Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-21, 22:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Mieszanka jazzu, popu, soulu i akustycznego rocka zabrzmiała w legendarnym Studiu M

Lili poopoo. Koncert w Studiu M [fot. Maciej Wajler]
Lili poopoo. Koncert w Studiu M [fot. Maciej Wajler]
Zespół Lili PooPoo, niegdyś znany jako BoW, zagrał w końcu dla opolskiej publiczności. Od kilku lat pojawiają się na scenach całego świata, ale na Opolszczyźnie duży koncert dali po raz pierwszy. Zespół tworzy duet damsko-męski. Maria Spólna śpiewa, gra na fortepianie i pisze teksty w języku angielskim. Tomasz Matusiak gra na perkusji i wspólnie z wokalistką tworzy muzykę.
- Wrażenia są niesamowite. Publiczność dopisała, nie zawiedliśmy się – mówi Maria Spólna. - Zaprezentowaliśmy swoje utwory, nie gramy coverów. Zagraliśmy trochę starych kawałków i trochę nowości. Lubimy mieszać style, nie ograniczamy się i nie wiemy tak naprawdę w jakim stylu będzie dany utwór. One same się dzieją i piszą. Gramy na instrumentach akustycznych, więc do każdego stylu, po który sięgamy trzeba dopisać słowo "akustyczny", jazz czy pop.

Tomasz Matusiak zdradził Radiu Opole jakie plany koncertowe ma zespół w najbliższym czasie. - Przed nami długo planowany koncert w Rumunii, u naszego przyjaciela. Potem wsiadamy w samolot i lecimy do Hollywood.

- To miejsce odwiedziliśmy już dwa razy. Grywaliśmy tam koncerty, poznaliśmy trochę ludzi i bardzo chętnie tam wrócimy - dodaje Spólna.

Pierwsza godzina tego koncertu była transmitowana na naszej antenie. Dodajmy, że Studio M im. SBB posiada swój profil na Facebooku, gdzie można śledzić informacje dotyczące nadchodzących wydarzeń muzycznych.
Maria Spólna
Tomasz Matusiak, Maria Spólna

Kultura i rozrywka

2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:45 "Żegnaj, Monarchio". Nowa wystawa w opolskiej Galerii WuBePe Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-04-16, godz. 12:55 Opole będzie hucznie świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Szykuje się wielki koncert przy CWK 15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. 4 maja Urząd Miasta Opola wspólnie z urzędem marszałkowskim organizuje koncert przy Centrum Wystawienniczo-Ko ... » więcej 2019-04-16, godz. 07:42 Stanisław Śmiełowski patronem sali koncertowej opolskiej szkoły muzycznej [ZDJĘCIA] Stanisław Śmiełowski jest od poniedziałku (15.04) patronem sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Uroczyst ... » więcej 2019-04-15, godz. 20:00 Rodzinne warsztaty wielkanocne w opolskiej MBP Tradycyjne opolskie kroszonki i bukszpanowe palmy wielkanocne wykonali dziś (15.04) najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Op ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »