Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-20, 17:00 Autor: Mariusz Majeran

20 lat Teatru Ekostudio w Opolu. "Pomysłów dużo, ale to teatr bez dotacji"

Premiera sztuki "Stara miłość nie rdzewieje" teatr Ekostudio w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Premiera sztuki "Stara miłość nie rdzewieje" teatr Ekostudio w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Jedyny w Opolu prywatny teatr obchodzi swoje dwudzieste urodziny. Uroczystą galę w teatrze Ekostudio zaplanowano w sobotę (23.03).
Podczas jubileuszu zobaczymy sztukę "Niedźwiedź / Oświadczyny" Czechowa w reżyserii Andrzeja Czernika. W komedii występują Arleta Los-Płaszewska, Andrzej Czernik i Łukasz Schmidt.

- W ciągu tych dwudziestu lat zagraliśmy blisko siedemdziesiąt premier w różnych miejscach - mówi właściciel teatru Andrzej Czernik. - Ta siedziba nie była od początku Teatru Ekostudio, bo graliśmy na plenerach i w rożnych miejscach, bo nie mieliśmy siedziby. Dlatego uruchamiałem te przestrzenie miasta i nie tylko, bo graliśmy poza Opolem również. Już od dwunastu lat Teatr Ekostudio ma swoją siedzibę przy Dubois 1a, ale wejście jest od Armii Krajowej. I tam od pierwszego spektaklu, czyli od "Zasypanych", kiedy to miejsce było jeszcze jak po wojnie, czyli nie było prądu, był gruz, nie było wody. I tam zagraliśmy pierwsze przedstawienie.

- Mam dużo pomysłów, ale muszę pamiętać, że jest to teatr bez dotacji - dodaje reżyser i aktor. - Moje marzenia mogą być, ale je muszę zostawić na później a tylko robić te przedstawienia, na które nas stać.

Przez teatr przewinęło się także wielu aktorów, pracowników technicznych i scenografów. Podczas jubileuszowego spotkania poznamy statystyki dotyczące działalności teatru.
Andrzej Czernik cz. 1
Andrzej Czernik cz. 2

Kultura i rozrywka

2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:45 "Żegnaj, Monarchio". Nowa wystawa w opolskiej Galerii WuBePe Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-04-16, godz. 12:55 Opole będzie hucznie świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Szykuje się wielki koncert przy CWK 15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. 4 maja Urząd Miasta Opola wspólnie z urzędem marszałkowskim organizuje koncert przy Centrum Wystawienniczo-Ko ... » więcej 2019-04-16, godz. 07:42 Stanisław Śmiełowski patronem sali koncertowej opolskiej szkoły muzycznej [ZDJĘCIA] Stanisław Śmiełowski jest od poniedziałku (15.04) patronem sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Uroczyst ... » więcej 2019-04-15, godz. 20:00 Rodzinne warsztaty wielkanocne w opolskiej MBP Tradycyjne opolskie kroszonki i bukszpanowe palmy wielkanocne wykonali dziś (15.04) najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Op ... » więcej 2019-04-15, godz. 03:31 "Beniowski. Ballada bez bohatera" najlepszym spektaklem 44. OKT. Jury było jednogłośne [ZDJĘCIA] Nagrodę główną im. Wojciecha Bogusławskiego otrzymał spektakl 'Beniowski. Ballada bez bohatera' Juliusza Słowackiego w reż. Małgorzaty Warsickiej z Teatru Now ... » więcej 2019-04-14, godz. 21:37 Przetworzone prace plastyczne posłużyły do zrobienia instalacji Laureatka corocznego konkursu dla młodych twórców organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej pokazuje swoją instalację. » więcej 2019-04-14, godz. 19:00 44. OKT: "Zemsta", czyli dynamika Pawła Aignera 'Zemstę' Aleksandra Fredry w reż. Pawła Aignera zobaczyła publiczność 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka Żywa'. To jedno z siedmiu przedstawień, ... » więcej 2019-04-14, godz. 18:30 44. OKT: Mrożek czytany na Wyspie Bolko W ramach imprez towarzyszących 44. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym 'Klasyka Żywa' opolscy aktorzy przygotowali klasykę czytaną. Tym razem Leszek Malec i Bar ... » więcej 2019-04-14, godz. 16:08 44. OKT: "Pan Tadeusz..." z dużymi pokładami humoru Piątym przedstawieniem konkursowym, który zobaczyli widzowie 44. Opolskich Konfrontacji teatralnych 'Klasyka żywa' było 'Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na L ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »