrzej Buła
Radek Kobiałko

Kultura i rozrywka

2019-05-23, godz. 08:15 Autor książki o Cichociemnych odwiedził Opole Kacper Śledziński, autor książki „Cichociemni. Elita polskiej dywersji” spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-05-22, godz. 19:45 Piotr Semka gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu 'Piątka u Semki' - to tytuł najnowszej książki polskiego publicysty, dziennikarza i działacza opozycji antykomunistycznej Piotra Semki. Publikacje napisał wsp ... » więcej 2019-05-22, godz. 18:45 Spektakl operowy, koncert kameralny i piknik rodzinny - Filharmonia Opolska uczci 250. urodziny swego patrona Niespodzianki i przenikanie się przeszłości ze współczesnością - tak w skrócie zapowiada się opolska prapremiera opery komicznej 'Kabalista' z muzyką Józefa E ... » więcej 2019-05-22, godz. 07:29 Kolejna książka Teresy Zielińskiej Opolska dziennikarka i pisarka Teresa Zielińska postanowiła kontynuować 'Tryptyk opolski' i przedstawia kolejnych bohaterów opolskiej kultury. W Wojewódzkiej ... » więcej 2019-05-21, godz. 18:08 Ponad 30 atrakcji na nadchodzącą 10. edycję Nocy Kultury w Opolu Seria kulturalnych wydarzeń odbędzie się 31 maja i będzie nawiązywała m.in. do roku Moniuszkowskiego. W tym temacie przygotowano koncerty, wernisaże, widowisk ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:00 W Opolu ruszył festiwal "4 Strony Marzeń" W fili nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu od poniedziałku możemy uczestniczyć w Rodzinnym Festiwalu Podróżniczym '4 Strony Marzeń'. Jest to seria sp ... » więcej 2019-05-21, godz. 11:29 "Przyjaźń ze snu" - nowy spektakl w Skarbimierzu [ZDJĘCIA] Zespoły artystyczne działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Skrabimierzu przygotowały kolejne widowisko muzyczne. W musicalu 'Przyjaźń ze snu' wystąpi ... » więcej 2019-05-21, godz. 08:20 Powstaje książka o legendach Borów Niemodlińskich Czy na Opolszczyźnie mamy postać, która dorówna legendzie Robin Hooda? A może stwora, któremu należy się równie duża sława i pomnik, jaki ma Smok Wawelski? O ... » więcej 2019-05-20, godz. 18:18 "Sny Powstańców" - niezwykłe widowisko muzyczno-literackie w Kędzierzynie-Koźlu Widowisko literacko-muzyczne, wystawione nad brzegiem Odry w Kędzierzynie-Koźlu, upamiętni setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. W ramach Targów Książ ... » więcej 2019-05-19, godz. 21:15 W Ujeździe jak za dawnych lat odbyły się Targi Panieńskie Kiedyś to było najlepsze miejsce, że by poznać pannę lub kawalera. Dzisiaj to przede wszystkim dobra zabawa połączona z degustacją tortów weselnych. W Ujeździ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »